» »

Opera - problem pri brskanju

Opera - problem pri brskanju

trek@s ::

V Operi npr. brskam po kakšnem forumu in je vmes kakšen link. Pogosto se zgodi, da ko kliknem na nek link, odpre stran v istem oknu, potem pa ne morem več "nazaj" - gumb postane neaktiven, kot da pred klikom na tisti link sploh nisem še nič brskal? Se še komu to dogaja, ker je silno moteče, da ne morem nazaj, potem pa spet pol ure iščem tisto stran, ki sem jo pred tem gledal.:(


Prilagam sliko:

Pogij ::

Na link klikni z tretjim gumbom pa izberi "open in new tab" pa ti za to nebo treba skrbet.

John Abruzzi ::

Rešitev je preprosta. : )

VoX ::

Abruzzi odlična rešitev :D >:D
More money, more problems ! ! !

MadMax ::

Tipka "backspace" morda?
(tista puščica v levo, med Enter in F11/12)
Stvari so preproste, le ljudje smo neverjetni mojstri, da jih zakompliciramo.

caveman ::

Vox In Abruzzi,

Ali je kateri od vaje že uporabljal Opero?

kriko1 ::

Verjetno je nista - to so tipični fanboyi.

@trek@s: Mene pa zanima kako imaš nastavljeno pod tools -> preferences -> advanced -> tabs.
In če lahko podaš stran ter na njej specifičen link, s katerim se tole lahko ponovi.

neres ::

A z "mouse gesture" lahko greš nazaj? Ali pa z desni klik->back? (Morda je zgolj vizualni problem pri uni puščici...)

VoX ::

caveman ...ja sam oz. sm jo vsak dan v soli...zakaj?
More money, more problems ! ! !

trek@s ::

Ups, se pardoniram za pozen odgovor. Stvar se pojavlja na različnih straneh 24ur.com, rtvslo.si,...

Ni neke definicije - ne tej strani se pojavlja, na drugi pa ne. Drugače pa ne dela nobena od variant - stvar ni samo vizualna, ampak dejansko ne deluje - ne gumbi v oper, ne gumb "back" na miški, ne tipka backspace na tipkovnici. Kot bi ravno odprl brskalnik, ko ne moreš ne naprej ne nazaj.:D

@kriko1
Kak sem imel nastavljeno se ne spomnim, ker sem že dal zadevo dol. Bi lahko tam bil problem?

trek@s ::

@kriko1

profii ::

če lahko malo zasmetim temo...torrente mi vedno odpre opera. kako bi to nastavitev spremenil da jih odpre utorrent?

LP

neres ::

Greš na opera:config in pod Bittorrent odkljukaš enable. Pa še pod preferences->advanced->downloads lahko določiš kaj naj naredi s .torrent fajli.

kriko1 ::

@ trek@s: probaj premaknit profil od opere ter da opera ustvari novega.

trek@s ::

Kako pa to naredim? Poskusil sem že odstranit in ponovno namestit opero, samo ostanejo vse nastavitve...:\

kriko1 ::

Profil odstraniš iz tam kjer win aplikacije imajo nastavitve za programe (\documents and settings\User\application data\).

trek@s ::

Aha, zdaj se mi svita malo. Če berem npr. forum in je v temi link do druge teme na istem forumu, se zgodi da potem ne morem več nazaj.

Test: (link do te teme)

http://www.slo-tech.com/script/forum/izpisitemo.php?threadID=274461#neprebrano


Edit: Evo, če kliknem ta link zgoraj, ne morem več nazaj.:\

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: trek@s ()

neres ::

Evo, če kliknem ta link zgoraj, ne morem več nazaj.

Meni se ta link vedno odpre v novem tabu, tako da je logično da ne morem nazaj... al se tebi odpre v istem tabu?

kriko1 ::

Ja, link se odpre v novem tabu in vsak tab ima posebej zgodovino brskanja. Če hočeh da se ti ne odpre v novem tabu, klikni z desnim na povezavo ter izberi open.

trek@s ::

Seveda nisem mogel nazaj, če sem pa imel toolbar za tab-e zaprt...:D Se da kako uštimat, da bi odpiralo v novem oknu in ne novem tab-u?

Urc ::

Probi pod Tools ---> Preferences ---> Advanced ---> Tabs ---> bol spodi obklukaj Open windows instead of tabs


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Izšla Opera 10.50 (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Novice / Brskalniki
21138423 (32013) urban99
»

Izšla Opera 10 (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Brskalniki
11915280 (9870) clix
»

Izšla je Opera 9.5 (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Novice / Brskalniki
21023290 (12182) Gandalfar
»

Opera 9.5 Alpha (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Brskalniki
12313473 (9370) kriko1
»

Opera 9 (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Novice / Brskalniki
23621464 (13212) R33D3M33R

Več podobnih tem