» »

vodno hlajenje ??

vodno hlajenje ??

DrSergioDJ ::

Imam Durona600. Če ga navijam, mi deluje stabilno pri 982mhz, včasih pa celo 1Ghz, samo giga je full tko, sumljiv. Pri tem uporabljam C Orb, 2x 120mm vente in 2x 80mm. Zdej me pa zanima, kok bi pridobu, če bi prešel na vodno hlajenje pa vse to??? a bi bil pol nonstop stabilen na 1ghz?
...

OZZY ::

Kok maš pa temperaturo proca . Zanima me, ker mam jaz c-orba in 45 stopinj na (824mhz) ob polni obremenitvi. Ziher pa je to, da bi z vodnim pridobil stabilnost sistema. Do kok pa bi šlo je pa vprašanje. Rečen je blo, da grejo duroni neradi čez 1050 Mhz, čeprav to ni nemogoče.

TESKAn ::

Če delaš vodno, ga delaj z mislijo na peltier. Brez veze je namreč porabit kar dost dnarja za nekaj, kar bi ti enako dobr hladiu tut dost cenejši zračni hladilnik in ne govorim o ORb - ih. Zdej vodno je ql, ma brez peltierja ti ohladi le nekak na 1 - 2°C nad sobno, z peltom in pravo izolacijo pa gre men 25°C pod temp. vode, k je pa 2°C nad sobno.
Uf! Uf! Je rekel Vinetou in se skril za skalo,
ki jo je prav v ta namen nosil s seboj.

DrSergioDJ ::

seveda bo tudi peliter notri, sam tle je zdej vprasanje. a se to sploh splaca? ker to so dost velki stroski.

temperature so zdej nekak tkole
ko je na 981mhz :

proc : 40 brez obrementive - 45 obrementev
okolica: odvisno, od 35-38 nekak
...

Loki ::

Hja drsergiodj itak da se splaca, sej ta duron ne bo zadnji procesor, ki ga bos kupil.

ABX ::

Peltier je malo jebana stvar.
1)Kondenz je velik problem sploh ob morju. Poleg tega jaz sem navajen puščat računalnik prižgan tudi ko me ni zdraven.
2)Določeni proci (thunderbird) zahtevajo zelo močen peltier.
Za AMD-je se mi zdi vodno hlajenje brez peltier pametna odločitev, ker peltier je odličen za proce ki se ne pregrevajo preveč(Intel).
Vaša inštalacija je uspešno spodletela!

TESKAn ::

Hehe, za AMD - ja pac kups kak 130W peltier:D
Uf! Uf! Je rekel Vinetou in se skril za skalo,
ki jo je prav v ta namen nosil s seboj.

Loki ::

Pa poj, ce puscas racunalnik prizgan 24/7, dobis tut astronomski racun za strom ane Teskan??



P.S. A je tle kdo, ki ima vodno hlajenje + peltier in pusca racunalnik prizgan 24/7?
I left my wallet in El Segundo


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Koliko Wattov oddaja moj H2O sistem?

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
91085 (913) tiborrr
»

Intel Celeron 633Mhz@970Mhz-vprasanje (strani: 1 2 )

Oddelek: Navijanje
793706 (2859) Dj-Prah
»

Peltier!!!

Oddelek: Navijanje
151384 (1165) metro
»

Baker vs srebro

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
192002 (1652) tec
»

vodno hlajenje....

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
61740 (1659) element

Več podobnih tem