» »

StarCraft II

StarCraft II

Temo vidijo: vsi
««
16 / 23
»»

ahac ::

To je tema StarCraft II.
Slo-Tech Discord - https://discord.gg/ppCtzMW

H3ro1n ::

No še en ponosn lastnik igre... =) Mam pa eno pritožbo, ker mi razen v single player zadeva kr šteka (lagira), pa mam mislim da kr spodobn comp in net. V bistvu mi že od začetka in pol vedno bol, ko je več enot. Kaka ideja? Dam grafiko nižje od ultra?
RNG

Rokomah ::

Na prejšnjih straneh je že bilo odgovorjeno na podobno vprašanje.
Moraš neko vrstico v nek.txt fail vnesti, poišči, se ne spomnem več natančno.

Rokomah ::

Zanimam me ali se bo dalo z recimo map toolsi (ali s čim drugim), kdaj kasneje narediti večjo mapo, kot so trenutno v SC2? Zame bi bilo veliko bolje, če bi obstajala opcija igranja tudi na (zelo) velikih mapah. Kakšne so kaj možnosti za to?
Kakšna je največja možna velikost mape v SC2 ?

Nejc1994 ::

Ja seveda da je rokomah


U warcraft 3 je ena mapa res ogromna.Notr so spravl cel Azeroth(northrend, Kalimdor, Pa tm k je stormwind) Pa se Outland. Tko kr OGROMNA.

Zheegec ::

ja je možno, samo proji na prevelikih mapah ne bodo igrali, ker to uniči dinamiko igre, če izničiš začetni rush.
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

Outsajder ::

Ja sj ravno da rushov nebi bilo bi se rabla velika mapaXD

Rokomah ::

Outsajder je izjavil:

Ja sj ravno da rushov nebi bilo bi se rabla velika mapaXD


Tako ja, jaz razmišljam enako.
Meni je bolj ljubo kampanijsko razmišljanje, ustvariš gospodarstvo, razvišej vojsko, zasedeš strateške pozicije (že tukaj pride do prvih spopadov za prevlado), šele na koncu pa pride do končnih (odločilnih) spopadov, ki pa so zopet odvisni od prej postavljenih pozicij, velikosti gospodarstva (motenje z zračnimi napadi) in podobno.

Mene pri SC2 še najbolj moti ta začetni rush.
Ali so kakšne takšne mape že v pripravi?
Koliko večje so takšne mape od sedaj znanih v SC2?
Kakšne omejitve velikosti so pri mapah?

>JJ< ::

Večjih map kot je trenutno Kular Ravine ni za pričakovati, kvečjemu bolj odprte mogoče. Imaš pa na voljo anti-rush Novice mape, na katerih so igralci na začetku ločeni z kamenjem (destructible rocks). Če v multiplayerju še nisi dal "skip practice matches" lahko igraš novice mape v tistih 50-ih practice igrah ki jih imaš.
Aja pa brez zamere, če ti bolj leži kampanjska in počasna igra bi mogoče moral razmisliti o igranju kakšne potezne strategije namesto Starcrafta. :P

H3ro1n ::

Rokomah je izjavil:

Na prejšnjih straneh je že bilo odgovorjeno na podobno vprašanje.
Moraš neko vrstico v nek.txt fail vnesti, poišči, se ne spomnem več natančno.

Nekak ne najdem tega... Pa danes se mi zdi, da je malo manj laga. Bomo vidli...
RNG

Rokomah ::

>JJ< je izjavil:

Aja pa brez zamere, če ti bolj leži kampanjska in počasna igra bi mogoče moral razmisliti o igranju kakšne potezne strategije namesto Starcrafta. :P


...saj načeloma igram potezne strategije.
SC2 sem kupil izključno zaradi ogromno prahu, kot se že nekaj časa dviguje okoli te igre, želel sem samo preizkusiti to "čudo" .

Kolikor ugotavljam, SC1 ali SC2 pretežno igrajo mladostniki, najstniki, starejša igralna populacija (30-40 let) je bolj izjema kot pravilo. Pri PRAVIH strateških igrah (šah, go, potezne strategije) pa je ravno obratno. Tukaj je največ igralcev med 40 in 60 leti, mladina je bolj izjema kot pravilo :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Rokomah ()

Berserker ::

V bistvu je tak da populacija starcrafta 2 ni ravno mlada, prvič ker ga po vsej vrjetnosti igrajo tudi fani starcraft 1, tako da so vsi ti igiralci gotovo nad 20 let stari. Drugo je velik reklamni pomp na katerega mladi navalijo, tretje pa je še navdušenje nekaterih znancev no na slednje sem tudi jaz nasedel in kupil igro. Ni mi žal sicer igram še champaign, ker ima vrednost ponovitve, tudi zgodba in humor so mi všeč (sploh tisto z lutko in prebadanjem hehe). Škoda da določenih enot iz SP ni v MP.

