» »

Ati x1550 pasvino hlajena - izkušnje?

Ati x1550 pasvino hlajena - izkušnje?

Avby ::

Ima kdo to kartico, ker bom jo vrjetno kupil pa me zanima kako se obnese?

Povezava

Važno mi je:

- da se ne greje dosti
- da je tiha
- čimbolj kvalitetna slika (večji LCD monitor)
- uporabljam solidworks redko in pa avtocad drugače pa gledam le filme in text + urejam slike...

Ne igram iger zato morda lahko kupim majn zmogljivo ampak primerljivo po lastnostih z zgoraj opisanimi. Kakšno mnenje?

Pogoj je tudi da je firma ATI.

Meizu ::

X1550? Prvič slišim da obstaja... Misliš mogoče na X1650Pro ali kaj podobnega?

EDIT: Sem se prepričal ob linku da stvar res obstaja. Sicer pa ti lahko zatrdim, da ne boš užival kakšne dobra grafike v igrah. Imam grafo x800GT, pa mislim da je moja boljša od nje. To lahko vidimo že ob podatku, da ma grafa le 4 cevovode. To je v današnjem času že tako malo (solidne povprečne grafe majo že po 16 cevovode), da je ta grafa lahko uporabna le za pisarniško delo. Če že kupuješ poceni igralno karto ("poceni") potem si omisli X1950Pro, če si malo bolj poln denarja pa 8800GTS, ali pa počakaj na izid najnovejših "Ati Middle Range" produktov, kot je HD2400, 2600 ipd.;)

EDIT2: Šiiit danes sem bolj počasen...:8) Sem pozabil prebrat tudi to da nisi igričar... Moje opravičilo. V tem primeru bi morala biti grafična povsem zadosti. Samo pri grafično bolj zahtevnih opravilih bo grafa malce zaštekala, zaradi zgoraj navedenih 4-ih cevovodov. Poskusi najti vsaj grafo, ki jih ima 8 ali 12. Konec koncev, več kot je, boljše je...;)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Meizu ()

Avby ::

Ne prav slišiš:

Saj sem dal povezavo!

Avby ::

Kaj pa kvaliteta slike to mi je predvsem zelo pomebno.

Igračarske zmogljivosti pa sploh ne.

Pa seveda poceni da je.

Meizu ::

Omisli si vsaj kaj v smislu 7600GS ali pa X1650Pro, ker mislim, da bi morala biti boljša kvaliteta slike, nisem pa ravno prepričan, če so tako velike razlike med grafičnimi karticami v prikazovanju slike na monitorju (razen v igrah)... Drugače pa so tele dve grafi nekje med 20-30k

Mislim, da to le ni prevelik zalogaj, splača pa se odločiti zanju saj vedno pride vmes kakšne grafično požrešen program, ki spravi grafo na kolena... Vendar mislim, da s tema dvema ne bi smelo biti problema;)

Avby ::

Med 1650 in 1650 pro je v praksi vlka razlika?

Ker cevovodov je 12 pr obeh le frekvence so drugačne?

Meizu ::

V igrah je par FPS razlike, v navadnem pisarniškem delu pa ne - poskusi z navadno X1650;)


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Katero grafo do 100 evrov??

Oddelek: Kaj kupiti
81071 (863) GrimReaper
»

Katero graficno naj kupim?!?!

Oddelek: Kaj kupiti
372549 (1513) Meizu
»

nov procesor , če sploh pomaga kaj ...

Oddelek: Pomoč in nasveti
10930 (744) Izi
»

grafična na agp do 20k-nujno še danes

Oddelek: Zvok in slika
231486 (1101) ;-)
»

grafična kartica za gaming

Oddelek: Kaj kupiti
141219 (947) mtosev

Več podobnih tem