» »

Nov pc... mnenja pls...

Nov pc... mnenja pls...

msedem ::

Evo to bom kupo:

Matična: klikhttp://www.mimovrste.com/katalog/produc...

Procesor: klikhttp://www.mimovrste.com/katalog/produc...

Ram: klikhttp://www.mimovrste.com/katalog/produc...

Disk: klikhttp://www.mimovrste.com/katalog/produc...

Grafična: Leadtek GeForce 8800 GTS 320 MB

Napajalnik: klikhttp://www.mimovrste.com/katalog/produc...

Za ohišje se še nisem odločil, ostalo pa bom že dokupo ozi. že imam(miška, tipkovnica, dvd enota).

Za to konfiguracijo sem zdaj že 99% odločen, samo me še zanima če vse ustreza; matična ipd. Če napajalnik dovolj močan ipd...
  • spremenil: msedem ()

KandazaR ::

Napajalnik vzem raje enermax liberty 500W. Pa mogoče namesto matične Asus P5B raje Asus P5B DELUXE
Nasplošno pa opažam da folku ni problem dati velik denarja za grafe, procesorje rame a pri napajalniku bi pa škrtarili.

kozmy ::

Na tvojem mestu bi jaz rajši vzel e6300, pa bi za tisti denar res vzel enermax liberty 500W.

msedem ::

saj zato sprašujem... ker se ravno ne spoznam... rabim pa pc predvsem za igre...

zanima me matična, zakaj ta ni dobra, kaj ima deluxe več? navijanje me ne zanima!

napajalnik? kaj je potrebno pri njem pazit? enermax liberty 500W, a ta je potem cool? 8-O

batista ::

Če ne boš navijal si izbral uredu. Če se ti da mal pobrskaj in lahko dobiš ram še ceneje.

msedem ::

torej bi tudi ti bli vredu? klik ;
kakšna pa je razlika napram tem: klik

razlika je kar 30€.

batista ::

Hja zgleda da so enaki, idin mogoče so čipi na ramih drugačni. Za špile se pomoje ne bo poznalo kaj dosti. Lahko kdo še kej reče glede tega?

Čmrlj ::

Rama sta popolnoma identična,tudi čipi so isti,fora je sam v tem da so ta dražji uporjeni (dual channel),vendar to ne pomeni, da tisti cenejši ne bojo delal v dual channel.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Čmrlj ()

msedem ::

Torej bo nov pc tak:

- Matična plošča Asus P5B, 775
- Procesor Intel Core2 Duo E6400 2.13GHz, 775
- GeIL VALUE DDRII 2GB PC2 6400 800MHz KIT (2x1GB)
- Napajalnik Enermax Liberty AL-059 (ELT500AWT) 500 W
- Trdi disk WD 320GB, 7200rpm, 16MB, SATAII
- Leadtek GF8800 GTS 320MB

Navijat ne mislim... Torej je zdaj tako vredu, napajalnik dovolj močan(za grafično ipd)?
Rami ustrezajo matični ipd?

BO OK? :)

Čmrlj ::

Napajalnik bo 100% dovolj močan,tudi za navijanje.Ubistvu za tak sistem zadostuje lc power 550w,sam vseeno daj raje malo boljši napajalec,če ti dnar ni problem.

Tr0n ::

Ze majo kje pri nas Leadtek 8800 GTS 320MB?

msedem ::

grafično dobijo danes v bigbangu(319€). sem bil včeraj tam z metrom, da vidim kakšno ohišje rabim... dolga je cca.24 cm :P ;)

Pesimist ::

ne mi rect da bos kupo to drago grafo ti skrt :D

msedem ::

sawyer? :\ se poznama? :P

winchester ::

a lahko zaupaš kok € je potrebno za vsr to kar si si zbral?

msedem ::

Točno 1033€; (večina bom kupil v ditech.at).

Zdaj me še edino skrbi katero ohišje; ma kdo kakšen predlog? ... tja do 100€ ...

Tr0n ::

Kak Chieftec mogoce.

Pesimist ::

ne tisti ko mu je blo to namenjeno ze sam ve kdo je :D

Tr0n ::

8600 GT bo verjetno bolj lame. Sicer bi pasal GTX, samo bi mogo se napajalnik menjat, kar pa ni tak poceni.

msedem ::

zdaj sem še gledal nekaj naprej glede grafičnih: se splača dat zraven 70€ in kupit to Asus GF8800 GTS 640MB

kako so kaj firme pri grafičnih, Leadtek vs Asus?

