» »

Router NETGEAR WGR614 v6

Router NETGEAR WGR614 v6

jack10 ::

Zdravo

Imam Netgear VGR614v6. Uspelo mi je odpret 1 port in to je 192.168.1.2. Če želim odpret kateri drugi port mi napiše:

Port conflict with other service.

Tukaj je še slika



Kaj bi lahko bil problem?

Hvala
  • zavaroval slike: madviper ()

Slowenc ::

192.168.1.2 to ni port, ampak je IP, zato ne vem kako ti je sploh to uspelo. Drugače imaš pa tam na desni (v setup-u) opisan celoten postopek kako se odpira porte.
Skiny gate.

jack10 ::

No pač ta IP sem forwardal oz odprl. Ko ima komp ta IP sem povezljiv če pa ima katerega drugega 1.3 ali 1.4 pa sem nepovezljiv zato bi rad odprl še te ipje.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: jack10 ()

amigo_no1 ::

Kakšne IPje bi ti odpiral ?

ipconfig/all v konzoli da vidiš IP v lanu.


http://portforward.com/english/routers/port_forwarding/Netgear/WGR614v6/WGR614v6index.htm

//link

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: jvolk ()

jack10 ::

To sem že naredil. Problem je ker imam enkrat npr. ip 192.168.1.2 naslednjič ko pa vžgem komp ali pa na drugem pa imam npr. 192.168.1.3 na tem pa sem nepovezljiv

fiction ::

Hja, potem pa nastavi DHCP, da bos vedno dobil dodeljen isti IP (glede na MAC naslov mrezne kartice) ali pa
pac staticno na racunalniku nastavi da je IP 192.168.1.2 (in ne uporabljaj DHCP-ja).

jack10 ::

Ja pol pa nastane problem ko bi rad bil še na drugem pcju imel ta ip 192.168.1.2. To pa ne gre. In je potem drug pc nepovezljiv

StratOS ::

Preberi si kaj DHCP ponuja potem pa lepo skonfiguriraj DHCP odjemalce oz. DHCP server na ruterju ali ustvari fiksne ip odjemalce kot ti je predlagal fiction.
Dva ista ip-ja v mreži ne moreš imeti !!
"Multitasking - ability to f##k up several things at once."
"It works better if you plug it in."
"The one who is digging the hole for the other to fall in is allready in it."

jack10 ::

Mi lahko to malo bolj razložiš kako to nastavit ker ne razumem najbolj

StratOS ::

Prvo je seveda odvisno kako omrežje imaš postavljeno, kako so klienti vezani preko ruterja ipd.
Dostop klientov lahko urediš na 2 načina preko DHCP ruterja ali z fiksnimi IP-ji klientov.
Upam, da modem podpira DHCP, da so nastavitve mreže in ISP-ja ustrezni.

Pri Nastavitev strežnika mrežnih naslovov (DHCP)izbereš tip ( posredovalnik ali strežnik ) izberi strežnik, ga omogočiš in izbereš začetni ip, max št. DHCP odjemalcev, čas povezav, če imaš skonfiguriran WINS pa še to.

Če uporabljaš wireles in mac filter za dostop nastavi oz. dodeli MAC adrese ali pa ga onemogoči.
Na klientih pa lepo omogočiš avtomatsko pridobljene IP naslove.

Lahko pa imaš fiksne IP-je na klientih in ustrezen posredovalni IP range konfiguriran na ruterju.

Za več pa poglej sem
"Multitasking - ability to f##k up several things at once."
"It works better if you plug it in."
"The one who is digging the hole for the other to fall in is allready in it."


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Postavitev mreže z dvema routerjema

Oddelek: Omrežja in internet
313617 (3091) NeMeTko
»

Nastavitev modema za vidnost računalnikov povezanih v router?!

Oddelek: Omrežja in internet
169442 (9111) Hanzek
»

Wol čez router po določenem času ne dela

Oddelek: Omrežja in internet
9768 (608) Bojan_505
»

Lokalni in Globalni IP

Oddelek: Pomoč in nasveti
241792 (1370) KoMar-
»

Težava s komunikacijo z routerjem

Oddelek: Omrežja in internet
142154 (1989) peter77

Več podobnih tem