» »

Ali je razlika v navijanju med dual channel rami in navadnimi?

Ali je razlika v navijanju med dual channel rami in navadnimi?

msms ::

Ali so dual channel rami boljši za navijanje procesorja, ali ni razlik. Rami pa bi bili 2x1gb 800mhz dual channel ali 2x1gb 800mhz navadni.
Ali se splača dodati 10k sit za dual channel rame?

asus ::

ne,dual channel napis je zame en nateg,ker če sta dva rama identična glih tko delata v dual channel.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: asus ()

gfighter ::

Dualchannel ni odvisen od tega ali imajo rami to oznako ali ne. Pogosto v dualchannelu skupaj delajo popolnoma različni moduli različnih hitrosti. Vendar pa imajo nekatere kombinacije ramov probleme na nekaterih ploščah, zato so proizvajalci začeli prodajati "dualchannel kite". Oznaka pomeni le to, da sta modula identična in da naj bi bila preizkušena v dualchannel načinu. V praksi pa je skoraj vseeno ali kupiš navadne ali dualchannel, zato je dodatnih 10 jurjev nateg...
Catapultam habeo. Nisi pecuniam omnem mihi dabis, ad caput saxum immane mittam

msms ::

Hvala za informacije, torej če kupim 2x ta ram mi bo ram deloval v dual channel načinu.

asus ::

tako je

KTr1sk ::

Jaz imam dva različna modula
(Wintec in A-Data 667Mhz) in mi deluje kot dual, izgledata pa identična če ju ven vzamem in pogledam, samo druga firma piše na čipih...torej je vseeno če imam različne firme, ker so zgledajo enaki...sem pa hotel naviti, pa se je takoj ugasnil računalnik (iz 5 na 4 Latency sem hotel spremenit)....

tole je fotka v biosu za nastavljenje ramov
ali lahko kaj spremnim da bodo hitrejši ?

Tudi procesor sem navil FSB na 286 in če nastavim na 287 se že ugasne računalnik


ali naj kaj spremnim voltažo da mi bo delalo več kakor 286 FSB?

Pa še moj SuperPI
na navitem FSB 286
i7-11700kf,32gb-3200mhz,6700xt,nvme2x,hdd4x

msms ::

Tu je nekaj informacij ki sem jih uporabil za navit mojega e6300 na 2800mhz:

Več kot 286mhz ti ne gre zato ker imaš memorijo v biosu nastavljeno na 667mhz. Memorjo nastavi na 533mhz. Mirno lahko nastaviš FSB na 333mhz in s tem dobiš 333*7=2331mhz(Višaj po 10-20mhz naenkrat). Pri fsb 333mhz ti dela ram z 667mhz. Za večje frekvence od 333mhz se ti tudi ram sam navija. Kvaliteten 667mhz ram tudi dela na 800mhz, vendar ga je dobro hladit z kakšnim ventilatorjem, ali dobrim pretokom zraka skozi ohišje.

Če bi imel 800mhz rame bi ti delal fsb na 400mhz in tako bi dobil 2800mhz.(400*7) Super pi naredi v 20 sekundah!!
Voltaže so važne pri večjem navijanju fsbja(400mhz in več). Mogoče ram lahko daš na 2.0v ali 2.1v poglej na tvoj ram kaj piše gor.

Za navijanje priporočam boljši hladilnik za cpu, in sicer ta je dober in še poceni je.

Nekaj linkov za pomoč:
bios
tom
techspot
joker
oc-lab

KTr1sk ::

hvala, zdaj pa razumem dosti več, in res sem dal rame na 533 in sem fsb lahko bolj navil, po 10hz sem postopoma in se mi je ustavilo na 306

sicer me mika da bi dal rame vsaj na 1.95 ampak nekako ne upam, sem pogledal če kaj gor piše pa nisem nič videl

EDIT: sem postopoma višal FSB in bom zaenkrat pustil na 313fsb


ko pa enkrat začneš navijat te pa kr noter začne vlečt :P
i7-11700kf,32gb-3200mhz,6700xt,nvme2x,hdd4x

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: KTr1sk ()

msms ::

Jaz imam OCZ rame pa imam voltažo do 2.1V. Možno da te prenizka napetos na ramih bremza pri fsbju. Poglej na račun kakšne rame imaš in najdi specifikacije s pomočjo googla. Pomembna je tudi informacija o latenci ramov, če jih poznaš jih lahko vpišeš v bios(naprimer 5-5-5-12). Dobro je tudi da najdeš nastavitve biosa za tvojo ploščo.

KTr1sk ::

Hvala za vse informacije...v eni temi sem izvedel dal nastavim na 2.1 voltažo rama in potem sem lahko še dvignil do 333 fsb
pustil bom takšne nastavitve in upam da ne škodi voltaža ramu

ne vem pa zakaj tako niha voltaža procesorja od 1.2 do 1.4


ampak to je že od samega začetka tako, ampak šli pa so testi bp čez
i7-11700kf,32gb-3200mhz,6700xt,nvme2x,hdd4x

msms ::

Nihanje napetosti lahko povzroči premalo močan napajalnik. Glede tega lahko prebereš več tu in tu.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Navijanje Core Duo "poceni varianta" - DDR+AGP

Oddelek: Navijanje
373537 (2035) SepoX
»

Popoln začetnik pri navijanju!! Rad bi poizkusil

Oddelek: Navijanje
102099 (1288) Čmrlj
»

sistem intel/amd

Oddelek: Kaj kupiti
91364 (1173) Carmack
»

Nihanje Vcore od 1,14 V do 1,32 V na E6300, Asus P5w Dh,Antec 380 W

Oddelek: Strojna oprema
131219 (1066) amigo_no1
»

Prosim za vaše mnenje

Oddelek: Kaj kupiti
241856 (1407) AndrewSmith

Več podobnih tem