» »

[PHP] Modularna spletna stran...

[PHP] Modularna spletna stran...

sverde21 ::

Zanima me kako vi naredite stran modularno. Jaz sem zadnjič eno stran za probo naredil kao modularno (se pravi vsaka podstran je drug modul), ampak sem na koncu ugotovil, da bi bilo bolje oz. da bi vse skupaj hitreje naredil, če nebi delal stran modularno...

Torej zanimajo me argumenti, zakaj programirati modularno, zakaj ne, kaj bi naj bilo v modulih ipd. Poleg tega bi lahko še napisali kako približno vi to sprogramirate. Jaz sem delal nekako takole:

- preberem $_GET['stran']
- preverim, če je stran vpisana...
- grem v bazo, kjer iščem po imenu strani (mogoče bi tukajle bilo bolje uporabiti ID?)
- iz baze vrnem ime datoteke s pluginom, ter ime classa v datoteki
- zaženem ta class
- delam v classu naprej, kar bi naj plugin prikazoval oz. delal

Sistem z eno datoteko se je izkazal problematičen že v začetku, ker delam z template-i, tako da bi v mojem primeru bilo bolj primerno, da bi se skliceval na mapo in začetno datoteko v njej IMO.
<?php echo `w`; ?>
  • spremenil: sverde21 ()

vuego ::

Uporabi MVC framework. Recimo CakePHP. Ima večino stvari, o katerih ti pišeš.

sverde21 ::

Nočem da mi zdej delaš tle reklamo za nevem kater Framework vse. Želim da kdo napiše kako dela vse skupaj, da bom malo stestiral ipd.

Sicer pa Frameworka nočem zato, ker me omejuje... najraje delam z svojimi classi, kjer je točno tisto, kar potrebujem, brez nepotrebnega bloata. :P
<?php echo `w`; ?>

Tr0n ::

Poglej si par CMSov, kako imajo tole porihtano. Najbolj kompleksen je IMO Typo3.

sverde21 ::

Sej sm gledu npr. Wordpress (ja vem da ni glih CMS...) ipd., ampak kateri sistem se najbolj obnese?
<?php echo `w`; ?>

[MYTiX] ::

Poglej si symfony-project. Pomoje boš potem kar to uporabljal. Jaz sm si naredu nekaj podobnega sam. Izposodil sem si mal konceptov pri symfoniju, mal pri djangu 0:) in sem kar zadovoljen.
podpis


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Nekaj vprašanj glede izdelave spletne strani.

Oddelek: Izdelava spletišč
384314 (3165) scipascapa
»

Kako oz. z čim izdelujete spletišča? (strani: 1 2 )

Oddelek: Izdelava spletišč
5713196 (11612) Goran's Blog
»

Ideje za PHP aplikacije

Oddelek: Programiranje
142033 (1633) Marat
»

PHP in objektno programiranje (strani: 1 2 )

Oddelek: Programiranje
8511297 (9764) kivi113
»

Je izdelava web strani na podlagi joomle sprejemljiva?

Oddelek: Izdelava spletišč
293164 (2297) _Beast

Več podobnih tem