» »

Računalnik ne boota

Računalnik ne boota

moubyus ::

Dober dan!

Računalnik se ne odziva praktično na nič, noče bootat z boot diskete pa z cd tudi ne.

Prvotno je rač mel tudi težave z bootanjem, vendar je začel bootat z zagonsko disketo. Ko sem ga tako zbootal, sem šel v bios in nastavil v njem, da bi začel bootat z cd-ja, saj sem hotel ponovno naložit winse. Nakar sem vstavil od xpjev cd v cd-rom in ponovno zagnal rač se ne odziva več na nič. Samo ventilatorja delata, čuje se tudi da diski nekaj delajo(prvi 2 sekundi), grafična ne da nič ven,...

Splošni podatki o rač:
MB : ASUS p4s533
Čipovje : SiS 646dx/651(kolikor sem na netu ugotovil je to 645dx....)
Procesor : Intel P4 2,4 GHz


Lep pozdrav!

marsovcek ::

Kako, a v bios lahko prideš ali ne? Vidiš POST screen? Ali ob vklopu kaj piska (in koliko)?

amigo_no1 ::

V kakšnem stanju so kondenzatorji na matični pl. ?
Se je ta problem pojavil zdaj ali je že dalj časa prisoten ?

moubyus ::

Ne marsovcek, v BIOS ne morem več(prej sem lahko z zagonsko zdaj pa niti več to ne). Tudi piska nič.

jeje997 kondenzatorji so normalni, sn ze preveril. Problem se je pojavil (po moje) pred kratkim. Rač je od sestrične, pa nwm točno kaj je delala, da je spravla vse skup tak daleč...:)

Še ma kdo mogoče kakšen predlog, če ne pa pač gre na servis...

dukenukem ::

resetiraj bios z jumperjem ,pa baterijo ven daj za kratek čas ;)

marsovcek ::

Čakaj malo, za BIOS ne rabiš zagonske diskete.:\

Takoj po vklopu mora računalnik spustiti kratek pisk. Če tega ni, je lahko slabo vstavljen (ali ckrnjen) procesor, staknjen kak kabel z matične, shodil del napajalnika, zaflashan bios,... Poskusi še postopek, ki ga je svetoval dukenukem.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

inštalacija windows xp s trdega diska

Oddelek: Pomoč in nasveti
282943 (2083) ngc2392
»

Težave z nalaganjem OS Win XP.....po končanem nalaganju OS noče BOOTat s HDD-ja...in

Oddelek: Pomoč in nasveti
9938 (842) manne
»

Težave z bootanjem iz SATA diska

Oddelek: Operacijski sistemi
101031 (888) Nejc Pintar
»

Računalnik je zbolel???

Oddelek: Pomoč in nasveti
6871 (709) noogy2noogy
»

Nov disk

Oddelek: Pomoč in nasveti
181654 (1330) ali3n

Več podobnih tem