» »

lcd 19 monitor razlike

lcd 19 monitor razlike

meandmouse ::

Lep pozdrav!

Kupujem 19" lcd monitor z resolucijo 1280x1024. Obstaja veliko ponudnikov, ampak me še zanima kaj pomenijo te razlike v lastnostih kot so Odzivni čas; eni imajo 2ms drugi 8ms, kontrast; eni imajo 800:1 drugi 3000:1 ter svetilnost npr. 300 cd/m2? Kako se to odraža na sliki npr. če igram igro ali gledam film?

Hvala za odgovore

gavro ::

jaz vem samo da mora biti odzivni cas cimbolj manjsi

damirez ::

Jest ti prodam svoj 940bf samsung monitor za 200€, ki je še v garanciji pa samo 2ms ima.

Fizikalko ::

Ja, sliko ma pa tako obupno, da te srat prime, btw.

damirez ::

Sj če maš zraven skret ni problema... Za to ceno je to eden bolših monitorjev za špile, pa naj tebe srat tiščki kolikor hočeš.

Valentin ::

Manjši odzivni čas pomeni, da boš tudi pri hitrih dogodkih videl ostro in detaljno sliko.
Čim večji je kontrast, boljša bo slika (v bistvu to pomeni kako črno barvo je sposoben prikazati).
Tudi svetilnost je pomembna; če je velika, bo slika sprejemljiva tudi v zelo svetlih prostorih...

bluefish ::

ni vse samo odzivni čas. Sicer bi bilo dobro vedeti, čemu nameniš največ časa oz. kakšne kompromise si pripravljen sprejeti.

AapocalypseE ::

Jaz sem kupil LG L1952TQ 19" in je zelo dobra slika.
Še karakteristike:

Screen size 19"
Native resolution 1280x1024
Contrast 1600:1
Brightness 300 cd/m2
Pixel size 0,294 mm
Response time 4 ms

JutriPS3 ::

Odzivni čas je zadnje kar glejte.
Jaz na mojem Samsungu z 20ms v miru igram vse igre (ko sem prešel iz CRTja na tega so ljudje po forumu jokali kok jih moti ghosting in podobne jokice ... no tega LCDja sem se privadil v nekako 2 dneh, potem še zamar nimaš, če igraš kako res hitro sliko, itak je oko prilagodljivo:\ )
Prav tako na onem z 6ms.
Raje se osredotoči na to da se izogneš TN+film matriki ker ponavadi je pri teh slika porazna, vsaj če primerjaš s kakimi PVA matrikami ali kej podobnega

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: JutriPS3 ()

beni ::

Bom kar tukaj vskočil ...

Ali je vredno kupiti še ne leto star Samsung 970P ? Cena je 300€, napaka na nogi, ki popušča (baje uredijo pod garancijo), še več kot 2 leti v garanciji. Nima mrtvih točk in kolikor sem videl zelo lepo sliko.
Prodaja ker je kupil 21" zaradi resolucije.
Sprašujem, ker je o teh monitorjih zelo malo osebnih opažanj na netu, firme pa itak vse kar prodajajo hvalijo.

LP Beni
Pojma nimam ...

bluefish ::

300€ ? Preveč. Za to ceno dobiš že veliko večje monitorje.

M-XXXX ::

Splača:D

JutriPS3 ::

Za to ceno dobiš že veliko večje monitorje.

Ja s TN matriko ki je gnoj

beni ::

Sem ga vzel za 270€. Keširal sem 250€ in če mi na servisu popravijo nogo mu dam še 20€.
Mi je 19" in 1280x1024 pixlov več kot dovolj.
Prvi vtisi so odlični. Zaenkrat sem zelo zadovoljen, saj mi je stara 'devetnajstka' preveč ogrevala prostor, pa še prostora je naenkrat veliiiiiiko. Uporabljal ga bom predvsem za Cad in nekaj malega video obdelave. Upam, da ne bo preveč razlike pri Cadu, v primerjavi s CRT-jem.

LP Beni

podtalje ::

Naj opozorim, da je tema o tem, kaj kupiti, ter o razpravi o konkretnih LCD monitorjih že odprta:
Vse o LCD od A-Ž.
Ta tema je namenjena razjasnitvi pojmov svetilnost, kotrast, vidni kot, ... Tako da se držite teme.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
!

Vse o LCD od A-Ž (strani: 1 2 3 4165 166 167 168 )

Oddelek: Kaj kupiti
8373983878 (1278) crnski0
»

Kateri monitor (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
7615754 (14163) skyline
»

LG L1953TR ali SAMSUNG 940BF?

Oddelek: Kaj kupiti
5944 (837) dolenska
»

LCD nujno

Oddelek: Kaj kupiti
141407 (1172) miwche
»

Za 100kSIT: 710N ali 1915s ?

Oddelek: Kaj kupiti
81341 (1182) bergers

Več podobnih tem