2. bo to ohišje vredu za konfiguracijo ki jo mislim kupit(predvsem bo šla grafična not(24cm je dolga))?? ohišje

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: msedem ()

Pesimist ::

ce je 70 evrov samo drazja se vsekakor splaca met vec rama. 0:) Asus bolsi od leadteka.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Pesimist ()

msedem ::

Saj. V bistvu je samo 55€ dražja v pelugi.at

Pa še asus-ova je.

Kaj pa ohišje? Je ok?

Če bi vzel na koncu 640mb grafično, je še ta napajalnik vedno ok?

Pesimist ::

nimam pojma sicer je 24cm skoraj tak dugo ko moj lulek :D

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Pesimist ()

msedem ::

je... taki lulek, če ti napajalnik nagaja^^:D

ne resno, še kakšen predlog? nujno morem vedet, ker potem grem v akcijo(nakup)....

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: msedem ()

Pesimist ::

sej tak hoces onega Enemraxa vzet. Tam se GTX dela gor baje :D. Ceprav mislim da nima pointa vec kot 550LCja jemlat ah vsakemu svoje.
Jaz bom tudi mogoce GTS 640 vzel ampak nej prvo pride ATI ven da vidim ta stvor. Ampak bilokiro karto bi zdaj kupo bo se mogla samo z AMD 3500 zadovolit do 4 corov heheh. tak da... Ce pa eno cheap 7600 zaj vzemem pa potem racunam da 8800 pade dol zatolko ko sem 7600 placal je skoaj bolse ce takoj vzemem to jau. Al pa z vsem pocakam ... :D
Prvo moram zvocno nabavit Fatalitya pol pa ostalo da lahko Visto nalozim hehe.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Pesimist ()

msedem ::

mah to čakanje pri računalnikih je bv, vsaj meni se zdi... ker nonstop prihaja nekaj novega... brezveze, kupiš, maš, uporabljaš, uživaš... pa treba si določit limit €! tolko mam, tolko dam. pa kupiš za par let, maš mir. ;)

Pesimist ::

jah ce nonstop cakas nebos nikdar docako. Tak moj frend kopuje racunalnik ze 5 let pa se do dans ni. Pred tocno dvema letoma sma se oba odlocala pa sem nakoncu samo jaz kupo pol. Zdaj je spet najavo da bo enga do 180k kupo pa dvomim da bo kaj.

Sicer eni zvocno kupujemo da pospesimo igre drugi pa graficne hehe.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Pesimist ()

TechBeats ::

Ja jst bi pa na tvojmu mestu kupu tole matično => Asus P5N-E SLI nForce i650
pa še cena ni zasoljena 125€ (29prešernou) v www.funtech.si
pa tm boš tud procesor dubu kr cenej, ks sm tud jst mal gledu za nove proce...pa sm kle zaslediu da majo najcenejše. Ta k si si ti izbrau stane 230€
mal še kle poglej predn boš kupu..:))
maš use od a do ž za setavt po dost ugodnih cenah.

msedem ::

tam ko sem jaz gledo proc je 219eurov

maticna pravis, kaj je ta tvoja boljsa?
in kako to? kaj ma vec?

TechBeats ::

Že to k ma bolši čip set nforce 600 je dost..., je ful hitrejša pa posebi za špile bl prirejena, podpira tud nadalne razne quadcore 2 duo s 1333mhz zunanjim vodilom, k ga ta k si ti omenu s 965i recimo nima... že to je dost ta ti nou treba pol če en let recimo menjat matične zaradt tega k ma nou proc 1333mhz fsb pa teb gor nou pasu...pa pol ma sli, 2gbit mrežno k loh dela k ena 2gbitna za špile da mal hitrej dela (manj pinga) pa take fore,....pa še kul za navijanje pa dost pocen se men to zdi 125€ sam res pa da nima raznih heatpipe sistemou gor našopanih...pa sej ta k si ti gledu tud nima tko da to itak nima veze...pomoje, da neb mim useku s to matično...najbol bi pa bla itak ta s 680i čipsetom (Asus P5N32-E SLI nForce 680i) sam je tm okol 230€
:)
http://www.nvidia.com/docs/IO/35382/nfo...
evo ta pdf si snam pa boš vidu kwa vse ta čipset podpera je kr zajeban napram prejšni verziji čipa nforce 500.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: TechBeats ()

Čmrlj ::

Prste stran od P5N-E SLI
Plata je čist u kur*u za navijat :\.DigitalDope ne govri neumnosti:\

