» »

Zakaj mi racunalnik deluje tako slabo

Zakaj mi racunalnik deluje tako slabo

riS16 ::

Zivjo imam eno vprasanje in sicer zakaj mi igra kot je naprimer Counter Strike : Source deluje tako slabo ?
Moj racunalnik je tak :

CPU Inter Core2Duo E6400 @ 2.13 ( deluje na 1.6 in ga nemorem navit):(
RAM DDR2 2GB PC533 Kingston:))
NVIDIA GeForce 8800GTS OC 320MB GDDR3:D

Pri Counter Strike Source dobim od 30 - 150 fps;(( kar je za taksno graficno zelo slabo.
Ce sem sam na serverju pol mam konstantno 100 ce pa je folk pol se pa veca in pada tko da
si raj dam na maximum fps 31 ampak z 31 fpsji se pa glupo igra. Tud druge igre ne delajo tko kokr bi mogle.
Rami niso nevem kaj ampak tud niso ful slabi
Edin kar je najslabse je prosecor ne, 1. je Intel ,2. pa je samo 1.6Mhz
Sm ze cist obupal nad kompi dejte mal pomagat no :D
Rad bi mal navil komp sm probal navit v Biosu in z Easy Tune 5 , ampak negre, sploh ni te opcije.
Ze v naprej se zahvaljujem za kakrsno kol pomoc.

jan01 ::

1. katero matično imaš?
2. Če je res pc533(in ne pc5300), po hitrem postopku prodaj rame in kupi crucial 667(D9GMH)

dejansan ::

Edin kar je najslabse je prosecor ne, 1. je Intel ,2. pa je samo 1.6Mhz

ja se čisto strinjam, ti naredim uslugo pa ti ga vzamem, da se ga znebiš :D

proc je odličen, ne vem pa zakaj ti dela na 1.6ghz ko bi moral na 2.13

kot je že jan01 povedal, ki malo pretirava z rami, povej katero plato imaš, pa za začetek probaj recimo resetirat bios, da vidiš, če bo proc še delal na 1.6 ali bo šel na tovarniško 2.13 kot bi normalno moral
dejansan

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: dejansan ()

amigo_no1 ::

Igraš online ali offline ?

Zgodovina sprememb…

riS16 ::

igram online . Naj prestavim jumperje za resetirat bios al kaj ? al ni fora tko da je pac 2.13 naslow procesorja pol pa delajo na manj ?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: riS16 ()

riS16 ::

Maticno mam pa :
ASUS, P4, LGA775, I945G

dejansan ::

lahko resetiraš z jumperjem ja

in ne bi moralo delati kar na 2.13ghz

probaj kje prav model poiskati
dejansan

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: dejansan ()

dejansan ::

če ti bo lažje poišči tukaj
dejansan

riS16 ::

Evo mislim da je ta cist na koncu dol : Tukaj
P5LD2-VM

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: riS16 ()

riS16 ::

Evo zdej sm probal Spider-man 3 igrico pa mi dela kot da bi mel 486 racunalnik. Graficno bom uzeu vn pa komp u smeti vrgu ker zgleda da ni nc vredn

dejansan ::

to ravno ne rabiš narest >:D

a driverje imaš vse posnete, chipset, grafiko,...
dejansan

riS16 ::

Ja itak sm probal ful driverjew skoz je isto zmeri se zajebem glede kompow kar kupim bolj da nic ne kupujem

dejansan ::

kaj imaš pa za en napajalnik
dejansan

riS16 ::

Prej sm mel ATX 370W Trust, zdej sm pa dal notr 550W ker usaj 400W rab graficna. Ta napajalnik zdej pa nevem ker je tocno ker sem ga uzel iz drugega kompa

dzinks63 ::

:)) >CPU Inter Core2Duo E6400 @ 2.13 ( deluje na 1.6 in ga nemorem navit

To moraš v biosu ali celo z kakimi jumperji na osnovni plati nastavit , to je odvisno od plošče same. Ta procesor ma faktor 8 in imaš sedaj nastavljen fsb na 200, tako ti da ven 1,6Ghz. Biti pa mora na 266 in potem bo v redu na 2,133 ghz.

