» »

Kateri program za system backup

Kateri program za system backup

jurer ::

Zanima me kateri program je primeren za back up diska C in da je potem enostavna ponovna postavitem backupanega sistema
Lp
jure

darkolord ::

Tear_DR0P ::

hmm ravno prav.Sem že hotu temo ofnat.

A obstaja alternativa ghostu? Ker kolker jst razumem je ghost plačljiv.
"Figures don't lie, but liars figure."
Samuel Clemens aka Mark Twain

nejc_ ::

lahko uporabis knoppix: dd ali partimage

neres ::

Imam 2 diska:
disk 1, ki ima particiji C (sistem, programi) in D
disk 2

Rad bi naredil backup particije C na disk 2. Najbrž bom uporabil Ghost, če je najboljši za to.

Zdej me pa zanima kako je če moraš ponovno naložit particijo C, recimo na nov disk iz diska 2? A se da zalaufat kak boot CD al kako to poteka?

Pa še to: v kakšni obliki pride ta backup: je to en fajl, je skompresiran?

Hvala.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: neres ()

sash ::

TrueImage

Dobi (naredi) se boot CD, zaženeš iz CD-ja mašin parkrat klikneš naprej pa stvar končana. Kot izhod dobiš praviloma en (1) filet, ki je lahko različno kompresiran. Lahko pa nastaviš tudi da se filet razbije na manjše kose zaradi snemanja na CD?DVD-je.

Druga varianta je da imaš inštaliran celoten Trueimage in potem kr iz Windowsev naklikaš kaj pa kam bi rad delal Image sistema in zadeva se restarrta in izvrši naklikane ukaze. imaš pa v tej verziji še veš toolov kot na boot cd-ju, in ti omogoča raznorazno bakupiranje .... .

Podobno volja tudi za GHOST.
--------------------
Think different...
TOROiD Group

neres ::

Ok, hvala. Sej za skopirat image particije na en nov disk se da prav tako z boot CDjem, kajne? Da ne bi moral rabit disketnika samo za to...

A je kaka omembe vredna razlika med TrueImage in Ghost?

just_a_cook ::

Ja, da oni dripci na Trueimage za verzijo, ce mas win2003 server, hocejo 900 USD. (drugace 49 USD).
Drugace je Truimage zelo dober, dela brez problemov pri meni ze 2 leti. Ghost pa samo 750 USD.
==================
Just a cook

neres ::

TrueImage je načeloma v redu. Ampak meni je zadnjič, ko sem hotel skopirat arhivirano particijo na C, napisal "archive is corrupted". Zdej ne vem kaka je možnost da se to zgodi... Jaz bi rekel zelo zelo majhna, če je disk v redu. A se je komu to že zgodilo?
V glavnem zdej vam lahko pač dam ta uporaben nasvet da dejte "validate image", ko končate delat backup, ker če gre kaj narobe pri kopiranju iz backupa bo že prepozno.;)

Pa tudi pri delanju backupa s T.I. mi je ene dvakrat kar zmrznil računalnik in pc speaker je začel piskat. To s tem bootable "rescue disc"-om.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

kloniranje sistemske particije C: ? pomoč

Oddelek: Pomoč in nasveti
222211 (2010) Valvoline
»

kloniranje diska

Oddelek: Pomoč in nasveti
354559 (3689) solatko
»

Disk Cloning - ghost image (strani: 1 2 )

Oddelek: Programska oprema
537017 (5437) thebaloh
»

SW za popolno kopijo diska

Oddelek: Programska oprema
222061 (1637) opeter
»

Kako narediti restore tocko?

Oddelek: Pomoč in nasveti
61179 (1006) imott3791

Več podobnih tem