» »

Težava s pomivalnim strojem

Težava s pomivalnim strojem

jurera ::

Pozdrav!
Danes sem opazl, da je pod spodnjim desnim robom pomivalnega stroja lužica.
Se enkrat sem dal prati posodo in opazoval: kapljalo je iz spodnjega desnega stika vrat in ohišja. Pregledal sem tesnila, pa so ok. Nekje verjetno vseeno spuščajo. Stroj je v ravnini. Ima kdo podobno izkušnjo, kaj storiti, serviser pride najkasneje v poštev- imam slabe izkušnje.
Lp.

[Popravil zatipk v naslovu, ostalo nespremenjeno, moderator]
jurera
  • spremenil: Azrael ()

Azrael ::

Če ni umazanije na tesniku in tesnilo ni poškodovano, sta 2 možnosti:

1. Vrata ne nalegajo dobro (odviti - razmajani vijaki na pantih vrat, lahko samo na eni strani).

2. Defekten presostat ali preperele cevi oz. netesen rezervoarček do presostata - vsaj Iskra in je posledično v stroju mnogo preveč vode (če stroj pomiva mnogo dje, kot običajno).
Nekoč je bil Slo-tech.

stromar ::

Lahko pušča tudi na vratih, kjer je posodica za prašek.

jurera ::

Sem preveril, vijaki so pritrjeni, sumim da spušča pri stiku dveh notranjh kovinskih delov ohišja. Ali je možno ta del s čim zaliti - ob robovih se vidi nekaksna silikonu podobna snov, morda kdo ve, kako se snov imenuje?
Lp
jurera

Azrael ::

Verjetno je tista snov tekoče lepilo, kot so npr. Kemisplus površinska tesnila. Silikonski kit ni dovolj odporen za take stvari, zato ga raje ne uporabi.

Vendar je stvar taka, ta lepila zalepijo 2 kovinski ali drugi površini samo, če sta površini med seboj stisneni. Nanašanje lepila na puščajoč rob nima haska. Za silikonski kit velja enako.

Za tako lepljenje - tesnenje, moraš razdreti vse skupaj, temeljito odstraniti staro lepilo, razmastiti površini (aceton), počakati, da se posuši, namazarti površini z novim lepilom in sestaviti nazaj. Jasno lepilo rabi nekaj časa, da veže, zato je najbolje, da se začne napravo uporabljati šele čez 24 ur.
Nekoč je bil Slo-tech.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Lepilo za plastiko

Oddelek: Loža
2612051 (9943) knesz
»

Pralni stroj se mi ne ustavi!!! (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
5142813 (40873) Pyr0Beast
»

Snov za fizično utrjevanje kontaktov

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
121566 (1403) frenk
»

Radiatorju bom odrezal original priključek - s čim (kako) naj pritrdim novega?

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
312272 (1959) Jackal
»

se znajo diski potapljat? (strani: 1 2 )

Oddelek: Strojna oprema
5531414 (30667) krucymucy

Več podobnih tem