» »

Intel Celeron 633Mhz@970Mhz-vprasanje

Intel Celeron 633Mhz@970Mhz-vprasanje

«
1
2

Dj-Prah ::

Danes sem dobil celerona 633Mhz.Takoj ko sem ga dobil sem ga sel namazat z arcticom silver 3.Vgradil sem ga v plato ABIT VL6 in zagnal.Vse dela,gremo navijat.Procesor ima 633Mhz/66FSB.Navijem ga na 720Mhz/75FSB,defult voltaza,100% stabilen.Navijem dalje in sicer na 790Mhz/83FSBna defult voltaza,100% stabilen.Gremo dalje.Navijem na 100FSB/950Mhz defult voltaza 1,65V se racunalnik ugasne.Resetiram biose in voltazo do fula 1,85v ina 100FSB/950Mhz.Pridem v windowse dela,temperatura od 22°C do 27°C.Gremo dalje na 103FSB/970Mhz,nalaga windowse;zascitna napak,znova zazenite racunalnik.Se enkrat pride v windowse in ni nobenih driverjev instaliranih(standarna graficna itd.)Ponovni zagon s 100FSB/950Mhz,vse vredu.Gor mam pa Vulcanota 6Cu.Ne vem zakaj nebi slo na 103FSB.
Mogoce bi ga mogu pustis na 950Mhz/100FSB,formatirat na tej hitrosti in posnet na novo Windows 98Se?
Ali ga pa moram mal razlaufat na 950Mhz kaj mislite?

Dejte predlagat kej sej temperatura je dobra ne?

LP8-)

migič ::

To se men isto dogaja, sm ne pri sto ampak malo nižje. Očitno si dosegel maksimum, kar lahko ta procesor doseže, sej si Mhz kar povečal za 50%. Pomojem je to to, windowsi pa niso krivi!8-)
............. in migali so do konca svojih dni!!!!!!
Migajte z mano, naj živi migič!

Dj-Prah ::

Zdej ko ga imam navitega na 950 Mhz dela zelo stabilno.Men se vid da sem ga mal tud ze razlaufal ker ce hocem dat na 105FSB/1000Mhz,ja 1Gigahercek:D ,dela isto kot na 103FSB/970Mhz.Vcasih pride v windowse in so napake vcasih pa ne pride v windowse pa samo napise zascitna napaka,znova zazenite racunalnik.
Da ga bar spravim na 105FSB,1000Mhz.:D
Prosim dejte mi pomagat ker to je za mene ze lepa cifra.:))

LP8-)

perci ::

dj-prah: vodno daj gor; če ga že maš ga pa vsaj izkoristi >:D

sirotka ::

ja men je tud to delalo!
pol sm si pa nabavu titana d5b+silver in ga mam lepo na 110 fsb:))))))))
probej ga čimbol shladit

AnWar ::

dj-prah: A je to vse res? Ali si spet kej zmislu?>:D
[Asus ROG Strix SCAR III]

Dj-Prah ::

Zdej se pa nisem nic zmislu.To je pa resnica.
Ne vem zakaj bi ga moral se malj bol shladit kaj ni dost od 20°C do 30°C?
Sej mam gor Arctic Silver III.

LP8-)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Dj-Prah ()

Dj-Prah ::

Ej sirotka to mislis tistega titana d5tb;80x80x25cm-3000RPM?
Mislim da nekje okol 3oooSIT pride ne?:))

LP

AnWar ::

prahec lepo da priznaš:D
[Asus ROG Strix SCAR III]

Dj-Prah ::

Hvala DeeYeey

LP8-)

sirotka ::

ja tega titana ja! pol ga pa lepo laufej na 110 fsb pr 25C>:D

Dj-Prah ::

Ka je mogoce to krivo,ker mi moja plata ne podpira vec kot 1000Mhz?
Naj flasham biose?
Mam en flash da mi lahko podpira 1,1Ghz.

LP8-)

sirotka ::

ja probej, čeprav ti bi moral delat!!
lahk pa je bios kriv

perci ::

sirotka: ker procesor? Vcore?

dj-prah: Dvomim, da je stvar v biosu, ker če ti procesor na default frekvenci dela, bi ti mogu tut, ko je navit ne glede na bios, ker ga itak navijaš prek fsbja. Poleg tega ti pol procesor sploh ne bi delal, tebi pa pride celo v winse. Če se motim, naj me kdo popravi. Ti lepo pusti na 100 fsb, je čist dovolj overklokana mašina, vklopi še tiste 3 mhz za turbo in nehaj navijat in se raje spravi navit grafično al pa modem >:D

Dj-Prah ::

Sem flashu biose vseeno pa je isto kot prej.Noce na 105FSB.Sej itak bom jutr kupu titana d5tb tko da ni problema.
Ej Perci kok mislis da naj navijem se tiste tri megaherce za turbo?
Sej graficno mam pa tak navito.:D

LP8-)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Dj-Prah ()

perci ::

Če maš fsb na100mhz naštiman, lahko pri abitkah običajno obkljukaš še opcijo enable turbo frequency, ki ti da 3 Mhz fsbja gor

Dj-Prah ::

Na moji plati tega zal ni.:(

LP8-)

schurda ::

Jaz bi samo nekaj vprašal. Moj Duron 600@1035 ima 58 stopinj C z dragon orbom 3 in Titan srebrno pasto. Kako hudiča ima lahko Celeron 20-30 stopinj?

