» »

Kakšen sistem za merjenje ratinga uporabnikov?

Kakšen sistem za merjenje ratinga uporabnikov?

1
2
»

A. Smith ::

>>>To tudi ne rabimo.

Seveda rabimo. Uporabnike je treba prepričat v pravilno uporabo slovnice, v ne-trolanje, pa v argumentiranje. Lahko je to napizdevanje s strani drugih uporabnikov, lahko talanje nazivov s strani moderatorjev, lahko ti pa znižajo rating v minus, pa boš tudi premislil, kaj pišeš.

Skratka, ti zagovarjaš princip "samo korenček", jaz pa "korenček+palica", če že.

Sej načeloma bi lahko tel lastnosti (slovnica, troling...) vračunali v tisto samo oceno. Ampak ena oblika sankcij MORA ostat, ker če bi se zgodilo, da bi se tile ratingi zares uvedli, potem bi se nazivi zaradi preglednosti zagotovo ukinili.

> Skratka ocene ne morejo biti objektivne, ne da bi bil sistem točkovanja hudičevo kompliciran.
>>>Bull.

Praviš ti. Meni se zdi komplikacija že to, da je posameznik v vsakem oddelku foruma posebej ocenjen.
"Be professional, be polite,
but have a plan to kill everyone you meet".
- General James Mattis

nevone ::

> Skratka, ti zagovarjaš princip "samo korenček", jaz pa "korenček+palica", če že.

Princip "samo korenček" je predlagal FaLcOn3y3. In če mene vprašaš je to briljanten princip.

Odpravi problem izničenja pozitivnih prispevkov, ki jih kdorkoli kakorkoli prispeva. Kaj hudiča te tista "palica" tako mika? Popolnoma odveč. Si pa že sam ugotovil, da se to na forumu Finance ni obneslo. Zdaj bi pa uvajal tukaj.

Ajde raje povej kje ima sistemom, ki ga jaz zagovarjam, luknje? Ker v tistem, ki ga zagovarjaš ti, jih je kar nekaj.

o+ nevone
Either we will eat the Space or Space will eat us.

Matheeew ::

Tale sistem se mi ne zdi napačen.

Sam bi predlagal sledeče (večinoma enako kor prvotna ideja):
- možnost dodajanja + točk (+1 v forumih, +X novice, +Y članki)

- možnost odvzemanja točk s strani mod. in TP (-1 do -10 glede na velikost "prekrška". To sicer pomeni ogromno dela za mode pri zagovarjanju svojih ukrepov in hkrati različna merila pri različnih moderatorjih.)

- meja X točk (npr.: 250) da si lahko avatar opremiš s slikico ali podobno....pri čemer ti + točke ostanejo(!).

- lahko je ločeno po oddelkih, čeprav osebno ne vidim te potrebe (če nekdo zna pisat kvalitetne in/ali koristne poste, mi je načeloma vseeno v katerem oddelku jih piše).

A. Smith ::

>>>Odpravi problem izničenja pozitivnih prispevkov, ki jih kdorkoli kakorkoli prispeva. Kaj hudiča te tista "palica" tako mika? Popolnoma odveč. Si pa že sam ugotovil, da se to na forumu Finance ni obneslo. Zdaj bi pa uvajal tukaj.

>>>Ajde raje povej kje ima sistemom, ki ga jaz zagovarjam, luknje? Ker v tistem, ki ga zagovarjaš ti, jih je kar nekaj.

Tistega, sistema iz Financ jaz niti približno ne bi uvedel. Od kje to tebi?!
Palica pa mora bit in tudi bo, najmilejša možna oblika je pač moderatorsko odvzemanje pik. Vedet je pa treba, da se bo spet našlo ljudi, ki jim za nek rating tudi približno ni mar in bodo smetili ter smetili. PR in PNG sta za take slej ko prej poskrbeli (vsak se je še zlomil >:D ).

Lahko bi se zmenili npr. za vklop Lila (RaveChickPr0n™) stila, če pride uporabnik zaradi odvzemanja točk s strani moderatorjev pod ničlo (ali -10, kakorkoli že).
"Be professional, be polite,
but have a plan to kill everyone you meet".
- General James Mattis

dela ::

- možnost odvzemanja točk s strani mod. in TP (-1 do -10 glede na velikost "prekrška". To sicer pomeni ogromno dela za mode pri zagovarjanju svojih ukrepov in hkrati različna merila pri različnih moderatorjih.)

Dela za mode ne bi bilo nič več, če bi se to uredilo spretno - tako, da bi bilo odvzemanje točk avtomatsko vezano na brisanje postov. To bi pomenilo, da modi ne bi mogli bolj subjektivno odbijati točk kot sedaj brišejo poste (privzamimo, da to počnejo kar objektivno). Torej, neprimerne poste bi brisali enako kot sedaj, točke bi se pa odštevale same, kar za mode ne bi pomenilo nič dodatnega dela.

Tic ::

Ahhh fellas.... dream on.
persona civitas ;>

zcetrt ::

Glede majčk predlagam citate Mtoseva. Verjetno bi šle za med.
4.
1
2
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Medsebojno ocenjevanje uporabnikov

Oddelek: Slo-Tech
372300 (1525) Jebiveter

Več podobnih tem