» »

Zvočno stikalo majhen nasvet!

Zvočno stikalo majhen nasvet!

MChip ::

Lep pozdrav vsem!

Imam vezje (že sestavljeno) pri katerem se rele vklopi ob plosku oz. zaznanju zvoka!

Vezje ima dve funkciji katere izbiramo z položajem stikala!

1. pozicija : Ob zaznanju zvoka se sprozi rekle kateri ostane v takem položaju do naslednjega ''ploska'

2. pozicija: Mikrofon zazna zvok ter se pošle signal do releja kateri se odkloni samo za trenutek. Se pravi za vsak mali šum rele trzne!


No jaz bi se poglobil malo bolj v tisti del kjer je pozicija stikala na 2! Zanima me ali je možno zamenjati rele ter namesto releja vstaviti LM7805 tako da bi dobil na izhodu LM-a dobil impulze na voltaži 5V ?

To bi uporabil za to da bi izhod LM-a priključil na mikrokontroler ( v mojem primeru atmel AT89c2051) kjer sem napisal program da mi šteje impulze ter vse skupej izpisuje na LCD!

Zanima me ali bo to sploh delovalo? Ali bo LM zaostajal ? ...bo dovolj hitro reagiral?

tukaj sem priložil slike: (originalna slika)



in pa še slika z mojo idejo :




Za vašo pomoč se vam že v naprej zelo lepo zahavljujem!
Laško je zakon
  • zavaroval slike: madviper ()

MChip ::

p.s napajalna napetost je 12 V
Laško je zakon

tonic ::

sem na hitro pogledal in mislim da ne bo OK glede na to kar ti hočeš

maso atmela moraš vezat na maso neodvisno od tega ali je BC547 odprt ali zaprt; ker sedaj imaš to tako narejeno, da se ti atmel v bistvu zalavfa ko je na izhodu vezja 1, potem se ti bo atmel spet ugasnil;

oba vezja morata imeti stalno napajanje, oz. oba vezja morata laufat; šele potem boš na nekem pinu atmela štel impulze...

zakaj pa si uporabil 7905 (?) ta je za -5V

MChip ::

aja pa res....joj pardon! ..na hitro sem risal v Paintu pa sem pozabil..ja ....prav imaš ..masa atmela mora biti vezana direktno na maso......:8)
Laško je zakon

gumby ::

namesto releja lahk das dva zaporedno vezana upora v razmerju 7:5 (recimo 2.2k in 1.5k).
2.2k upor vezes na +12V, 1.5k pa na tranzistor.
na skupni tocki teh dveh uporov bos dobil priblizno 5V impulze - sicer invertirane, ampak to ni nek problem obrnit na atmelu.

edit: D4 lahk ven vrzes. LD1 in R9 tudi, ce ne rabis LED

edit2: probaj, ce vezje deluje direkt na 5V napajanja... R8 kratko skleni in prikljuci na 5V.
ce bo delalo, lahk vrzes ven se D3
my brain hurts

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: gumby ()

MChip ::

sem poizkusil....in moram rečt da tisto z upori ni bila slaba ideja! Ja glede signa la ni pene bom že tako napisal program da bo potem v redu ....0:)

amm jap ...vezje deluje tudi na 5 v ...in seme že poskusil dat ven nekaj elemenot in za enkrat deluje še vse vredu :))

Glede ledike ...hehe mislim da jo bom obdržal...:D


HVALA ŠE ENKRAT! :)
Laško je zakon

gumby ::

ce dela na 5V, pol lahk tud tranzistor na izhodu ven vrzes in uporabis direktno izhod od flip-flopa.
pravzaprav bi lahk probal vezat izhod operacijskega ojacevalnika na vhod mikrokrmilnika (linija iz C3 na pin 7 prvega flip-flopa)
my brain hurts

MChip ::

AHA QL ...bom poizskusil še to !

hehe hvala ! :))
Laško je zakon


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

delovanje timerja

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
181886 (1112) birtija
»

Izhodi na IR sprejemniku

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
112210 (2066) svizec75
»

Tranzistor in rele

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
83231 (3110) MChip
»

Izdelava tipke

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
172709 (2228) jernejc
»

Ali obstaja element...

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
151913 (1651) slawc

Več podobnih tem