Dj-Prah ::

Kako ima moj celeron 20°C do 30°C?
Vulcano 6Cu 4800RPM,Arctic Silver 3 in 0,18 mikronska tehnologija.

LP8-)

sirotka ::

to je zato, ker mate to sranje od AMD-ja>:D
perci proc je 633!

dj fsb bi rad dau na 150???:O :O :O

Dj-Prah ::

Ne ne,zmotu sem se.:\
Ka si nor:P
Da bi su na 150FSB bi blo kul ne?

Dj-Prah ::

Jutri bom kupil Titana d5tb pa bom porocal o rezultatih moze?:)

LP8-)

Dj-Prah ::

Ej sirotka AMD-ji so pa res za en k....
Lepo da se bo Duron poslovil ne?:D

LP8-)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Dj-Prah ()

AnWar ::

Prah ka j pa ti veš o AMD-jih, zakaj misliš da so sranje. Dej ti meni to razloži.
[Asus ROG Strix SCAR III]

schurda ::

Tisti, ki imate toliko proti AMD-ju: jaz sem rekel, da se mi greje toliko, ne pa da mi ne dela. Me prav zanima kdo od Celeronasev se upa iz 600MHz na 1150MHz z zracnim hlajenjem. In to, da dela tudi na 180MHz, sicer pa na 159MHz, ko je normalno tudi ni zanemarljivo, a ne?

Dj-Prah ::

Kupil sem Titana D5TB 3000RPM pa je se slabs ko je blo.Zdej mi pa pride celo na 35°C.;(
Ka bi blo narobe?Naj uporabim tisto pasto,ki sem jo dobil poleg hladilnika(Silver) ali Arctic Silver III?

LP8-)

migič ::

Dj prah, še jaz mam nižjo temperaturo, pa to kr z navadnim ventilatorjem, res da je navit, saj ima 12V!:D
............. in migali so do konca svojih dni!!!!!!
Migajte z mano, naj živi migič!

Dj-Prah ::

Zdej sem ga pa mal bolj pritrdil gor tko da ma temperaturo tam nekje okol 23°C do 28°C.Sem ga probu dat na 103FSB/980Mhz pa mi je prvic prso v windowse pol pa vec ne,zakaj?;(

radeon 7500 ::

Spet basaš...

dej ne nakladi tolk pa te bo mela večina ljudi rajš

AnWar ::

dj prahec spet BLUZIŠ!!!!>:D
[Asus ROG Strix SCAR III]

Dj-Prah ::

Nic ne bluzim,resnica boli,tako da sem zgubu voljo do tega procesorja.Vrgo sem ga na 100FSB/950Mhz,ful voltazo in konec.Gor sem pa dal nazaj Vulcanota 6Cu.Titana sem pa ponucal za v ohisje.Pa se zascitne mrezice mi ni blo treba kupit pr mlacomu.

LP-Dj-Prah8-)

sirotka ::

ej ti amd fan, jst sm meu c2633 na 1266Mhz, sam ne zdrži dolg! a voltaža je bla na 2.2V(prek adapterja)! dej ne bluzi, povej komu se celeron greje nad 50 C!!!???!

Dj-prah, probej dat na 105, al pa na 110!
men neki časa tud ni delalo, zdej pa zgleda, da se je navadu! Mogu bi porabt tisto pasto, k si jo zravn dubu, k ni nč slabša od silverja II

Dj-Prah ::

Dobro
Bom probu zdej dat gor nazaj Titana pa silver pasto(tisto ki sem jo poleg dubu).

LP8-)

Dj-Prah ::

Evo,zdej ko vam pisem to sporocilo imam trenutno na 980Mhz/103FSB.Vzel sem od Titana aluminjasta rebra in ventilator od Vucanota 6Cu.Segrel se mi je najvec do 25°C.Ko sem prvic prisel v windowse mi je mal trokiral,razne napake ampak se ni restartal.Zdej sem pa ponono sel v windowse in je kar uredu se nobene napake ni blo.Ce ga pa probam dat na 1000Mhz/105FSB pa mi napise zascitna napaka.
Zdej ga bom mal laufal na 980Mhz,pa bomo videl kaj se bo zgodilo.Namazal sem ga pa z Arctic Silverom III.Naj ga porbam z Silver pasto,ko sem jo dobil poleg titana?

