» »

Kaj bomo dobili z Slovenskim predsedovnjem EU?

Kaj bomo dobili z Slovenskim predsedovnjem EU?

Gjurisic ::

Kakšne spremembe lahko pričakujemo v Ljubljani in drugod po Sloveniji?
Se bo prepoznavnot držve povecala?

zee ::

spremembe v LJ: velikokrat oviran promet, zastoje, mogoče kakšna obnoveljena fasada

slovenija: stroški stroški in še enkrat stroški, mogoče celo kaj promocije
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

amigo_no1 ::

@GoranJurisic
Si ti zdi da spada to v Omrežja in internet :D ??

Naj moderator prestavi temo v bolj ustrezno mesto...

Zgodovina sprememb…

Ziga Dolhar ::

Ma, pa dobil smo člank v The Economistu! :P

https://dolhar.si/

TRIROG ::

Mislim da naši gospodje v parlamentu niso dorasli teh nalogi ...

kekz ::

The Economist: The foreign minister, Dimitrij Rupel, is oddly abrasive for someone with two decades of diplomatic experience. :D :D :D

Gjurisic ::

Čakaj kam sem jaz to temo dal?

Ziga Dolhar ::

Saj ti piše ...

[To temo je premaknil OmegaBlue iz oddelka Omrežja in internet dne 09.06.2007 ob 11:29:57.]
https://dolhar.si/

MEDENA ::

100 milion in več € bye bye in še slabši standard kot že je.

kekz ::

... in še slabši standard kot že je.


Statistika pravi, da nam ni še nikoli šlo bolje. Trenutno imamo najvišji standard od nastanka človeštva dalje. ;)

T-h-o-r ::

Ja, samo na račun kogA?

kekz ::

V resnici ima cel svet trenutno visok standard na račun Kitajcev. :\
Če ne bi Kitajci množično in poceni proizvajali vse, bi bile cene veliko višje in kupna moč veliko manjša.

Ravno grem kupiti 4. vrtalni strojček. Imam delo, kjer rabim vrtati s 4 debelinami svedra. Namesto, da bi menjal svedre, si raje nabavim 4 strojčke po 10€. :D

Alec999 ::

GoranJurisic >> ne vprašaj, kaj lahko EU naredi zate, vprašaj kaj lahko ti narediš za EU.

Mal J.F.K. heca :D

Gjurisic ::

Mlao razčleni vprašanje?

Icematxyz ::

V resnici ima cel svet trenutno visok standard na račun Kitajcev.


Da ampak situacija se že začenja obračati saj je izvozni deficit ZDA v Kitajsko že tako velik in postaja take vrste težava da očitno ZDA niso več tega mnenja.

LeQuack ::

Vse kar bomo dobili je še kak nov davek.
Quack !

bluefish ::

davek na predsedovanje :))

Thomas ::

V resnici ima svet najvišji standard doslej na račun tehnološkega napredka. Oziroma bolje, na račun utilizacije tehnološkega napredka.

Kitajci so prisiljeni prodajat po nizkih cenah svojo robo, ker je sicer noben ne bi hotel. Korist je pa obojestranska.
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

Gjurisic ::

Misliom, da smo malo skrenili z teme?

Double_J ::

Takrat se bo zgodil 90% napad na Iran... zanimivo obdobje.:)

Thomas ::

Tema je odprtost in povezanost s svetom. Prekletga jamra, kako nam bodo zarad tega vse pobral ... no tega prnese kakšen nebivedu, brezskrbi. Ta je ko Forest Gump. Povsod zraven, ne da bil zelo bister.
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

Tear_DR0P ::

kar se mene tiče je predsedovanje EU čist super zadeva - za tajming se pa še nisem odločil če je vredu al je super

mogoče bo predsedovanje stalo zelo veliko davkoplačevalskega denarja, ampak ta denar se bo vrnil. Kajti treba bo poskrbet, da se vse ceste po katerih se bodo Gospodje vozili obnovijo, umazane luknje sredi ljubljane bodo kar naenkrat postale biseri, poleg vseh Visokih, bo pri nas še truma spremljevalcev, novinarjev, podpodrnikov in nasprotnikov - in vse to je biznis - državni vložek nekaj milijonov evrov je le zagonski kapital za mehanizem, iz katereda lahko izčrpaš 100x več

to je tko kot z G8 - tepst bi se morali kdo ga bo gostil - tokrat so število demonstrantov ocenili na 70k - to pomeni da so ti ljudje v rostoku špilali turiste za čas trajanja zasdanj (5, 6 dni?) - 70k turistov pa že prinese nekaj denarja, res je da ti turisti dosti uničijo, ampak vseeno manj kot pa kakšni huligani ki se zgrinjajo navijat na fuzbal za 1 dan
"Figures don't lie, but liars figure."
Samuel Clemens aka Mark Twain

MEDENA ::

tear ne me smejat, tile demonstranti so imel hrano in pijačo s sabo 100%....praviš se obrnilo, za koga? za nas navadne ljudi ne.

poweroff ::

Hja, vprašanje je koliko bomo sploh uspešni oz. kaj pametnega inovativnega bomo splon naredili.

Najbrž nič - na žalost.

