» »

Nekaj splosnih vprasanj

Nekaj splosnih vprasanj

Sedem gradov ::

Evo.. zanima me... kaj je to ATA33, 66, 100... ???

Poleg tega... zunanja ferkvenca... ka je to spet? Malo mi ponazorite...


poleg tega pa imam en problem saj imam IBM deskstar disk... 40GB... in moram mosticke dat na 32GB clip... tako da mi odreze 8GB... zakaj?

Na primarnen kanalu imam tudi IBMa... pa imam tam na 16 heads... na tem novejsem pa ne gre...

pomagajte... kolega ima 60GB in ima mosaticke isto na 32GB clip pa mu prebere vseh 60GB, meni pa samo 32!!!

VASkO ::

ktero plato pa imas, da ti ne podpira vec kot 32GB? ponavadi se za starejse plate najde kaksen BIOS upgrade, s katerim plata podpira do 132GB diske.

Highlag ::

ATA 33 - 133 je hitrost vodila po katerm disk komunicira z matično ploščo v računalniku.
Je pa v Megabajtih (ATA 100 lahko v sekundi prenese teoretično do 100MB/s)

Hitrejše ko je, hitreje lahko disk prenese podatke iz sebe bo pomnilnika, kjer jih potrebuje določen program.

Da pa disk deluje na določeni hitrosti je odvisno od več faktorjev. Od krminlika diska, kabla od matične plošče do diska in od diska samega. Torej če imaš disk, ki podpira ATA 133 pa matično ploščo ki podpira ATA 100 pač ne bo delovalo hitreje kot ATA 100.

Glede ostalih vprašanj pa s prašuješ malce zmedeno kot zakaj tele lubenice ne gredo v gajbico če imam rad hruške.

Zakaj moraš zmanjšati kapaciteto diska?
Kateri operacijski sistem uporabljaš?
Če ti operacijski sistem ne omogoča kapacitet več kot 32GB bi ti lahko pomagal kak programček, ki ga je potrebno naložiti na računalnik in ki reši te težave. Vendar se to lahko dogaja le pri W98 in W95.



Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

HD in UDMA

Oddelek: Pomoč in nasveti
61136 (1076) StratOS
»

Kako velike diske podpira moja plata

Oddelek: Strojna oprema
81028 (945) Black Dragon
»

ibm/hitachi

Oddelek: Pomoč in nasveti
81057 (910) zile
»

BX čipset - koliko velik HDD prenese?

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
151355 (1129) Utwig
»

ATA100 & VENTILATOR

Oddelek: Kaj kupiti
151461 (1303) fictionel

Več podobnih tem