Ajde
Lp8-)

radeon 7500 ::

potem pa svizec zavije čokolado...

migič ::

Ej prahec za kulk k:\ eša si dobu 633-tko?
............. in migali so do konca svojih dni!!!!!!
Migajte z mano, naj živi migič!

Dj-Prah ::

Za 10000 jurjev:\
Zakaj?

Lp

migič ::

Razmišljsl sem, da bi zrihtal kaj močnejšega, no ja kaj pa vem 581Mhz je res da mal premalo!:( Pa si zadovolen z nim?:\
............. in migali so do konca svojih dni!!!!!!
Migajte z mano, naj živi migič!

AnWar ::

>:D >:D >:D Sirotka, Bruahahahahahahahaha.>:D
[Asus ROG Strix SCAR III]

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: AnWar ()

Dj-Prah ::

Jest sem se kar zadovoljen z njim sam bi blo se boljs da gre na 1.0Ghz.:D

LP8-)

sirotka ::

ej radeon7500, zakaj pa svizec zavije čokolado??????
Si kdaj imel celerona? najbrž ne!!!!
DJ-prah, neki bo treba pogruntat, da bo šeu čez 1 Gh>:D >:D

aja, spomnu sm se kolk sm jst dau za ta proc leta 2000=36.000 sit:O :O :(

migič ::

Sirotka, smola pač! Pred dvema letoma sm dal za komp. rač., nekaj več kot 250K,... kaj bi zdej dubu...:\
............. in migali so do konca svojih dni!!!!!!
Migajte z mano, naj živi migič!

sirotka ::

Hehe, kr velik! Rač so ql, sm qurac k prehitru vse zastari! Igrce ti laufajo pou leta, pol moraš pa že detajle nižat, pa na vsake pol leta novga GF nabavt>:D

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: sirotka ()

migič ::

No zaenkrt se voodek 3 še kar vredi drži!
Ja maš prav ja, ppol leta potem pa muzej!:D
............. in migali so do konca svojih dni!!!!!!
Migajte z mano, naj živi migič!

Dj-Prah ::

Ej Voodoo 3 je zakon.Jest sem jih imel ze enih sedem pa so vsi vredi laufal.Enga sem tud skuril.8-)
Drgac pa dejte mi se kej povedat glede mojega celerona,da ga nasopam na 1000Mhz/105FSB.:D

LP8-)

perci ::

dj-prah: če ne gre, ne gre, lahko si pa obodeš vodno in nardiš volt-mod, samo nekako dvomim, da si za te stvari.

migič ::

Dj-prah, najboljše da si kupiš hladilnik (gorenje), tolk velik da bo šla kišta noter! Ozadi zvrtaš lokne za kable, potem pa temperaturo hladilnka našopaš na par stopinj nad ničlo (seveda da ne zmrzne, ker potem bi šle komponente v rit, če bi se mogle odtalit)! Tko boš dosegu tudi kaj več kot la 1000 megičev! :\
Ko boš probu javi!>:D
............. in migali so do konca svojih dni!!!!!!
Migajte z mano, naj živi migič!

Dj-Prah ::

Zdravo
Doma sem nasel peltier od hladilne torbe na elektriko.Peltier je na 12V.Vsel sem hladilnik stran od procesorja,vmes dal peltier iin prklopu.Peltier sem prklopu na molex 12V(rumena-crna).Peltier dela,sam je en problem.Z 790Mhz pridem v windowse,temperatura je tam okol 27°C.Ko pa miruje v windowsih se a shladi na 13°C.Na peltierju ja pa Vulcano 6Cu.Zdej pa je tako,shladi na 13°C,ko pa zazenem 3dmark 2000,mal testira,prekinem pa grem gledat temperaturo pa vidim 22°C,v parih sekundah!;((
Zakaj
Dejte mi pomagat :D

LP8-)

VASkO ::

kaksno moc ima peltier? mogoce zaradi tega, ker je presvohen ali pa zaradi tega, ker vroco stran probas hladiti z presvohnim hladilnikom... drugic premisli, lahko bi se kaj skuril!

AnWar ::

Sirotka ti in tvoj Celeron, povej če je Celeron zmoglijv kot AMD>:D
[Asus ROG Strix SCAR III]
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Oc 633Mhz/1000Mhz (1,65V@1,90)

Oddelek: Navijanje
141319 (1088) Dj-Prah
»

AMD-K6

Oddelek: Navijanje
17921 (798) Dj-Prah
»

433Mhz@800Mhz

Oddelek: Navijanje
241338 (904) Spajky
»

Celeron2 700Mhz

Oddelek: Navijanje
281541 (1178) TribesMan
»

FSB ne gre cez 83

Oddelek: Navijanje
201346 (1085) migič

Več podobnih tem