» »

Težava z označevanjem strani v wordu

Težava z označevanjem strani v wordu

MihaFirst ::

Pozdravljeni!

Zanima me, kako bi naredil, da bi bile npr, do strani 6 številke strani napisane z rimskimi številkami (I, II...) od šeste dalje pa z arabskimi (1, 2, 3...).

zanima me tudi, kako narediti, da npr. na tretji strani začne štet od 1?

LP

Matev ::

še en ki piše diplomo

ne vem
nerešljivo

jaz sem naredil več word dokumentov
in rimske pagine ročno vtipkal
arabske pa avtomatsko - tu lahko določiš s katero se ti začne

bili_39 ::

Te stvari se rešujejo s sekcijami (insert - break - new section, v slovenščini je menda odsek - naj me kdo popravi).

V vsaki novi sekciji dokumenta lahko posebaj nastavljaš vse lastnosti glede številčenja ipd., samo izklopit moraš prej povezavo za nazaj.

Sama ::

Je rešljivo, je rešljivo :))

Torej:

Če želiš na tretji strani pričet s številko številko ena, moraš narediti tole:

1. Postavi se z miško na drugo stran lista (kajti na tretji strani želiš imeti oštevilčenje)

2. Pojdi na "Vstavljanje" -> Prelom. Tu označi Pri "Vrsta prelomov odsekov": naslednja stran.

3. Nato pojdu na "Pogled" -> Glava in noga

4. S kurzorjem se postaviš na dno dela dokumenta, kjer želiš imeti rimsko številko 1. V orodni vrstici, ki se ti je pojavila, ko si odprl glavo in nogo, klikni ikono "Oblikuj število strani".

5. . Sedaj izbereš obliko številk (rimske) in seveda določiš, da se številčenje prične z 1.

Če si naredil to imaš dokument od tretje strani naprej oštevilčen z rimskimi številkami. Toda sedaj potrebuješ še od šeste strani naprej navadno oštevlčenje. Torej:

1. Postavi se na peto stran dokumenta (na šesti želiš imeti navadno enko).

2. Pojdi na "Vstavljanje" -> Prelom. Tu označi Pri "Vrsta prelomov odsekov": naslednja stran. Tako dokument spet razdeliš na dva dela; na prvi del, kjer boš imel rimske številke in drugi del, kjer bodo navadne številke.

3. Ponoviš postopek z "Glavi in nogo" in "Oblikuj število strani".

Upam, da ti bo gratalo ....

Zgodovina sprememb…

  • spremenila: Sama ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Vstavljanje številk strani v wordu

Oddelek: Operacijski sistemi
83965 (3815) hobbit
»

Word (2003 - ali 2007) - kazalo strani ("naprednejše - dva oštevilčenja v enem dokume

Oddelek: Programska oprema
1410495 (7704) nhjghvfhj
»

Kako vstaviti stran v .doc?

Oddelek: Programska oprema
61657 (1566) Vikking
»

Noga in glava-Word

Oddelek: Programska oprema
85487 (5382) CitroX
»

Številčenje MS Word

Oddelek: Programska oprema
103208 (3119) Dragoj

Več podobnih tem