Zelo verjetno bomo dobili tudi kakšno poleno pod noge od Nemcev (sicer smos e nadejali, da nam bodo pomagali). V zahvalo za razkritje tajnega sodelovanja z BNd pač.
sudo poweroff

Oxford ::

Ob branju tistega članka v The Economistu sem prvič pomislil: "Saj res, naši ministri bodo predsedovali tujim." Ojoj. Poleg Janše in Lenarčiča (?) zares nimamo odločnih ljudi na ministrskih položajih.
Hvalabogu, da smo odstavili ministrico za kmetijstvo. Po moje ne bi mogli izvesti niti enega zasedanja na tem področju, ker bi se ji vsi udeleženci smejali.

P.S.: upam, da kdo uči Velikega Vodjo izgovorjave pri branju s plonkca v angleščini, ker je bila le-ta zadnjič - ko sem ga slišal - naravnost katastrofalna. Bog ne daj, da bi moral kaj povedati iz glave.

Drugače pa kar dobro piše v omenjenem članku - naše geslo mora biti: Just don't screw it up!

Niti pod razno se ne bo med našim predsedovanjem kaj spremenilo oz. nas ne bodo jemali resno. Pa, da se razumemo: enako bi bilo, tudi če bi bili na oblasti kateri drugi. Smo pač smetka, ki je iz vljudnosti dobila predsedovanje EU.

madmitch ::

P.S.: upam, da kdo uči Velikega Vodjo izgovorjave pri branju s plonkca v angleščini, ker je bila le-ta zadnjič - ko sem ga slišal - naravnost katastrofalna. Bog ne daj, da bi moral kaj povedati iz glave.
Angleščina z grosupelskim dialektom. A ni fino.

Pol leta bomo na Celovški poslušali sirene, ko bodo delegacije trajbal gor in dol. Obvezno se bodo tramakali ob konicah, kot vedno. Za znoret. Upam, da bo mila zima, da bo bicikl pel.
Nobody is perfect, my name is Nob Ody

poweroff ::

Toje je ironičen tekst, da ne bo kdo resno vzel:

Upam, da bo mila zima, da bo bicikl pel.
Ti ekološki fundamentalist ti. Najbolje, da te kar zapremo - prosto po Jerovšku (SDS, če bi kdo želel pozabiti za katero stranko gre):

Sprejemali smo v prejšnjem obdobju številne zakone, kjer smo, bi lahko našteval, direktno povezavo do privatnega interesa, do ekonomskega interesa, do želje po dobičku opažal. In ti isti sedaj, seveda napadajo s pozicij eko-fundamentalizma, zelenega fundamentalizma. In moram reči, da v Sloveniji je prisotnih nekaj zelenih fundamentalistov, ki zlorabljajo to občutljivost Slovencev in seveda, govorjenje tukaj, kako se dejansko, da bi naj s kriminološkim kmetovanjem rešili vse probleme. Tudi jaz izhajam iz kmetov, še stalno znam delati vse in vem, da v trenutni situaciji to ni rešitev. Potrebno je v določenih primerih, tukaj se strinjam s kolegom Džubanom v izoliranih območjih, to tudi pospeševati, vendar s tem dejansko, kot je bilo tukaj rečeno, ne moremo reševati niti slovenskih problemov in moramo se gibati znotraj realizma, znotraj tega, da je treba tako v Sloveniji, kot v svetu nahraniti ljudi in seveda ohraniti perspektivo za bodočnost. In te zelen fundamentaliste, ki so ravno tako nevarni kot islamski fundamentalisti in fundamentalisti na vseh področjih, ker zganjajo nezaslišan halo efekt in nimajo pa realnih pogledov na življenje in stanje stvari.

Se pravi: nasprotuješ vožnji tujih delegacij in groziš, da se boš vozil s kolesom. Torej si fundamentalist in potencialni terorist. :D :D
sudo poweroff

madmitch ::

OK, da bom politično korekten, se bom vozil z mopedom, na čelado bom prpopal zastavico delegacije, katere motor iz spremstva me bo zrinil s ceste, ker sem potencialno nevaren. Se bodo že sami spomnili, katerim, trenutno osovraženim (odvisno od delegacije), temnim silam pripadam.

Zdaj pa resno, ti razumeš kaj piše v tistem skrpucalu, ki si ga copy/paste? Samo to razumem, da če na biciklu jem nešpricana jabolka in se obenem vozim po celovški, sem kao nek fundamentalist. Ql.

Ustanovil bom stranko, parola bo: "Nižje davke na alkohol in širše pločnike!"
Nobody is perfect, my name is Nob Ody

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: madmitch ()

poweroff ::

madmitch, upam, da nisi spregeldal, da gre pri moje sporočilu za šalo.

Drugače pa - kaj točno je klobasal Jerovšek mi ni povsem jasno. Razen tega, da ima očitno nekaj proti zelenim. :D
sudo poweroff

madmitch ::

Joooj, jaz sem zaenkrat strankarsko neopredeljen, kar pomeni, da razumem humor, se mu smejem na pravem mestu in ob pravem času. Očitno nisi razumel, da sem jaz odgovoril z enakim sarkazmom, kot sem začel in ti nadaljeval.
Nobody is perfect, my name is Nob Ody


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Depozit

Oddelek: Loža
346754 (2273) Invictus

Pozavarovalnica sava

Oddelek: Loža
262255 (1346) WarpedGone
»

Toshiba namenoma ukinila HD-DVD?

Oddelek: Novice / Igre
204659 (3046) Gjurisic
»

Kakšna je razlka med c'eedom in hyundaiem i30? Kakšna je prihodnost teh dveh znamk?

Oddelek: Loža
51454 (1311) *TV*
»

Še tri dni pa bo konec z tolarji (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
645275 (3906) sverde21

Več podobnih tem