» »

SATA II in inštalicija WINXP

SATA II in inštalicija WINXP

Spidi ::

torej imam sledeč problem
Kupil sem nov kompjuter, matično, rame, grafično in disk.

Sedaj pa ko hočem inštalirati na sata disk mi javi windows sledečo napako:



Rad bi imel tudi priklopljen 1 disk na IDE in pa DVD rom prav tako na drugem IDE (oba naj bi bila master na svojem IDE kanalu)

Konfiguracija:

Asus M2N-E SLI
WD 250 GB sata 2
WD 120 GB IDE
Nec dvd
Ati x1950 PRO

Kaj mi je storiti? sem že skoraj obupal...

HELP ;(( ;((

zee ::

a) imaš Windows XP SP2? Ne? zrihtaj si jih.

b) če imaš disketnik si pripravi disketo z gonilnikom za tvoj kontroler za diske,
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

Spidi ::

Imam navadnme winxp in potem na drugem cdju sp2

disketnik...hm...v novem ga nimam :)


EDIT:
Sem na netu našel postopek...še treba izprobati :)

wish me good luck.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Spidi ()

zee ::

ko boš to delal/-a, dodaj noter še gonilnike za trde diske.
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

jan01 ::

Čisto preprosta rešitev: v biosu daj pri sata iz sata mode na ide mode(beri manual). Tako ne rabiš nobenih gonilnikov. Ko pa boš posnel windows, pa posnami gonilnik za sata in potem v biosu daj nazaj na sata mode.

Spidi ::

Zaenkrat mi še ni uspelo.

Torej če dobim windowse ki imajo že vgrajen SP2 bo delalo brez problema?

Ali pa če ima kdo mogoče tale driver za na disketo sem iskal pa ga za asus plato ne najdem :(
andrazO@gmail.com ---- če se komu valja na disku.

V biosu in navodilih pa tudi nič ne piše da bi lahko spremenil v IDE....

;(( ;(( ;(( ;((

jan01 ::

Mislim, da če pustiš asusov cd notri in ko zaženeš računalnik(cdrom na 1. boot device) se ti zažene programček za izdelavo goniilnikov za disketo.
Drugače pa: dobi si windowse z že integriranim sp2jem, a pozor: če boš dobil od koga corporate edition, sam pa imaš original verzijo, serial ne bo deloval.

CoolBits ::

Na sliki zgoraj lepo piše da disk deluje ampak ga je potrebno particionirat in formatirat pred inštalacijo (en korak nazaj)... Gonilniki tukaj nimajo veze...

Izi ::

Driverjev NE rabiš nobenih saj imaš novejšo matično ploščo in disk ti je normalno našlo, kot se vidi iz screenshota.
Tukaj sta dva problema.
Prvi je kot je že rekel CoolBits, da na disku nisi naredil particije in se OS ne more nikamor naložiti.
Drugi pa je, da OS zazna samo 130 GB diska od 250 GB, za kar pa ne rabiš nobenih driverjev ampak Windows XP Service Pack 2.

Operacijski sistem XP je že star ko zemlja in če hočeš, da ti bo vsaj približno podpiral novejše računalnike nujno rabiš SP2.

Lahko pa delaš tudi tako z starimi Windowsi XP:
Najprej naredi na disku particijo (ki bo lahko velika samo 130 GB) in ga nahitro formatiraj (NTFS) z "Quick Format", nato naloži Windows XP, ki jih imaš na tisto 130 GB particijo, ki si jo naredil.
Takoj po instalaciji obvezno naloži Antivirus program preden se povežeš na internet, ker drugače boš (ker nimaš SP2) okužen v nekaj sekundah.
Potem v "Windows update" naložiš Service Pack 2. Po restartu boš lahko particijo na disku rezširil na celotnih 250 GB. To ne smeš pozabiti, da ne boš imel vedno pol diska neizkoriščenega :D
Na koncu pa naložiš še vse ostale Update.
Bo pa to celo dnevno delo, saj se bodo skoraj celotni Windows skozi Update naložili nanovo, saj po naloženem SP2 in vseh updajtih od starih Windowsov XP ne bo ostalo takorekoč nič več.
Zato bo precej hitreje, če si "nekje" nabaviš Windows XP SP2

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Izi ()

OChack ::

ja dol si potegn winxp z intergriranim sp2 in popravki (dobi se paket z zadnimi majskimi popravki, ie 7 in wmp 11) dela brez problema, ne morš namestit winsov edin če disk ni sformatiran in pripravljen kot boot disk
Int€l inside, IDIOT Outside


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

IDE master / SATA slave

Oddelek: Strojna oprema
312977 (1291) Duhec
»

Instalacija XP ne najde diska

Oddelek: Operacijski sistemi
415946 (4809) fredyjetle
»

Namestitev windows na SATA disk

Oddelek: Pomoč in nasveti
71358 (1243) jan01
»

instalacija xpjev na 250gb disk

Oddelek: Pomoč in nasveti
402290 (1653) PIII850
»

ne zazna sata diska

Oddelek: Pomoč in nasveti
191661 (1501) BladE_

Več podobnih tem