» »

The Day After Tomorrow, se počasi uresničuje?

The Day After Tomorrow, se počasi uresničuje?

V-i-p ::

Slučajno takole brskam na suxu, pa dobim pod miško link, kjer opisujejo, da naj bi prejšnji mesec po Nemčiji divjal tornado in zravnal z zemljo skoraj pol vasi. Ne pomnim tornada v Evropi, res ne. Se je vremenu čisto odtrgalo ali pa bomo čez tristo let gledal zgoraj omenjeni film ne le na platnu ampak v živo?
:D

Tornado v Nemčiji.
Kar lahko storiš danes, ne odlašaj na jutri. Raje reci, da si naredil že včeraj!
  • spremenil: V-i-p ()

nicnevem ::

Thomas bi rekel.."..čez tristo let mam js druge načrte...." :D

...in js se kr strinjam s tem. Dosti bolj pomembni so kratkoročni problemi kot pa spreminjanje podnebja na tako dolgi rok....je pa zanimivo do kakšnih sprememb bo čez čas prišlo (oziroma že prihaja, čeprav bolj počasi), to pa...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: nicnevem ()

Hair ::

Jaz pa mislim da nam ni treba skrbet zaradi vremena, saj se bomo prej kot v 300 letih sami pobili - to se je že skoraj zgodilo med hladno vojno. Že takrat bi šlo v zrak pol sveta, danes bi bilo še toliko huje, o naslednjih 50-ih letih, ko se bo verjetno moč in količina orožja še znatno povečala, pa raje sploh ne govorim.

Thomas ::

Tachyonovo predvidevanje mojih reakcij, je v bistvu točno.

Ampak rad bi povedal nekaj drugega. Tornadi v Evropi so stara zadeva. Precej bolj redki kot v Ameriki, vendar vsekakor prisotni že milijon in več let.
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

keber ::

Ne samo v Evropi, tudi v Sloveniji se zgodi (čeprav slike samega tornada še nisem videl, sem videl razdejanje po njem). Čudi me, da se nekateri čudijo nad njihovo prisotnostjo. Trombe, ki so vsako leto tudi na Jadranu (lani celo na TV) niso nič drugega kot vodni tornadi.

Vesoljc ::

aha, glih lansko (pred?) poletje sem tam okoli sibenika mislis postaviti sotor, pa me je "pijavica" prepricala, da si najdem konkretno streho nad glavo :|
Abnormal behavior of abnormal brain makes me normal...

Thomas ::

Ja, in "pijavica" je stara Dalmatinska beseda.
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

Tarzan ::

No, če se ne motim je bil en tornado lansko leto v Angliji, kjer se to poredko dogaja.

Tornadi v Evropi so izjemno redki, tisto, kar pri nas dela razdejanje niso tornadi, ampak samo močen veter. Pri nas je precej malo verjetnosti za nastanek tornada, ker je premalo prostora, da bi se zadeva razvila, imamo pa vseeno prav "prijetno" burjo, ki lahko opustoši skoraj tako učinkovito kot tornado.

Tornado pri nas je ponavadi navadna nevihta, včasih, če so pogoji za nastanek res dobri, lahko nastane majhen vrtinec, ampak kake hude velikosti, oziroma hitrosti vetra ne doseže.

Vreme na Zemlji pa gre res na slabše, pa naj bo za to vzrok topla greda, hladna greda, ledena doba ali gremlini.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tarzan ()

Vesoljc ::

Vreme na Zemlji pa gre res na slabše

kukr vzames ;)
Abnormal behavior of abnormal brain makes me normal...

BigWhale ::

Vesoljc, ja kr pejt ven se soncit...

.. ne mores, ker je dez, ze pa dezja ni, nucas pa zascitni faktor 40 ;> Da te ne zakuri... Ce bo slo tko naprej, bomo cez 15 let nucal zascitni faktor 400. ;> Kajti petnajst let nazaj sem jaz nucal 4...

;)

Ziga Dolhar ::

> Kajti petnajst let nazaj sem jaz nucal 4...

Ja ... takrat si kot mulc vsak dan brcal žogo po igrišču in ko si prišel na morje, si bil že fino zagoret.

Danes 11,75 meseca preživiš pod neonko, nakar prideš na "morje" [počitnice, sončanje, whatever] in se jokaš, kako zelo žge.

>:D
https://dolhar.si/

jest10 ::

BigWhale:
Namaži se znova s tisto staro kremo(če jo še imaš kje). Boš verjetno zelo presenečen:D
Tako kot pri računalniških zvočnikih je tudi pri teh kremah prisotno brezvezno nabijanje številk

link_up ::

ja konec je...buuuu....

jao fajntje in dekleta :D...sej itaq, da bo enkrat v zemljo trescil meteor..again...

