» »

Iran - odštevanje

Iran - odštevanje

Temo vidijo: vsi
««
13 / 83
»»

donfilipo ::

Ta zadnji posnetek iz guardina je zelo pretresljiv.

Bo opozoril eventuelne judovske bralce, da se je na Bledu že zgodilo, da sem držal nazaj nekega kvazi islam figterja (v bistvu je prej kot ne, BND agent, ki vohlja za pravimi teroristi, sicer bi ga moj klinc zadržal:)...ko se je javno zgražal nad neko Izraelsko starejšo ženico, turistko v tradicionalni njihovi ruti. In več bo takih posnetkov in dogodkov, prej lahko pride do nezaželjenih incidentov povsod in celo pri nas. Nekaj jih je pa namreč tudi resnično vernih in Islamsko solidarnih!
In times of Universal Deceit, telling the truth
becomes revolutionary act. Orwell

jype ::

donfilipo> se je na Bledu že zgodilo, da sem držal nazaj nekega kvazi islam figterja (v bistvu je prej kot ne, BND agent, ki vohlja za pravimi teroristi, sicer bi ga moj klinc zadržal:)...ko se je javno zgražal nad neko Izraelsko starejšo ženico, turistko v tradicionalni njihovi ruti.

Exactly! In kako si tale Double_J misli, da bo bolje, če se starejše ženice v rutah bombardira?

Odgovor je kristalno jasen: Ne misli.

poweroff ::

Double_J je izjavil:

Mene niso, pa sem precej bolj pro-homo in anti-religion kot si ti.


http://www.guardian.co.uk/world/2012/ja...

A ti si pr0n "developer"? :))
sudo poweroff

Double_J ::

Sej je obsojen tudi tisti, ki je delal računalniške igre no.:)
Dve šivanki...

drmr1980 ::

Ne morem verjeti, koliko antisemitizma je v tej temi.
In ne morem verjeti, da admini dopuščajo toliko sovražnega govora!
No ja, sej tudi Goebbels je to dopuščal, češ, židje so največje zlo...
In tudi cenzuriral komentarje, ki jim niso bili po godu, s komentatorji vred...
Očitno je v tej deželici res vse šlo v tri PM!

donfilipo ::

Jaz sem prej za to, da se freedom of expression dopusti in da se eventuelne naivneže korigira.

Antisemitizem je zlo, ki pa resnici na ljubo v Sloveniji danes ni največje. Veliko več je nestrpnosti med islamom, krščani in atetisti kot antisemitizma, ker pač ni praktično judov več, oziroma zelo malo. Zakaj je tako, so rahlo naprotujoče teze:

- načeloma je prebrati, da so jih naši predniki že davno potolkli, pregnali, ali prisili na grob način v asimilacijo, (kar bi se ujemalo z nekaterimi mojimi čudnimi doživetji in spoznanji:)

-druga teza je, da judov pri nas nikoli niti ni bilo. Taka od pijanega mežnarja8-)

Vendar pa ja. Antisemitizem imamo privzgojen, pa čeravno sam spoznaš z malce trkanja z glavo, da v bistvu imaš prednike skoraj 3-6 nacij, ki so se gibale po širšem prostoru in judovski prednik, ni nobena velika izjema!

Tlačiti ga na silo, zapirati v konspirativne skupine in sestanke, kot recimo v Nemčiji, kjer potem kar na lepem začnejo padati žrtve, (sicer ne med Judi, žrve nacizma pa vseeno!) in se vsi delajo francoze, pa spet nima smisla. Verjamem pa, da ko admini uvidijo, da je nekdo res propagator nacizma...ali kaj podobnega, pa brez skrbi ukrepajo. Večinoma pa se le praznijo ventilčki in razmišlja bolj na široko!