AngelOfDeath ::

H3ro1n je izjavil:

Rokomah je izjavil:

Na prejšnjih straneh je že bilo odgovorjeno na podobno vprašanje.
Moraš neko vrstico v nek.txt fail vnesti, poišči, se ne spomnem več natančno.

Nekak ne najdem tega... Pa danes se mi zdi, da je malo manj laga. Bomo vidli...



To mene tudi zanima. Samo mislim da je problem v driverjih za grafično... Ko začne štekat so vsa 4 jedra procesorja na 20% tako da igra kaj pretirano ne obremenjuje proca...
edit: Slovnica

Rokomah ::

poišči na svojem računalniku naslednjo pot:
C:\Users\(uporabnik)\Documents\StarCraft II\variables.txt

v ta fail dodaj sledeče in posnami:
frameratecap=60
frameratecapGlue=30

To je odkrit bug, zgoraj je rešitev. To sem našel na spletu, ne vem več kje, kar bi naj odpravljalo težavo, vendar ne v že obstoječi ampak, šele v naslednji igri. Meni je pomagalo, imel sem pa podobne (ne pa enake) težave kot ti.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Rokomah ()

AngelOfDeath ::

Rokomah je izjavil:

poišči na svojem računalniku naslednjo pot:
C:\Users\(uporabnik)\Documents\StarCraft II\variables.txt

v ta fail dodaj sledeče in posnami:
frameratecap=60
frameratecapGlue=30

To je odkrit bug, zgoraj je rešitev. To sem našel na spletu, ne vem več kje, kar bi naj odpravljalo težavo, vendar ne v že obstoječi ampak, šele v naslednji igri. Meni je pomagalo, imel sem pa podobne (ne pa enake) težave kot ti.



Z tem omejiš fps v menujih. V igri ti tole nič ne koristi. Malo beri preden pišeš.
edit: Slovnica

Nejc1994 ::

89 ocena v jokerju. =D

Bolf3nk ::

to je bilo itak za pričakovat. nad 90 dobijo igre, ki prinesejo nekaj novega, svežega.

Good Guy ::

Bolf3nk je izjavil:

to je bilo itak za pričakovat. nad 90 dobijo igre, ki prinesejo nekaj novega, svežega.


joker je pa res referenca ja

Steinkauz ::

Itak ne more bit tolk huda k enka, ker nobeno nadaljevanje ni tolk kul kot prejšni del. No je par izjem

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Steinkauz ()

Rokomah ::

AngelOfDeath je izjavil:

Rokomah je izjavil:

poišči na svojem računalniku naslednjo pot:
C:\Users\(uporabnik)\Documents\StarCraft II\variables.txt

v ta fail dodaj sledeče in posnami:
frameratecap=60
frameratecapGlue=30

To je odkrit bug, zgoraj je rešitev. To sem našel na spletu, ne vem več kje, kar bi naj odpravljalo težavo, vendar ne v že obstoječi ampak, šele v naslednji igri. Meni je pomagalo, imel sem pa podobne (ne pa enake) težave kot ti.



Z tem omejiš fps v menujih. V igri ti tole nič ne koristi. Malo beri preden pišeš.


Napisal sem, da sem imel podobne, ne pa enake težave. Malo preberi, predno odgovoriš !!! 8-)

Skratka, meni se zatikanje v igri ni več ponavljalo od kar sem naredil tako, kot piše v tej povezavi:

http://gameinformer.com/b/news/archive/...

Nejc1994 je izjavil:

89 ocena v jokerju. =D


Iz čisto objektivnega pogleda bi rekel, da je ocena še previsoka, sploh če upoštevamo, da bistvenih sprememb, oz. novosti glede na SC1 ni veliko.
Seveda se ljubitelji SC s tem ne strinjajo, vendar dejstvo je, da smo videli že velikoooo boljših iger.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Rokomah ()

BALAST ::

Sem preigral kampanjo pa lahko rečem, da je na nek način zelo privlačna, ampak ker sem že prej igral Blizzardove igre nisem v SC2 opazil nobene izvirne naloge, so pa vmesne sekvence resnično detajlirane in z dobro mero čustev in humorja.

