» »

Zakaj je dober router, oz kaj so nejgove prednosti??

Zakaj je dober router, oz kaj so nejgove prednosti??

TechBeats ::

Za enkrat imam samo modem EMX-NT1, zanima me pa kere so prednosti če imam vmes še ruter oz. swich, a so kakšne razlike med tema dvema in kaj se mi bolj splača?
A je možno, da je potem tudi linija bolj stabilna, manj izgube paketkov in boljši ping??
Hvala v naprej:))
AciD TriP

Senitel ::

Routerji so fajn, ker lahko preko enega WAN-a (ADSL, VDSL, kabl,...) spraviš celo domačo lokalno mrežo. Zdej a ti to dela mini napravica router, že sam modem, PC,... niti nima kaj dosti veze.
Ti pa router ne bo čisto nič pomagal pri padanju linije, izgubah in pingih.

T(he) Boss ::

Zaradi routerja lahko imas prej slabse pinge, kot pa boljse. Prednosti routerja so, da lahko imas na en internetni prikljucek vezanih vec racunalnikov (ker router sluzi kot gateway), pa se vecina routerjev ima firewall. Se ena slabost routerja je to, da lahko prihajajoci promet na neki port preusmeri samo na en racunalnik. Slabost je tudi ta, da lahko drzi samo doloceno stevilo povezav (ki je dokaj majhno, okoli 1000), kar pomeni, da ce nastavis mulo ali pa torrent na prevec povezav, ga zlahka vsipas. Kljub vsemu, pa vecina ljudi, ki ima sirokopasovni internet, ima router :D

mihec87 ::

T(he) Boss
-Zaradi routerja lahko imas prej slabse pinge, kot pa boljse

Niti ne če je vredu router se ne pozna nič.

-Se ena slabost routerja je to, da lahko prihajajoci promet na neki port preusmeri samo na en racunalnik.

Slabost kakor za koga. S tem lahko tudi omejis uporabnikom uporabo določenih aplikacij npr. p2p.

-Slabost je tudi ta, da lahko drzi samo doloceno stevilo povezav (ki je dokaj majhno, okoli 1000), kar pomeni, da ce nastavis mulo ali pa torrent na prevec povezav, ga zlahka vsipas.

Spet odvisno od routerja..

Vse skupaj si preveč posplošil.

Ne splača pa se imeti routerja samo za en računalnik..

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mihec87 ()

T(he) Boss ::

Govorimo o routerjih za domaco uporabo!
Ce napisem, da bos imel prej slabsi ping kot boljsi, si jaz to razlagam tako, da lahko imas slabsega ni pa nujno (torej lahko imas istega). Stvari ne posplosujem, pisem samo dejstva in subjektivno mnenje, ce je to dobro ali slabo. Glede na moje izkusnje je tako, kot sem napisal.:\

mihec87 ::

Seveda se razume da ping nižji ne more bit..Načeloma se s tabo ne strinjam samo v zadevi s p2p..Seveda je pa vse to full odvisno od routerja..

T(he) Boss ::

P2p kot to, da ga lahko blokiras, ce tisti port blokiras? No, na zalost (oz. na sreco -> kak za koga) bittorrent klienti ne potrebujejo odprtega porta oz. ga spreminjajo.

TechBeats ::

Aha, potem mi ubistvu nič ne pomaga, ker jaz imam samo en računalnik prikloplen na internet. Ok kul hvala za odgovore.:)
AciD TriP

mihec87 ::

Ne ce mas en racunalnik je bwz vsaj pomoje. Ja to drzi da p2p ne rabi glih portov odprtih sam ce nima odprtih ne gre stvar tk ko bi mogla, dela pa to je pa res..

masterpsi ::

Ok ko je že debata o routerjih bi vprašu za kak dober wireless router do 100€ (nov).

-gor bo 3-6PCjev,
-na vsaj 3h bojo p2p programi (DC,torrent)
-firewall
-dhcp

V tej temi sm prebral, da je Mihec napisal :Slabost je tudi ta, da lahko drzi samo doloceno stevilo povezav (ki je dokaj majhno, okoli 1000), kar pomeni, da ce nastavis mulo ali pa torrent na prevec povezav, ga zlahka vsipas.

