» »

problemi z diskom

problemi z diskom

dm3472 ::

Halo!

Imam problem z diskom. Kupil sem novi seagate disk ata 100 40GB. Problem pa je sledeč:
imam namreč staro matično ploščo in sicer intelovo 440BX/BrillianX1S,BIOS pa je verzija 3.51. Seveda ta matična plošča ne podpira ATA100,zato me zanima kaj naj naredim. A bo zadeva delala,če bom nadgradil BIOS,ali moram kupit nov podatkovni kabel,ali naj nabavim novi kontroler?!?!

LP,

Damjan

AngelOfDeath ::

novi bios

matevzm ::

Bios ne pomaga pri ATA100. Pomaga pri odpravi 32G meje. ATA100 pa mora podpirati chipset. BX ga ne.
Disk lahko kljub temu priklopis in ne bo nic narobe. Vprasanje ce bi sploh opazil kaksno razliko med 33 in 100. Ce res hoces 100, pa si kupi externi kontroler in priklopi nanj.

AngelOfDeath ::

Saj to sem mislil

cekr ::

Z novim kontrolerjem boš tudi povozil mejo 33GB. Za BIOS pa je tako, da imaš lahko toliko staro ploščo, da se firmi ne da popraviti BIOS.
Nekatere plošče, ki so stare dobri dve leti pa ne podpirajo velikih diskov. Velikokrat tudi nov BIOS ne pomaga, ker ga praktično ni.
Če imaš dodaten disk se da BIOS prinesti okoli, ker WinXP, Linux,.. zaznajo disk neglede a imaš disk v BIOS-u vklopljen ali ne.

MadMax ::

3.51 ti ni verzija BIOSa.
Trenutno imas najbrz 1.2.
Tazadnji pa je 2.1 (pochekiraj na www.qdigrp.com.tw), in s tem prestopis magicno mejo 32 GB.
Stvari so preproste, le ljudje smo neverjetni mojstri, da jih zakompliciramo.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

WD 200 GB ata

Oddelek: Pomoč in nasveti
212218 (1999) Gutjerez
»

SCSI kartica

Oddelek: Kaj kupiti
6831 (743) Mercier
»

Star računalnik(P1) in velik disk(120GB)

Oddelek: Strojna oprema
131055 (733) suse80
»

problem (najverjetneje) z Leadtek GF4Ti4400 (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
573036 (2326) Blizz

Več podobnih tem