FSB1333 Supporting Model List


Series
Model Name
Bios Version

Gaming
Striker Extreme
0602 BIOS

AI Lifestyle
P5B Premium
0303 BIOS

AI Lifestyle
P5B Deluxe/WiFi-AP
1004 BIOS

AI Lifestyle
P5B Deluxe
1004 BIOS

AI Lifestyle
P5B-Plus
0213 BIOS

AI Lifestyle
P5B-E Plus
0504 BIOS

AI Lifestyle
P5B-E
1002 BIOS

AI Lifestyle
P5B
1102 BIOS

AI Lifestyle
P5B/TeleSky
1102 BIOS

AI Lifestyle
P5N32-E SLI
0601BIOS

AI Lifestyle
P5N32-E SLI Plus
0301BIOS

Digital Home
P5W DH Deluxe
1901 BIOS

WorkStation
P5WDG2 WS PRO/WiFi-AP
0702 BIOS

WorkStation
P5WDG2 WS Professional
0702 BIOS

WorkStation
P5NT WS
0203 BIOS

Kvečjem p5n-e sli nima pošlihtan bios za fsb 1333.:\

How can I know whether my motherboard support 1333?
1. You can check our supporting list
2. You can find this logo on your box
3. If your motherboard is on the supporting list but you cannot not fins the logo on the box, you can always check our download site to update the latest BIOS.

Do I need to change any hardware if I would like to support FSB1333 in the future?
1. You need to make sure your are using DDR2 667 or higher memory in order to support 1333.
2. If you are using DDR2 667 or higher memory now, there will be no need to change on your hardware. All you need to do is update your BIOS!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Čmrlj ()

msedem ::

Jao. Cist me bote zmesali s temi podatki... Cmrlj, zdaj pa tak, katero plato bi pa ti in ostali priporocali za mene... Sistem ki ga bom kupo je ze zgoraj omenjen... Saj clovek vec ne ve kaj bi... V petek, soboto, grem si po komponente, tak da prosim da se mi malo ta teden pomagate s kosistnimi podatki.. :)

AndrewSmith ::

cpu:E6400
plata:Asus P5B deluxe
ram:2x1gb goodram
grafa:8800gts
disk:320gb wd ali seagate
pecka:liteon dvd
napajalec:enermax 620W
ohisje:Gigabyte 3D Aurora 570
1)Venice3200/DfiUltraD/2x512UltraX-BH5/X800Xl/LG DVDRW/Seagate320Gb
2)3xTechnics1210MK5/FinalScratch/DJM600/SennheiserHD25/
2xProel15A@250rms/1xB&C 15"@750rms

msedem ::

ni slabo, samo napajalnik bom vzel 500w liberty, pa ohisje je obcutno predrago :)

TechBeats ::

Ja ta 650i resn ni tok huda (do 380fsb), sam sm bl cilu na uno 680i (tud nad 450 fsb), za ta fsb sm pa tud jst že vidu ja da se da bios updejtat da maš lohk 1333mhz (tko da sory če je koga spsiheral to da sm bl pametvou >:D )...sam je pa ta 650i zih bol od une p5b s 965i čipsetom.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: TechBeats ()

msedem ::

bom vzel deluxe, pa bo mir. ker vidim da jo cisto vsi priporočajo. :D

msedem ::

Kakšna je razlika med tema dvema matičnima?

1) matična1

2) matična2

3)in zakaj ta prvotna nebi bila vredu matična3

Zanima me predvsem za vnaprej(nove tehnologije komponent, ki bodo združljive z matičnimi)... in katera od teh podpira 1333mhz?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: msedem ()

Čmrlj ::

Vzami p5b-deluxe, še raje pa cenejšo in boljšo P5B-E PLUS,in digitaldope p5n-e sli ni niti podrazno boljša kot P5B.;).Vse od teh plat podpirajo proce z fsb 1333 z namestitvijo zadnjega biosa.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Čmrlj ()

msedem ::

čmrlj sem isko,pa ne najdem nikjer cene od te p5b-e PLUS. ma kdo kašen link, kje jo prodajajo?

msedem ::

