» »

Ali je udor hekerju v računalnik zločin?

Ali je udor hekerju v računalnik zločin?

krneki0001 ::

Zanima me, kaj sem jaz (pravno) takrat, ko mi nek heker proba vdret v mašino in jaz dobim njegov ip, ter mu začnem udirat nazaj v njegov računalnik.

ales85 ::

Takrat si isti nemarnež kot je on :D Oko za oko ne velja več ;)

Icematxyz ::

Da zločin je. Predvsem če te dobijo. Samo po sebi pa je to maščevanje. >:D

jype ::

nebivedu> Zanima me, kaj sem jaz (pravno) takrat, ko mi nek heker proba vdret v mašino in jaz dobim njegov ip, ter mu začnem udirat nazaj v njegov računalnik.

Isto kot si pravno takrat, ko ti nekdo poskuša razbit avto z macolo, pa greš ti s svojo macolo nad njegov avto.

Smeš zgolj preprečiti mu kaznivo dejanje, ne smeš pa ga zagrešiti tudi sam v nasprotni smeri (tako da daš ključavnico na vrata, da ti ne morejo vlamljati, namesto da bi postal vlomilec, da bi "odnesel nazaj" tisto, kar so ti vzeli).

TRIROG ::

znimivo bi blo to pogledat z vidika instutita silobrana ... če ti hekaš njega zato da ib njemu preprečil hekanje tebe, bi šlo lahko za silobran ...

Steinkauz ::

Problem je k tlele ni nobene sile in ti ne ogroža življenja :D

El!te ::

Steinkauz> Problem je k tlele ni nobene sile in ti ne ogroža življenja

Kaj pa ce ti heker spremeni nastavitve graficne pa se graficna vname pa zgori racunalnik pa tvoja hisa pa hrcek,
pol pa se je polek tvoje hise jederska elektrarna pod jedersko elektrarno pa ma vojska skrite jederke konice. pa jedersko elektrarno raznese, pol pa rusi mislijo da so jih amerikanci napadli pa poslejo 3 atomske bombe na ameriko, pa ena ubije pol amerike ena pade na francijo ker so jo pozabli natankat ena pa leti proti australiji ker je kontrolor atomske bombe spiu prevec vodke pa ma narobe obrnjen zemljevid.... pol pa so ze ogrozena zivljenja:D

kulSMS ::

El!te
tudi jaz sem bil malo skeptičen glede silobrana... ampak si me prepričal:D !

jperc21 ::

Logično da je.

Lp
Keep your head up, even when the world is hard, never give up!

krneki0001 ::

Torej jaz v njegov računalnik ne smem vdreti.

V zadnjih 20ih urah sem zabeležil čez 1250 poizkusov udorov predvsem s strani poljakov in američanov, pa še par slovencev(10 komadov), ki bi na vsak način radi brskali po mojem serverju.


Imam postavljen honeypot na drugi mašini, da vabi hekerčke stran od serverja, pa se vseeno še najde tok mulotov, ki bi radi mel podatke iz serverja.

Mr.B ::

Zamenjaj FW. Drugače pa robo network, boti itd, skorej ni verjetno da bi si nekdo resni lotil ene PM mašine...
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

Icematxyz ::

Kaj pa če ti nekdo hekne v računalnik na katerega si priklopljen in ti ohranja vitalne življenske funkcije.

A potem pa lahko v "silobranu" ukrepaš?

>:D

R33D3M33R ::

V zadnjih 20ih urah sem zabeležil čez 1250 poizkusov udorov predvsem s strani poljakov in američanov, pa še par slovencev(10 komadov), ki bi na vsak način radi brskali po mojem serverju.

To so najverjetneje zombi računalniki oz. boti. Zombiji so rezultat slabih administratorjev, ki ob vdoru ne popravijo sistema in če boš hekal njih ne boš naredil nobene škode pravim hekerjem. Če prav pomislim jim ne moreš nič, razen če so neumni in to delajo iz svojega računalnika ali pa svojega strežnika. Pozabi na to in delaj na varnosti sistema.
Moja domača stran: http://andrej.mernik.eu
Na spletu že od junija 2002 ;)
:(){ :|:& };:

krneki0001 ::

Jah, zaenkrat v sam sistem še ni noben udrl, pa je uptime že kar nekaj časa, vse se polomi na FW-ju od viste.

TRIROG ::

@steinkauz ... pri silobranu ne gre za napad na telo, življenje ...gre za protipraven napad ...

KZ v 2. odstavku 11. člena pravi: Silobran je tista obramba, ki je neizogibno potrebna, da storilec odvrne od sebe ali koga drugega istočasen protipraven napad.

erog če hekaš zato da bi odvrnil hekanje od sebe ... gre lahko za silobran


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

uporaba strašilne pištole v silobranu (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
6216260 (9454) kr3ten
»

Teleskopska palica (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
9242400 (35225) solatko
»

Elektrošoker (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
9213579 (8309) imagodei
»

Samoobramba ali maščevanje

Oddelek: Problemi človeštva
284153 (3404) Saladin

Več podobnih tem