Tako kot sem že v enem od mojih prejšnih postov povedal, da je čar te igre v številu modifikacij, kampanj, skupinskih internetnih map, ter navsezadnje tudi veliko število privržencev, ki se vsak dan sproti spravlja izdelovat ali samo kopirat znane in neznane mini igre.

Long live SC2!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: BALAST ()

Bolf3nk ::

Iz čisto objektivnega pogleda bi rekel, da je ocena še previsoka, sploh če upoštevamo, da bistvenih sprememb, oz. novosti glede na SC1 ni veliko.


Saj spremembe niso protrebne... poglej si subCom2... proti prvemu delu je veliko slabša igra, ker so hoteli vnesti novosti...


Seveda se ljubitelji SC s tem ne strinjajo, vendar dejstvo je, da smo videli že velikoooo boljših iger.


recimo?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Bolf3nk ()

ahac ::

Šah je torej ena najslabših iger, ker že 500 let ni nobenih sprememb razen v detajlih figurc?
Al je mogoče ena najboljših iger, ker že 500 let ni bilo nobene potrebe po spremembah?


Starcraft 2 je pač nadaljevanje Starcrafta tako kot je film Ironman 2 nadaljevanje Ironmana. Zgodba gre naprej, efekti so boljši, ampak ni pa treba zdaj naredit romantične komedije samo zato, da je nekaj drugače.
Slo-Tech Discord - https://discord.gg/ppCtzMW

Rokomah ::

Bolf3nk je izjavil:



recimo?


Uh, spisek bi bil predolgi, ker nisem imel v mislih samo akcijske strategije (hecno in nenavadno poimovanje za igro 8-):)) )

V prvi vrsti je najtežje narediti recimo razne simulacije, civilne, šprtne ali vojaške. Teh imamo kar nekaj, ki so bile v veliko tujih revijah ocenjene z čisto 10, kar je za takšno zvrst zelooo težko dosečt.

Potem imamo kar nekaj boljših strategij v pravem pomenu besede (brez predznaka "akcijske"), kjer so bojne zmoglivosti enot nastavljene po dejankih (resničnih) zmoglivostih. Vendar to so za večino mlajših igralcev nezanimive igre, ker se ne dogaja veliko akcije :P, so pa tehnično-strokovno gledane vrhunske.

Razumem, da bodo ljubitelji SC do nezavesti vstrajali pri svojem prepričanju, za kar imajo vso pravico in to jim nihče ne brani.
Če pa poskušamo gledati objektivno, pa SC2 ni nič kaj posebnega, je (samo) dobra igra, jest bi ji dal nekje med 70-80% (kar je itak veliko).

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Rokomah ()

def0r ::

Se kar nisi navedel primera kaksne novejse dobre RTS igre.
In nismo vsi SC only fanboyi meni so naljubse strategije Total War serija (izjema imperial.. bljak).

nobodyelse ::

Jao Rokomah ti si tvoje mnenje povedov ze like 20x, zakaj moras skoz eno in isto blatit po tej temi?

Zheegec ::

bom še 1x ponovil - SC1 ali SC2 je šah na stereoidih, se kdo ne strinja?
isto kot pri šahu je važna taktika, prilagajanje nasprotniku, važno je držanje teritorija in širjenje po njemu. Samo da je pri SC važna še hitrost. Če se osredotočimo na multiplayer - za to je Blizzard tako in tako porabil daleč največ časa in truda, me zanima boljša strategija, pa tudi bolj zahtevna igra na splošno za multiplayer?
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

Berserker ::

ahac je izjavil:

Šah je torej ena najslabših iger, ker že 500 let ni nobenih sprememb razen v detajlih figurc?
Al je mogoče ena najboljših iger, ker že 500 let ni bilo nobene potrebe po spremembah?


Starcraft 2 je pač nadaljevanje Starcrafta tako kot je film Ironman 2 nadaljevanje Ironmana. Zgodba gre naprej, efekti so boljši, ampak ni pa treba zdaj naredit romantične komedije samo zato, da je nekaj drugače.


Zakaj ravno starcraft 2 primerjaš z drugimi stvarmi ? To je že tvoja druga malo čudna primerjava. Šah je namizna igra, ko igraš šah je čisto nekaj drugega kot igrati igro, pri prvem misliš, pri drugem pa bolj kot ne se zabavaš. In šah je še je vedno v eni verziji, medtem ko imaš pri igrah nadaljevanja. Novosti so zaželene zato je nek koncept treba spremeniti da ne dobimo ravno remake za visoko ceno ( nemorem vrjeti ampak to je prvič da vidim danes v BB da ima tale pc naslov enako ceno kot konzolna igra). Mislim da so v novejših časih total war, company of heroes in supreme commander naredili največji korak ( no pa še civ serije) k novostim v strateških igrah, medtem ko ostali vlečejo isti koncept od c&c 1.

