» »

Strela in Windows XP

Strela in Windows XP

Rose ::

Pozdravljeni!

Ob zadnjih nevihtah je prišlo do udara strele, ki jo je občutil moj računalnik. Torej ko je udarilo je prenehal delovati ventilator, računalnik je izgubil signal z monitorjem, toda ostal je prižgan (delal ni samo ventilator). Ko sem ga ugasnil in ponovno prižgal je delovalo vse normalno, tudi ventilator se je zopet zaslišal, windowsi XP so se začeli normalno nalagati toda preden so se prikazali user accounti se je vse ustavilo (windows is starting up... torej že plav screen, samo nikamor naprej ni šlo).
Nato sem vzel winXP cd in repairov winse. Vse se je reinstaliralo, brez napak, ko pa sem ponovno zagnal windowse, sej zopet ustavilo tam kot prej.

Kaj je povzročilo to napako, da ne pridem v winse. Vrjetno je kaj od strojne opreme krivo, napajalnik mogoče?

Hvala za vsak odgovor.
CALE

gruntfürmich ::

morš dobit take windowse xp, ko so strela proof. pa boš lahko zrihtal in tudi komponente boš imel zaščitene pred udarom strele.
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

5er--> ::

Probaj prit v safe mode, če gre.
IMO Windows repair ni kaj preveč uporabna funkcija.

Rose ::

Tud v safe-mode se isto tam ustav. Kva mislte da je OS zj... al da je kej od hardwera? K enkrt se mi je podobn naredl k je ventilator od grafične crknu, me isto notr ni spustil. Bi blo kul če bi s kakim linux live CD-jem preveru al je strojna oprema kriva al OS?
CALE

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Rose ()

zee ::

Live Linux toplo priporočam, saj boš med zagonom verjetno izvedel, če ti je kakšen del strojne opreme crknil.
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

dukenukem ::

zberi repair, pa vpiši fixboot pa še ena varijanta je fixmbr,če še po tem nebo delalo , je pa že hardware kaj šicnilo

5er--> ::

Če mu uspe prit do izbire za Safe mode potem fixmbr in fixboot tukaj nimata veze.

boych ::

Glede nato da govoriš o nevihti, je skoraj sigurno kakšna hardware-ska napaka in ne software-ska.
Kaj pa je, pa lahko ugotoviš samo z postopnim menjavanjem komponent...
AGGRESSIVINLINERULESTHEWORLD

ThinMan ::

Najlažje je preveriti rame.

http://www.memtest86.com/


lp,
----
"We may not be able to control the wind, but we can always adjust our sails"

tomaz- ::

jaz bi tud rekel ram-i. Sem imel zelo podoben primer... Rešila ga je nova ploščica rama


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

blue screen med zagonom ali namestitvijo OS

Oddelek: Pomoč in nasveti
211301 (1027) ST-777
»

Windows se ne zažene

Oddelek: Pomoč in nasveti
291933 (1524) GummyBear
»

Ob vsakem ugašavanju računalnika se pojavi blue screen!!!

Oddelek: Pomoč in nasveti
6712 (632) nosk8fx
»

Stara kista

Oddelek: Strojna oprema
151143 (834) zee
»

Blue screen

Oddelek: Pomoč in nasveti
202099 (1829) Bee82

Več podobnih tem