Highlag ::

Včeraj sem po TV-ju ujel ravno tale tornado. Na enem nemškem kanalu. Če sem prav zastopil imajo na tem področu v Nemčiji 6-7 tornadov letno. Tako da tole ni nevem kakšna novica, je pa res da tornada z takšno rušilno močjo še niso imeli (ne pomnijo)

Pokrajina je pa zelo podobna ameriški dolini tornadov. Torej obsežna ravna polja.

Je blo pa zanimivo pogledat posledice. Novejšim zgradbam je v glavnem odneslo le opeko z strehe, lesen del je ostal, večjo škodo so utrpele le starejše hiše. Pri eni takšni stari se je znašla znotraj hiše celo telefonska govorilnica (takšna z vrati), ki jo je odtrgalo kakih 30m stran
Never trust a computer you can't throw out a window

Poldy ::

Točno to kar je rekel Highlag - če je ravnina in ni dreves, je povsem možno, da se pojavi tornado.

Ali ima mogoče kdo sliko tornada, ki pustoši po gorskem svetu in ruva drevesa? Pomoje da ne.

Aja, pa še to - če bo že konec sveta, se jaz samo skrijem v baklo od kipa svobode - ta je še vedno štrlela iz tal v vsakem postapokaliptičnem filmu. Tam si 100% varen.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Poldy ()

BigWhale ::

Sem gledal film....

... en drek vse skupaj. Ledena doba bo prisla prej ali slej ampak ne v treh dneh... :P Tudi tistega mamuta, ki so ga nasli zmrznjenega s hrano v gobcu je najbrz zasul snezni plaz. Meni bi se tudi zaletelo, ce bi naenkrat name padlo sestnajst ton snega... ;)

Ziga Dolhar ::

Sam efekti so pa kul, BigWhale, priznaj.

>:D
https://dolhar.si/

Thomas ::

Črede strapanih ljudi, ki kar verjamejo? To ni tako cool efekt.
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

jype ::

Tisti volkci ki skacejo po ladji so ogabni, mas obcutek ko da gledas lord of the rings. Obcutka za gibalno kolicino se vedno nimajo teli animatorji :)

Ce kupujete vijake, kupite francoske. Ocitno so najboljsi na svetu, ker so kip svobode tolk dobro prisraufal v tist podstavek, da ga 30m visok val tut premaknu ni :)

Ce vas je strah ledene dobe, pol pa pomislte kolk jih je clovestvo ze prezivelo, pa boste vidl da ni tko grozn. Pa vcasih niso mel cajtengov da bi se izoliral, pa jest so hodil kr lepo ven. So pa bli mal bolj kosmati, to priznam.

BigWhale ::

Ja, tehnicno je film lepo dovrsen...

Jure, ja, volkovi so sploh traparija... Zato se jih pa ljudje bojijo, ker v pravljicah zrejo lovce in babice, v filmih pa laufajo po ruskih ladjah... Geez.

Ampak je pa hecno, kako Mehika zapre mejo pred ameriskimi begunci... :)

Pa vsi filmi so polni takih bebastih nakljucij in zrtev v stilu, 'jaz moram umret, zato da gresta lahko vidva naprej!'.

Matr, cela amerika je bila pod vec metrskim kupom snega in tam se slucajno najde ena steklena streha na kateri je samo 10cm snega...

Hm, nevem zakaj niso tiste ladje zakurli, ziher je bila polna nafte... to bi jih grelo... ;>

Ziga Dolhar ::

Kaj je mene najbolj razpizdilo -- attitude ameriškega podpredsednika, ko je najavil, da so se z Mehičani "izpogajali" za prestop meje v zameno za odpust dolga. Že celotna ideja tega "posla" se mi zdi TAKO bedna in nedomiselna.
https://dolhar.si/

Thomas ::

Te je razpizdil tudi attitude volka iz Rdeče kapice?
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

jype ::

Seveda! Vec pravic za canis lupus!

Pa saj je vseeno, film je ameriski in niti slucajno ni "neodvisen" al kako se temu rece, ampak je narejen z namenom zasluzit denar. Skoda, ker je zgodba zrela za precej boljsi izdelek. Z malo manj pretiravanja in malo varcevanja pri specialnih efektih, pa ce bi temeljil na suspenzu, ne pa na akciji, bi bil lahko odlicen.

Znanstvena vprasanja, ki jih izpostavlja, pa pac niso znanstvena, za povprecnega gledalca so marketingerji ziher izracunali, da se premalo spozna na vremenoslovje, da bi se med filmom glasno krohotal.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Življenje v Nemčiji? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
5419860 (15531) Smurf
»

Je pri nas možen tornato oz orkan ipd ?

Oddelek: Problemi človeštva
296630 (5518) jest10
»

Bush, ogrevanje ozračja

Oddelek: Problemi človeštva
222906 (2372) alexb
»

Gardaland sest let kasneje...

Oddelek: Loža
464791 (4093) Matjazy
»

je virtualno videnje filma ˝Dan pojutrišnjem˝ uresničljiva mora??

Oddelek: Problemi človeštva
313767 (2898) Yohan del Sud

Več podobnih tem