Blazz ::

rokomah, kere pa so lately boljše igre, gledano celostno? torej da ima tako širino, SP, MP, support, miniigre zadaj, pa custom games (TD, DOTA etc) , ha?

Rokomah ::

Blazz je izjavil:

rokomah, kere pa so lately boljše igre, gledano celostno? torej da ima tako širino, SP, MP, support, miniigre zadaj, pa custom games (TD, DOTA etc) , ha?


Nekateri moje komentarje prebirate napačno. Nočem kritizirati SC po dolgem in počez, želim samo, da se pogovarjamo objektivno, ne pa čustveno. Igro igram in mi je všeč, sem pa tudi kritičen.

Če si SC2 zasluži 90% ali celo več, pol delamo krivico drugim igram (različnih žanrov), ki si pa dejansko zaslužijo 100% (novi pristopi, nova ideja...) ne pa nadaljevanje že videnega v samo delno novi grafični preobleki. Takšen izdelek si zato zasluži maximalno 80%, ker so več ali manj namenjeni dodatnemu ožemanju SC navdušencev, ne ponudijo pa nekaj novega!

Pri SC sploh ne moremo govoriti o neki širini igranja, obratno, ima veliko omejitev, katere sem že zgoraj našteval (majhna mapa, kratko industrijsko drevo, samo dva rodova - zračne in kopenske enote, (pre)velik povdarek na hitrem igranju....), enote lahko vodiš samo na taktičnem nivoju (zelo omejeno), na strateškem že skorajda ne. Igro se označuje kot akcijska strategija...smešno, v resnici v vojaški terminologiji takšnega pojma sploh ni!

49106 ::

Blizzard je naredil igro točno tako kot so fani pričakovali. Sicer pa 100 ljudi, 100 čudi.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: 49106 ()

Zheegec ::

49106 je izjavil:

Blizzard je naredil igro točno tako kot so fani pričakovali. Sicer pa 100 ljudi, 100 čudi.

Jap, igra je takšna, na kakršno nas je večina upalo 10 let nazaj. Dobro, majhne spremembe so še možne, ampak okvirno je pa to to. Objektivno bi ji dal 95/100, subjektivno pa 99/100.
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

ahac ::

Igro se označuje kot akcijska strategija...smešno, v resnici v vojaški terminologiji takšnega pojma sploh ni!


Kaj ima pa SC z vojaško terminologijo? :))


ps.
Jaz od nadaljevanja pričakujem, da NADALJUJE, kar je prvi del začel.
SC2 pa odlično nadaljuje zgodbo in odlično nadaljuje multiplayer. Če bi bil MP preveč drugačen od prvega dela bi hardcore igralci itak ostal na enki. Tko pa mislm, da jih ne bo veliko...
Slo-Tech Discord - https://discord.gg/ppCtzMW

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: ahac ()

Nejc1994 ::

Objektivno b ji dal 85 Subjektivno 50

Zheegec ::

Super!
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

Bolf3nk ::

Nejc1994 je izjavil:

Objektivno b ji dal 85 Subjektivno 50


http://www.gamespot.com/pc/strategy/sta...

ahaha...tvoje subjektivno mnenje je mimo :))

Rokomah ::

Kako hitro najdem kakšno enoto, ki je izgubljena na mapi ali v gneči med drugimi?

Nejc1994 ::

Ne vem zakaj je Starcraft 2 tok dobr. Carrierji pa BC-ji se obracajo za 90 stopinj kar na mestu...,Sploh ni toplote pri motorjih, tko da grafika je zanic.Gameplay je pa pac iz leta 1996

Zheegec ::

Rokomah je izjavil:

Kako hitro najdem kakšno enoto, ki je izgubljena na mapi ali v gneči med drugimi?

Spremljaj enote na mapi ane... Pomembne enote v "gneči" si pa že vnaprej daš v drugo kontrolno skupino.