riS16 ::

Ja to vem to mam v biosu 3 opciji za tole mam za : 2.66 , 2.00 in Default. Vse 3 sem ze probal in ni spremembe

riS16 ::

Imel sem nastavljeno na 2.00 zdej sem dal na 2.66 in use lepo F10 pol da shranim in to in predno mi gre v windows mi se vedno pise 1.6Ghz ( 200x8) in tudi na Control Panel pod Sistem mi pise 1.6Mhz

riS16 ::

Stari moj , dolzan sem ti pivo oz. karkol ze pijes. Pac sem biu radovedn sm nastimal na 2.66 in probal Spiderman 3. Nkar vidm da mi igra dela cisto normalno in ej najlepsa ti hvala zdej nevem kok boljse je pri ostalih igricah ampak prej je delal kot da bi imel 486 zdej pa mi dela cist normaln. Prej sm mel na Default pol sm pa dal na 2.00 in sploh nism opazu nubenih razlik zdej ko mam 2.66 je najboljs ceprow sekr kaze 1.6Mhz ampak vazn da mal bolj dela. Bom pol se jumperje prestavu pa bomo vidli kaj bo

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: riS16 ()

riS16 ::

No tud jumperje smo prestavil pa je isti kurac sekr je 1.6Mhz . Ta procesor je Shit od Shita :D

riS16 ::

zanima me se to : dal sem fsb na 266 in se vedno ko se racunalnik zalaufa mi napise ( 200 x 8 ) namesto da bi pol pisalo (266 x 8)
Nevem kje je fora res. Takt procesorja bi mogu bit 2.13 ampak je 1.6 ;((

jan01 ::

@riS16 tvoja matična (in pomnilnik) sta "Shit od Shita"
Kupiš dober procesor, za matično pa škrtariš... Za tak procesor je obvezna matična v rangu nabora p965.
Kaj ti je storiti:
1. zamenjaj matično: kupi ali Biostar TForce 965PT ali pa Gigabyte GA-965P-DS3 (oboje po 115€)
2. če sploh hočeš pomisliti na navijanje, rabiš zamenjati ram. Kupi Crucial DDR2 Crucial PC5300 667 2x1GB 130€

amigo_no1 ::

Je matična model SE ali DH ?
Si že kaj posodobljal bios ?
Si nastavljal FSB z jumperji ali v biosu ?

zk_eu ::

Pa ka je z vami oz s tabo, Intel Core Duo 2, da je procesor shit od shita, pa ka se ti zavedaš ka govriš.:D
Non omne, quod licet, honestum est - Ni vse, kar je dovoljeno, tudi pošteno.

riS16 ::

Sem prestavljal to v biosu, ne biosa nisem posodabljal, tud jumperje sm prestavu sam nc ni drugac tko da...

riS16 ::

Jan01 drugace pa se racunalnika neda zboljsati da bi deloval kot bi moral oz. kot je napisano @ 2.13 ? ker trenutno nimam denarja zato ker grem delat izpit in bo treba se motor kupit. Racunalnika nocem navit, samo hocem da bi deloval kot pac pise @ 2.13mhz.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: riS16 ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Motherboard live update je freeznu, kaj naj naredim

Oddelek: Strojna oprema
391349 (1084) hojnikb
»

Igra GTA 4 na Pentium 4 3,2ghz

Oddelek: Igre
253779 (3203) martin551
»

Se izplača iti iz 975X na P45?

Oddelek: Kaj kupiti
61948 (1877) Klemzz
»

Intel Core 2 Duo E6750 - PROBLEM!!!

Oddelek: Strojna oprema
161232 (1232) Kekec
»

AMD Athlon XP 2600+?

Oddelek: Strojna oprema
81082 (936) denalom

Več podobnih tem