» »

Nov pogled na TCP/IP

Nov pogled na TCP/IP

Spc ::

Poglejte si ta zelo zanimiv video:

http://video.google.com/videoplay?docid=-6972678839686672840&hl=en

Zelo zanimivo kako TCP/IP deluje in ni omejen na nek določen medij ampak laufa preko skoraj vsega..
:))
 

kekz ::

Seveda.
Obstajajo celo uspešni poizkusi (nekoč našel na spletu), ko so TCP/IP povezavo vzpostavili preko poštnih golobov. :D

OmegaBlue ::

Never attribute to malice that which can be adequately explained by stupidity.

kekz ::

Ja tudi ta prvoaprilska mi je znana. Sprejem standarda za tak prenos pač ne more biti resen. :D
Obstajajo pa bolj resni viri poizkusov, ki so bili sicer sami sebi namen, ampak je možno. ;)

Nekoč sem celo jaz računal, ko sem vozil eno škatlo CDjev po avtocesti Lj-Kr, kako neverjetno velik throughput sem dosegel (res da z veliko latenco). Nisem se pa pomujal s protokolno pravilno obliko podatkov, da bi lahko temu rekel TCP/IP (pa ACKov tudi nisem potem odpeljal v nasprotni smeri :D)

BigWhale ::

Jaz ze precej dolgo casa trdim, da ni noben nacin prenosa hitrejsi od sajtrge polne diskov.... :)

BlueRunner ::

Pasovna širina šajtrge je sicer fenomenalna, na žalost pa latenca malo šepa.

(v prevodi za mlajše: ful downloada, ampak ping suxxx)

BlazP ::

kekz: se pravi si UDP uporabljal :D

Spc ::

haha ta z šajtergo je dobra ja.
:))

kekz: se pravi si UDP uporabljal

Pomojem niti ne ker CDji imajo itak že error correction tako, da to ravno ni UDP.
:P
 

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Spc ()

imagodei ::

Ampak fantje...

bistvo tega posnetka ni razlaga TCP/IP protokola, čeprav tip res mojstrsko predstavi celo zadevo. Bistvo tega muvija je, da je packet switched omrežje bila v 60-70 krasna rešitev, ampak danes se je pa spremenil problem. Tip sam lepo pove: it's not that the solution is broken. It's the problem that this solution addresses that changed.

Bistvo filma je nekako v zadnji polovici, kjer predavatelj začne predstavljat s kakšnimi problemi se TCP/IP oz. packet swiched omrežja srečujejo (zasnovano je bilo za pogovore, v resnici pa 99% transakcij preko neta sestavljajo zahteve po delcih podatkov, omrežje ni DATA AWARE, transakije so po večini point to point namesto broadcast (veliko endpointov zahteva isto vsebino iz nekega serverja, server pa vzpostavi z vsakim svoj comm kanal), TCP/IP ima težave z mobilnostjo...) zaradi česar prihaja do slabe izkoriščenosti prenosnih kanalov, slabega nadzora nad vsebino, ki jo končni uporabnik želi dobiti (virusi, spam), zasičenosti prenosnih kanalov s istimi vsebinami, slabe ali neobstoječe QoS...

Človek v bistvu pravi, da je čas, da naredimo še eno revolucijo in packed switched omrežja popeljemo še korak dlje, tako da bodo (spet) primerna za trenutne razmere.
- Hoc est qui sumus -

BlazP ::

Pomojem niti ne ker CDji imajo itak že error correction tako, da to ravno ni UDP.


Ta error correction se izvaja neodvisno od prenosnega sistema, se pravi na 7. OSI layerju.

kekz ::

V bistvu gre za tuneliranje :D. Posebej še v Šentvidu (pri vožnji skozi tunel) ;).

Spc ::

Ta error correction se izvaja neodvisno od prenosnega sistema, se pravi na 7. OSI layerju.

Se 100% strinjam .. nisem sploh razmišljal o network layerjih.
:D

Ravno zato ker ni DATA AWARE TCP/IP je to vredu saj bi nas drugače RIAA itd... močno omejili.
 

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Spc ()

imagodei ::

Tole zadnje je tudi res, se strinjam...
- Hoc est qui sumus -

Matheeew ::

Dear Lord, please grant me the ability to punch people in the face over standard TCP/IP :D


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

16. Kakšna je razlika med lokalnim omrežjem in internetom?

Oddelek: Šola
151987 (1477) Invictus
»

TCP-NC omogoča za velikostni razred višje hitrosti v brezžičnih omrežjih

Oddelek: Novice / Znanost in tehnologija
367888 (6106) misek
»

Pohorski luft OC team video

Oddelek: Navijanje
61801 (1392) tiborrr
»

HIV-Aids doku.

Oddelek: Loža
91549 (1209) _marko
»

Star Wars igre

Oddelek: Igre
142015 (1805) PARTyZAN

Več podobnih tem