» »

Tornado

Tornado

Luka Percic ::

Ko toliko poročajo o tornadih v ameriki,
se mi poraja vprašanje;

Zakaj ne poskušajo tornado ustavit/omilit z explozivom?
In ker sem siguren da je to že kje kdo računal/poskusil, me zanima zakaj ne deluje?

antonija ::

Kako pa naj bi o delovalo?
Statistically 3 out of 4 involved usually enjoy gang-bang experience.

primzx ::

..prvič slism za kj tacga.

Roadkill ::

Zelo ameriški pristop. :D

(ne me tepst, se hecam)
Ü

Luka Percic ::

Kako pa naj bi o delovalo?


Nisem hotel špekulirat, kajti moje znanje na tem področju je preborno.
Ampak ko me že lih vprašaš, bi mi na hitro padejo 4 "možnosti"
1) V sredini tornada je podtlak- mogoče bi se ga dalo izničit?
2) Zavstavljat kroženje, z pravilno usmerjenimi poki?
3) Dostavljanje toplote tam, kjer je mrzel del ki poganja tornado?
4) Razbitje vrtincev na več majhnih?

Nevem če je kakšen od teh realen, mogoče nobeden.
Nevem kakšno energijo bi potrebovali za kateregakoli.

Zato pa vpršam. Če ve kdo kaj več.

_marko ::

The saddest aspect of life right now is that science
gathers knowledge faster than society gathers wisdom.

antonija ::

Kolikor je meni znano se torandi pojavijo zaradi centra nizkega pritiska, ki se "stegne" do tal in ustvari vrtinec. Majhne tornade (homemade:D) vem da se da odpihnit, ampka pri njih ni odzadaj nekega velikega potenciala (razlike v tlakih). Grem stavit da je ze kaksen tornado zapljel cez plinsko centralo ali kaj podobnega, povzrocil explozijo in se odpeljal naprej.

Glede na to koliko skode povzrocajo tornadi se bi mi zdelo skraj no glupo ce taka preprosta resitev se nebi bila uporabljena, tako da kot kaze to le ni prava resitev. Lahko pa se seveda motim, govora je o americanih>:D
Statistically 3 out of 4 involved usually enjoy gang-bang experience.

dzinks63 ::

:)) Tornado ima ogromno energijo, in če bi mu hoteli kontrirat, bi to morala biti kar zelo huda explozija, da bi ga zmotilo do te mere, da bi postal nenevaren ali da bi se razsul. Trebalo bi tudi točno določiti mesto ali kar več mest na katerih , bi se dogajale explozije. Po moje ga bi z eno explozijo težko ustavil , razen z kako nuklearno, slediti bi moralo veliko točno odmerjenih explozij na tapravih mestih ,da bi se ga postopamo ustavljalo, ali postopno razbijalo. V glavnem zadeva je hudo komplicirana, ker če nebi bila, bi že zdavnaj nekaj takega pogruntali. Misija za nobelovo nagrado, mislim.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: dzinks63 ()

antonija ::

Tisti link od markote ima se bolj "politicno korektne" resitve:
1. Segrejmo "cold downdraft" (hladen dez) z mikrovalovi, ki jih bojo oddajali sateliti
2. Hurikane ustavimo tako da na vrh oceanov nanesemo tanko plast olja (recimo en tanker>:D). Hurikan manrec "crpa moc" iz izparevanja vode
3. (My favorite; Al Gore would love it!!>:D) Segrejmo ozracje (!!!) pred hurikanom in ga tako preusmerimo na pusto kopno (kjer izgubi moc)
Statistically 3 out of 4 involved usually enjoy gang-bang experience.

Thomas ::

Meni se zdi zadeva povsem izvedljiva. IMHO je treba samo najt naročnika ki plača, pa se to relatvno lahko naredi.

Ker recimo kinetična energija enega tornada ni večja od nekaj GJ. Toliko kot vozi kamion s sabo v kanistru.

Bi moralo it.

Kako?

Ne vem še, samo bi si morda česa domislil.

Tornado nastane, ko se na velikem območju, več deset kvadratnih kilometrov, začne zrak vrtinčiti. Najprej zelo počasi, potem pa vedno hitreje na manjši površini. Kaj bi najbolje razbilo take velike počasne vrtince? Morda razpršitev kakšnega srebrovega jodida, kakor deluje tudi obramba proti toči, če res kaj deluje.

Ne vem, samo ugibam. Ampak sem pa prepričan, da se gotovo da, z relativno majhnim impulzom.

Tornade, hurikani so druga zgodba. Ti imajo 1000 ali večkrat večjo energijo.
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

zakaj američani, ki živijo v tornado alley še vedno gradijo enake hiše? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
11422164 (11003) trancer01
»

Tornado v SLO

Oddelek: Znanost in tehnologija
112080 (1755) jest10
»

Je pri nas možen tornato oz orkan ipd ?

Oddelek: Problemi človeštva
296805 (5693) jest10
»

The Day After Tomorrow, se počasi uresničuje?

Oddelek: Loža
222551 (1875) jype
»

Napovedljivost vremena

Oddelek: Znanost in tehnologija
243003 (2598) Thomas

Več podobnih tem