Nejc1994 - sedaj že delaš norca iz sebe. Je bilo glede gameplay že 10x razloženo, zakaj je dosti boljši od drugih strategij. Sem se razpisal na široko. Samo zato, ker ti ne obvladaš, ni vsa stvar neumna.
Je pa gameplay najbolj napreden, ker poudarja agresivnost in je pasivnost izredno pogosto kaznovana - kot pri vseh modernih športih. In pa seveda, ker je uravnotežen, kot nogomet, kjer je nižji igralec hitrejši, ampak slabše igra pri visokih žogah. Na primer no. In je važna tudi taktična postavitev, ne samo "naši so hitrejši".
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

Bolf3nk ::

heh Nejc1994, ko odrasteš, boš morda videl, da ni vse v grafiki:))
zdaj pa lepo pridno čokolino naprej jest.

Rokomah ::

Zheegec je izjavil:

Rokomah je izjavil:

Kako hitro najdem kakšno enoto, ki je izgubljena na mapi ali v gneči med drugimi?

Spremljaj enote na mapi ane... Pomembne enote v "gneči" si pa že vnaprej daš v drugo kontrolno skupino.
.


Vprašal sem zato, ker na tipko F1 mi naprimer pokaže vse moje SCVje. Predvideval sem, da lahko podobno mogoče določiš tudi druhe vrste enot. Zakaj pa je pomembna F1 tipka (prikaz vseh SCVjev) ?

mihec87 ::

Saj si lahko po želji daš npr neke enote pod kerokol številko(izberi enote stisnes shift ter zeleno cifro)

Nejc1994 ::

Pri starcraft 2ju travnisko kampanijo obracam na najtezji (insane al kaj je ze) stopnji tko da mi ne govort d mi ne dopade...

ahac ::

Če špila nisi kupil, potem se ti že ne dopade dost.
Sploh pa... ne govor o vrednosti igre, če nisi probal multiplayerja.
Slo-Tech Discord - https://discord.gg/ppCtzMW

Bolf3nk ::

Nejc1994 je izjavil:

Pri starcraft 2ju travnisko kampanijo obracam na najtezji (insane al kaj je ze) stopnji tko da mi ne govort d mi ne dopade...



raje reči, da AI igra godmode, ti pa ga premaguješ ne

>JJ< ::

Rokomah je izjavil:


Vprašal sem zato, ker na tipko F1 mi naprimer pokaže vse moje SCVje. Predvideval sem, da lahko podobno mogoče določiš tudi druhe vrste enot. Zakaj pa je pomembna F1 tipka (prikaz vseh SCVjev) ?


F1 ne prikaže vseh SCVjev ampak samo tiste, ki so brez dodeljenih nalog. Verjetno si vsakdo želi, da njegovi SCVji neprestano delajo in pri tem ti pomaga F1.
Za izbiro enot, ki so pomešane med drugimi enotami je pa takole: Z miško izbereš vse enote ter potem ctrl+klik na portret ene od enot, ki jo želiš izbrati (naprimer: tri ghoste med maso marincev). Druga rešitev pa je, da si takšne enote že prej bindaš na ločeno tipko. Za izgubljene enote na mapi moraš pa pač redar več gledat.

nobodyelse ::

Al pa recimo jest uporabljam extra gumb na miski za doubleClick polega hranjena enot seveda...

DOOM_er ::

nejc ti prodajaš buče. In neka grafika gor dol levo desno, kaj ti bo cryengine 10^49 če je igra zanič.
Robots will steal your job. But that's OK

def0r ::

DOOM_er je izjavil:

nejc ti prodajaš buče. In neka grafika gor dol levo desno, kaj ti bo cryengine 10^49 če je igra zanič.

Ne zalit Crysisa:)
Edino Far Cry 1 to pa kar daj:P

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: def0r ()

snow ::

Rokomah je izjavil:


Vprašal sem zato, ker na tipko F1 mi naprimer pokaže vse moje SCVje. Predvideval sem, da lahko podobno mogoče določiš tudi druhe vrste enot. Zakaj pa je pomembna F1 tipka (prikaz vseh SCVjev) ?


Upam da ti ne označi vseh, ker F1 označi neaktivne delavce ;)
Random mutation plus nonrandom cumulative natural selection - Richard Dawkins
««
16 / 23
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Strategy games (strani: 1 2 )

Oddelek: Igre
5611197 (691) mtosev
»

Industrija reinkarnacij: V 4K ločljivosti se vrača legendarni StarCraft

Oddelek: Novice / Igre
369620 (4766) opeter
»

StarCraft 2: Best of Slovenia #1

Oddelek: Igre
243198 (1921) def0r

Starcraft 2 beta key tekmovanje

Oddelek: Igre
393123 (2404) destroyer2k
»

StarCraft II prihaja julija (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Igre
6419749 (17761) ahac

Več podobnih tem