No to me je malo zbegalo, zato sprašujem.

LP

krneki0001 ::

Da malo zlorabim temo. Kaj porečete na NETGEAR-ove modeme (vse v enem - router, firewall in adsl modem), konkretno za verzijo Netgear DG834B za ceno 65,17 evra?

Tehnične podrobnosti:
# Usmerjevalni protokoli: Static and Dynamic Routing with TCP/IP, VPN pass-through (IPSec, L2TP, PPTP), NAT, UDP, RIP, PPPoE, PPPoA, Classical IP, DNS, DHCP (client & server)
# LAN vmesniki: 4 x 10/100 Mbps auto-sensing, Auto Uplink™ RJ-45 ports (Cat 5 UTP cable included)
# WAN vmesniki: ADSL RJ-11, T1.413, G.DMT, G.Lite, ITU Annex A; Annex B version is DG834B
# Požarni zid: Stateful Packet Inspection, Intrusion logging and Reporting, Denial of Service protection
# VPN: NAT traversal (VPN pass-through) for IPSec, PPTP and L2TP VPNs
# Dimenzije: 175,3 x 27,9 x 119,4 mm
# Teža: 0,3 kg

jan01 ::

@masterpsi vzemi ali buffalo whr-hp-g54 55€ ali pa linksys wrt54gL(v tujini okoli 55€, pri nas od 72€). Oba sta si enekovredna, buffalo ima nekoliko boljši wireless . Na oba boš lahko(moral) dal boljši firmware kot x-wrt, dd-wrt, tomato.
Vsak tak router ima seveda firewall. Firewall je v bistvu posledica nat routinga.

masterpsi ::

@jan: tnx, sam sm že naroču ASUS WL-500g Premium. Upam d se ne bom preveč jebu z nastavitvami :)

LP

steev ::

Pa DD-WRT si gor butn.
:|

Bojevnik ::

Ali obstaja router ki dovolj omejevanje povezave (se pravi lahko npr rečem: noben računalnik naj ne porabi več kot 50kB povezave)?

mirage ::

Tale asus zgoraj ima tudi to funkcijo.

Mr.B ::

QoS je ta funkcija...
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

Bojevnik ::

ql, hvala

imagodei ::

jan01@ Firewall je v bistvu posledica nat routinga.

Ne bo čisto držalo. NAT (network address translation) je posledica samega routerja, ali - če češ - gatewaya. Enostavno zato, ker omrežju in računalnikom v njem na zunaj dodeli en sam zunanji IP, zato pa si mora zapomnit, na kateri notranji IP je vezana neka povezava. Tukaj pride do translacije omrežnih naslovov. NAT je zato en čisto preprost firewall, ker iz omrežja ne moreš direkt dostopat do notranjih PC.

Ampak za nekega crackerja je to piece of cake in dejansko je firewall še precej več, kot NAT: port blocking, port forwarding, rule za dostope v omrežje iz zunanjih portov in IP ter obratno, filtriranje po vsebini, zaznavanje DoS in DDoS napadov... Skratka, cela znanost.

Verjamem, da si to itak vedel in si samo malo poenostavil za n00be :) Pa sem kljub temu želel mal bolj pojasnit.
- Hoc est qui sumus -


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Izpad interneta pri T-2 samo pri prejemanju podatkov iz Bittorrent omrežja, ne pa pri

Oddelek: Omrežja in internet
415383 (3859) Jst
»

Disconnect vsako minuto do dveh za 5-10s

Oddelek: Omrežja in internet
452985 (2141) mgermo
»

WRT54G v5.0

Oddelek: Omrežja in internet
302412 (1625) luser2
»

Ruter, ki je uporeben tudi za P2P in torrent

Oddelek: Kaj kupiti
413674 (2396) pujsek_
»

WLAN rešitev

Oddelek: Strojna oprema
201486 (1193) CCfly

Več podobnih tem