» »

Cross Fire

Cross Fire

matej888 ::

Imam 2 novi kartici Club X800RX in sem jih mislil spravit v CrossFire nacin, ker to kartici tudi podpirata. Pa me zanima ce je imel.ima kdo kaksne izkusnje (slabe ali pa dobre) s tem nacinom. Se mi sploh splaca, ali je bolje prodati obe in za ta denar vzeti boljso enojno graficno kartico? In pa kaksen oz. kako mocen napajalnik je treba vzet v primeru da se odlocim za CrossFire - 800W?
Hvala :8)
Matej
Tech-freak

Čmrlj ::

Jah te dvojne naveze kartic, se bolj poznajo v kakih 3d markih, pri igrah pa je sli oz crossfire performanc bolj na dnu, in niti ni iger ki znajo to dejansko iskoristit.Večinoma je izkoristek večji za cca 20% pri igrah ki podpirajo sli/crossfire, pri tistih ki pa ne, zna biti performanc celo slabši, kot z eno samo karto.

Senitel ::

Če se prav spomnim boš za X800 potreboval master kartico, da boš lahko spravil zadevo v cross fire način. Torej če ena od teh tvojih dveh kartic ni master kartica ne bo nič s cross fire.
Sicer pa pohitritve so, lahko tudi 100%, če prej ne postane CPU omejitev in če igra ne dela kaj čudnega (torej če "podpira" SLI/Cross fire).

Klemzz ::

crossfire ni tok občutliu kot SLI na špile...sam mam CF pa se v useh špilih pozna pohitritev... :)

matej888 ::

Uuuhhh f..., glih zdej sem opazil da na skatlah obeh kartic pise "secondary". Ce prav razmisljam ne bo nic z CF? Kaksno kartico moram potem nabavi, normalno X800, da bo zadeva delovala?
Tech-freak

jan01 ::

Raje obe prodaj in kupi novo, ki bo "pojedla" cross fire navezo teh dveh!


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

pc nov ali po delih?? (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
854066 (3074) demon#666
»

CrossFire

Oddelek: Strojna oprema
181406 (1406) Liker
»

Radeon X1950 PRO za AGP

Oddelek: Novice / Grafične kartice
113552 (3094) Dr_M
»

Nakup crossfire

Oddelek: Kaj kupiti
212161 (1494) simnov
»

ATI R580 = X1900?

Oddelek: Novice / Grafične kartice
323984 (3101) simnov

Več podobnih tem