» »

Asus k8v rabi 1min preden se boota oz. prepozna IDE naprave ???!!!POMOČ!!!

Asus k8v rabi 1min preden se boota oz. prepozna IDE naprave ???!!!POMOČ!!!

Gromovnik ::

Pozdravljeni.

Dobil sem asus k8v brez dodatnih oznak+amd3000+ 754, in vse priklopil kot je treba imam pa problem da ko zaženem komp, ne morem stisniti DEL oz. TAB ker tipkovnica ni aktivna nato sem ugotovil da po 1min čakanja se naprej normalno zažene,...

Inštaliral windowse, vse driverje, ni neznanih naprav, vse v biosu na default, Imam pa starejše diske in ne sata, kar me opozarja kasneje pri zagonu, da ni nekaj v zvezi z raid zaznal,...

Kaj bi to bilo?

Prosim za pomoč, da ne čakam pri vsakem zagonu 1min.

HVALA in lep pozdrav.

P.S. Prosim za vsako mnenje, ne si premislit če že kdo kaj napiše, ker rabim čim več info, dokler ne rešim zadeve, Še enkrat HVALA!

Janez

dustphoenix ::

V BiOSu si pod diski/IDE napravami nastavi. Ne na AUTO, ker potem ti bo vedno samodejno zaznaval to. Pred tem bi ti priporočal da resetiraš BiOS. Poglej če imaš kje kakšno "fast boot" al kaj podobnega za vklopit...

Drugače, pa poskusi brez diskov in CD/DVD enot vklopit PC, da boš videl če ti dovoli normalno it v BiOS. Poglej kable, če so pravilno priključeni in dobro vtaknjeni v enote.

Če ti z izklopljenimi napravami normalno hitro dela, potem priklapljaj napravo za napravo in boš videl katera te zeza. Lahko je tudi kakšna komponenta v okvari...

Gromovnik ::

Sm pogruntal, neka brezvezna funkcija OnBoard Promise Controller (enabled) neki v zvezi z raid, kar ne rabim je blo vklopljeno pa je rabil 1min da si je priš gor da ni kaj vklopljeno.

Hvala in lep pozdrav,
Janez


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Prenos particije na nov disk

Oddelek: Pomoč in nasveti
121257 (1085) matobeli
»

Katana 3 - izkušnje uporabnikov

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
393647 (2265) TeraTM
»

Težave z boot-om

Oddelek: Pomoč in nasveti
6869 (766) OZZY
»

računalnik se sam zaganja!

Oddelek: Strojna oprema
292279 (1735) Juventus
»

nitro, hitrejše, še hitrejšejše

Oddelek: Pomoč in nasveti
6950 (838) --Switch--

Več podobnih tem