» »

Koliko Wattov oddaja moj H2O sistem?

Koliko Wattov oddaja moj H2O sistem?

WinsuckeR ::

Zanima me koliko Wattov odda tale sistem:
2x LADA
Eddy CPU blok
Črpalka Hydor L30

in nič drugega.

To me zanima predvsem zato ker potrebujem izračune za TEC element.
Samo kaj ko nimam pojma kako to zračunat. :O

bosstjann ::

2x LADA
Eddy CPU blok
Črpalka Hydor L30

če tega neveš pol ti odsvetujem tec


resno ti ga odsvetujem
15W

tiborrr ::

TEC za procesorje je brca mimo, vsaj dandanes. V postev ti pride na NBju al pa mogoce GPUju. Pa se en problem je - ko ti peltier ugasnes, udari toplota iz hotplatea na coldplate in ti v bistvu scvre procesor, ce imas za pumpo sinhroniziran vzig/izklop z racunalnikovim napajalnikom.
Don't test the captain's validity or his vulnerability!

Cranchi ::

drugace imas na sami crpalki sigurno podatek o porabnosti, lada, pa ce imas 20 lad pa nevem kolk CPU blokov bo poraba se vedno ista :D

na to stvar oz kako prides do moci, koliksno potrebujes za peltier je drugacne, vem pa ne kako.. menima pa da bi rabu kake 200-300 W TEC

DominusSLO ::

Ta sistem odda toliko vatov, kolikor jih oddata radiatorja. To pa je odvisno od ventov, ter od razlike temperature vode in temperature zraka.

QuickShot ::

Tako kot je Dominus reku,
jaz bi rekel, da lahko odda približno 1kW, tega podatka se ne da izračunati.

Drugače pa sploh ne vem zakaj odgovarjate tisti, ki niste razumeli vprašanja :|

T(he) Boss ::

Hja, ce bi hotel to natancno izracunat bi rabil povrsino lade, kar pa zna bit problem.

WinsuckeR ::

Zdle mam 2 . 3 stopinje nad sobno temperaturo če vam to kaj pomaga.
Pri polni obremenitvi pa nekje 10
in to z eno lado.

Pa prosim ne mi govort kok se to ne splača ker sem počasi že 2leti gledal in vem vse o kondenzu, izolaciji, to da treba dat bakreno ploščo vmes da se kj ne zjebe CPU in to..., vem tut da treba stvar izolirat na drugi strani plate, vem da je potreben približno 1x močnejši napajalnik kot je TEC (za kolikortoliko zmočljivost), da mora imeti 15V linijo, da je dobro da vdelam kak potencjometer... itd...itd :|

Mene samo zanima kako naj izračunam ali vsaj izvem koliko toplote mi posrka moj h2o sys

zbogi ::

ej, smeh btw, glede odvajanja toplote je odvisno od ventilatorjev ki jih imaš na ladinih radiatorjih in pa kok hočeš met končno temperaturo vode. Zdej na oko bi lahk rekel da lahko komot računaš na 1kW na eno Lado, če imaš vsaj 2 120mm ventilatorja gor. Torej več kot preveč za hlajenje procesorja z TECom. Kar se tiče pa teca, pa pomojem ne rabiš kej dost več kot 220W. torej bi v najslabšem primeru mogel odvest slabih pol kilowata, kar bi tole sigurno zadostovalo.

tiborrr ::

In za odvajanje pol kilovata Q potrebujes posten vodni blok s postenooooo mocnih pretokom (pomoje rabis skoraj pumpo za centralno, ki je zmozna pretociti tam do 2000L/h.
Don't test the captain's validity or his vulnerability!


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kratka anketa glede črpalk in blokov

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
353085 (2496) MasterMiG
»

Bi L30 zdržala dve LADI?

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
441886 (1180) DominusSLO
»

Upgrade vodnega - zgleda da je presvoh :)

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
482239 (1496) frenk
»

Vodno hlajenje - test 1

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
292100 (1508) Eddy
»

vprasanje glede vodnega hlajenja

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
191271 (859) Jackal

Več podobnih tem