Matična plošča
ASUS P5B Deluxe, P965 (dual PC2-6400U DDR2) 163€ peluga

Procesor
Prozessor INTEL Core 2 Duo E6400, 2 x 2,13GHz, S-775, Boxed 219€ ditech

Ram
GeIL VALUE DDRII 2GB PC2 6400 800MHz KIT (2x1GB) 172€ enaa

HDD
SATA II Seagate Barracuda, 7200.10, 320GB, 16MB Cache 81,5€ ditech

Grafična
Palit/XpertVisoin Radeon X1950Pro Super 512MB DDR3 180€ peluga

Miška
Logitech G5 Laser Mouse 54€ peluga

Tipkovnica
Logitech tipkovnica G11 GAMING 64€ enaa

Napajalnik
ENERMAX napajalnik ELT500AWT "LIBERTY" 97€ peluga

Ohišje
Aerocool T40, Black 75€ peluga

Monitor
Monitor 22" LCD Samsung SyncMaster 226BW (1680 x 1050) 373€ mojatrgovina

Skupaj: 1315€

Evo to sem si sestavo, ker zdaj pa grem res v nakup novega pc. Kako se vam zdi konfiguracija? Vem da grafična ni dx10? Samo Po mojem še kako leto ne bo pametne dx10 igre, sam pa tak večina igram CS:S in AOE2... Potem pa bo tudi že 8800Gtx in druge ceneje...

msedem ::

No sedaj pa gre zares(dobil denar).

Kupil bom naslednje:

Intel Core2Duo E6600 Sockel-775 boxed, 2x 2.40GHz, 266MHz
ASUS P5B-E Plus, P965 (dual PC2-6400U DDR2)
SATA II Seagate Barracuda, 7200.10, 320GB, 16MB Cache
BFG GeForce 8800 GTS OC, 320MB GDDR3, PCI-E
Super Talent DIMM Kit 2048MB DDR2 PC800 CL4
Linkworld 580W Netzteil (LPG19-580W)
Ohišje: Thermaltake Soprano Vx (VD6000BNS) ohišje

Računalnik bom uporabljal za igrce in photoshop. Ali se mi splača še dodat 2GB rama, da bi imel na koncu 4GB in ali bi mi šlo tolko rama na to matično in če Vista podpira to? Pa če bo velika razlika med 2GB in 4GB rama v delu s photoshopom?
Pa če je napajalnik dovolj dober, zmogljiv glede na konfiguracijo?
Ohišje je cool?

Pls za hitre in strokovne odgovore, ker grem v naslednjih dneh v nakup.

Hvala vsem za odgovore.

mtosev ::

Kupi boljssi napajalnik :\ ta je drek
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

msedem ::

Še kdo kako mnenje?

ripmork ::

kongifuracija se tut meni zdi dobra (tut sam mislim nabavljat nekaj podobnega kmalu)
2GB ram-a se mi zdi zaenkat čist spodobno, bi pa pasal 4 giga ja.
ne vem pa zakaj samo en disk...
IMHO dosti bolje vzet dva diska, pa magari en mal manjši pa hitrejši za OS, programe, drugi pa npr. za podatke.
Vsaj če se boš s photoshopom kaj resneje bavil in bo kaj konkretnega narejenega je backup nujen, če maš 1 disk in ti ckrne gre vse v pm.
No al pa če maš kak zunanji disk za svaki slučaj, vsaj sam razmišljam na tak mal bol ziheraški način.

msedem ::

Imam prenosni disk ja, čeprav razmišljam še o enem dodatnem v ohišju, da bi res mel dva. Ker diska nikoli zadosti.

Zanima še me mnenje o ohišju? Je dobro?

Kaj pa rami, ce bi kupil še 2GB istih ramov zraven, gre na matično, se mi splača, je razlika med 2GB in 4GB v photoshopu, igrcah?


Lp.

Čmrlj ::

msedem p5b-e plus dobiš v mlacom, lahko pa tudi razmisliš o Abit AB-9 pro, ki sicer ne dosega tok visok fsb( tam cca 470-480 out of box), vendar uporablja strap 1066, ki pa je precej hitrejši od strap 1333. Primer strap 1333 spi 1m= 12.5s pri strap 1033=12.3s pri isti ferkvenci.

JutriPS3 ::

vav pa je res razlika neverjetna.

msedem ::

p5k se mi zdi bolša vseeno glede na p5b-e plus; razlika pa le 15 €.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Matična plošča Asus

Oddelek: Kaj kupiti
253284 (2658) MEDENA
»

nakup računalnika

Oddelek: Kaj kupiti
172092 (1729) dzinks63
»

Katera plata je boljša???

Oddelek: Strojna oprema
161703 (1320) OChack
»

Nakup boljšega računalnika

Oddelek: Kaj kupiti
192584 (2030) jan01
»

pomoč

Oddelek: Kaj kupiti
292216 (1889) joker16_7

Več podobnih tem