» »

Volcano 7 ali Zalman Cu

Volcano 7 ali Zalman Cu

Windi ::

Ker ju lahko ceneje dobim, me zanim katerega naj si kupim (kateri je tišji in hladi boljše) za mojega AMD XP 1600.

tha_man ::

Zalman je tišji, V7 pa malo boljše hladi. Oba sta dovolj dobra za XP1600.

kuglvinkl ::

Absolutnbo počakaj na 7+. Jebiga, s sedmico (brez plusa) so testirali različne rešitve (ki so znane že iz napajalnikov), vendar se niso obnesle (le zakaj je na netu polno Volc 7 modov?). Me pa čudi zakaj ni na 7+ 80 mm vent. kot je bil na 7, pač pa 70 mm. Kdo bi vedel...

Lahko pa nabaviš stružnico v obliki Volc 6Cu+ in spredaj montiraš Zalmanov FAN MATE. Hej, kaj pa če bo Thermaltake prodajal posebej tudi reč za spreminjanje voltaže? Ker mi je bolj všeč, če imaš npr. na izbiro 3 variante, kot pa večjo skalo možnosti.

Aha, na netu mi je najljubši test in opis HSF na Dans data. Tu so vsi HSF (Heat Sink & Fan), ki kaj veljajo.
Your focus determines your reallity

Zgodovina sprememb…

Spajky ::

"Bluzim na forumu, torej sem !" (še živ ) ...

Windi ::

Sem se odločil, da bom kupil volcano 7, samo zanima me, če bom priobil kaj z nakupom novoga, ker imam volcano 6Cu.
Se bo poznalo kaj v stopinjah?

kuglvinkl ::

Mah...
Your focus determines your reallity

Windi ::

Mislite, da bom pridobil kaj stopinj!
Hvala za odgovore.

ChiefThunder ::

pomoje ne bo neke bistvene razlike... škoda keša.
... po liniji najmanjšega odpora. ;)

Windi ::

Hvala, si me pa rešil, ker sem si ga namreč jutri mislil kupit.

Spajky ::

A si sel pogledat moj link; majo v Megahitu; Sirotka pravi da je bomba kuler! 8-)
"Bluzim na forumu, torej sem !" (še živ ) ...

dr.J ::

Jaz imam ta Titanov hladilnik na Athlonu XP1600+; hladi zelo dobro, je pa za moje pojme glasen in iščem tišjega. Ko temperatura v ohišju doseže 35stopinj, poveča obrate s 3k na 5k, kar je moteče. Poskusil bom Zalmana 5005Cu (tiste pahljače so pa eno sranje), čeprav kakšnega bistvenega utišanja ne pričakujem.

tha_man ::

dr.J, verjetno govoriš o Volcano 7 (Thermaltake, ne Titan). Lahko malo razložiš zakaj so pahljače sranje?

Boky ::

Jaz imam durona 1200 na katerem je zalman 5005(na najnizjih obratih seveda), med njima pa je Artic silver II. Temperatura pri obremenitvi proc-a je okrog 55 stopinj, kar se mi zdi za ta procesor precej. Ohisje sicer se nimam prevetreno(le en dodaten zalman, ki piha ven).
Primerjava med zalmanom in titanom bi bila zanimiva, ceprav verjetno titan hladi pri isti glasnosti bolse od zalmana(zanimivo bi bilo vedet koliko).

dr.J ::

Govorim o hladilniku Titan D5T. Zadeva slišno spremeni obrate po nekaj minutah.

S pahljačo osebno nimam izkušenj, v vseh testih pa je ocenjena kot sicer tiha, toda neučinkovita.

tha_man ::

dr.J, zanimivo, to da Titan spreminja vrtljaje niso v nobenem testu omenili. Da ni mogoče kriva tvoja matična? Nekatere znajo spreminjati hitrost ventom glede na temp sistema.

dr.J ::

Plata je SOYO K7V Dragon+ ; bom preveril. Lahko tudi, da se zbudi chipset cooler, ki je ze na plati. Za zdaj sem samo odstranil stranico. Kakorkoli že, dela pa rock-stable. CPU je 100% zaseden 24/7.

element ::

Še moje skromno mnenje: Volcano 7. Je dost tih, pa zlo dobr hladi, ni drag, je pa velik. Zalman je skor neslišn, slabo hladi, drag... :)


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

TIH hladilnik za Athlon1200 - kateri?

Oddelek: Kaj kupiti
222200 (1868) matter
»

Zalman 6000cu OEM

Oddelek: Kaj kupiti
191488 (1155) AtaStrumf
»

Za vse lastnike Volcano 7+

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
402151 (1424) Coinbird
»

kater kuler?

Oddelek: Kaj kupiti
171518 (1200) the_unborn
»

Cooler - tih in ucinkovit?

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
201638 (1308) žvau

Več podobnih tem