Antisemitizem je prav da se pokaže, da ga yupe zatolče in še kdo, je po mojem efekt veliko boljši, kot če bi nekemu naivnemu fantu prepovedali govoriti, izpovedati se, v vasi pa bi pri lokalni moto-ekipi, potem dobil pivo, joint, čelado in himno...pa vozi8-)
In times of Universal Deceit, telling the truth
becomes revolutionary act. Orwell

Karaya 52 ::

donfilipo, ce bi o zivljenju v Sloveniji sklepal samo na podlagi tvojih postov, bi si mislil da je vzdusje v Sloveniji do zidov podobno tistemu pred 80 leti. Ne vem zakaj portretiras taksno sliko, ki je milo receno povsem za lase privlecena. V RL se nikoli nisem slisal kritike judovstva, nekateri imajo probleme glede politike Izraela, imam jih tudi sam, ampak zaradi tega clovek se ni antisemit. Da nastajajo teorije zarote glede zidovskega lobija pa ne preseneca, 10 let nazaj je bila top tema opus dei, "ki zre pridne otrok".

donfilipo ::

Zato ker so me 3x oklofutali in 2x skoraj ubili, ker sem kao jud. Pa nisem;((

In naprej. Rekel sem:

Antisemitizem je zlo, ki pa resnici na ljubo v Sloveniji danes ni največje


Also??????

P.S. Je pa res, da sem svoje čase bil izjemen v izbiranju najbednejših pajzlov in oštarij v Sloveniji. Zdaj ko to ne počnem več je popoln mir!
In times of Universal Deceit, telling the truth
becomes revolutionary act. Orwell

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: donfilipo ()

Sakin ::

drmr1980 je izjavil:

Ne morem verjeti, koliko antisemitizma je v tej temi.
In ne morem verjeti, da admini dopuščajo toliko sovražnega govora!
No ja, sej tudi Goebbels je to dopuščal, češ, židje so največje zlo...
In tudi cenzuriral komentarje, ki jim niso bili po godu, s komentatorji vred...
Očitno je v tej deželici res vse šlo v tri PM!



Jaz se prav zaradi tega skorajda ne vključujem v debate tukaj. V anonimnosti upa nakladat vsak papak, v obraz mi pa do sedaj še nihče ni upal izjavit kaj odkrito, kaj se govori za mojim hrbtom pa pač ne vem. Kriza v glavah in ekonomiji je vse večja in počasi prihaja na plano spet latentno sovraštvo do dežurnih krivcev. Pa četudi vam nismo judje zasrali države, ampak izvoljeni predstavniki brez hrbtenice.
Na Nach Nachma Nachman Meuman!

_Enterprise_ ::

nova vrsta fažizma nastaja, ja, o tem ni dvoma. židje, zionisti, finančne elite, požrešni uničevalni kapitalisti, za balkance vse to kar na simpl združeno v entiteti amerika, so krivi za vse zlo tega sveta, kot so nekatteri tudi tekom te teme zatrjevali

Karaya 52 ::

Nasprotovanje politiki Izraela ne more biti enako antisemitizmu ker ima vecina Evropejcev z nemirnim BV samo tezave. Del teh pa celo prakticne. Tezko je zagovarjati in eni in druge, Palesticni veljajo za underdoge, zato zanjejo vcasih vec simaptij, ceprav meni cez palec delujejo precej manj civilizirani od Izralecev, medtem ko niti priblizno ne verjamem da se slednji res trudijo za trajen mir. Teorije zarote so pac blodnje, enkrat jih zanese sem drugic tja. Glede Irana pa imam tudi dokaj siv odnos, ker sem spoznal nekaj Irancev kot tudi turistov in vem da vecina zeli ziveti drugace. In ja, sem spoznal tudi zida, ki je zelo kriticen do ameriske politike intervencionizma, noce pa videti da ima Izrael od tega mogoce se najvec koristi. Bias je zajebana rec.

Zgodovina sprememb…

donfilipo ::

Nasprotovanje politiki Izraela ne more biti enako antisemitizmu ker ima vecina Evropejcev z nemirnim BV samo tezave


Tu se pa popolnoma strinjam. Če kdo misli, da je nasprotovanje delu metod Izraela proti Palestincem antisemitizem, potem je pa antisemitov kar naenkrat res obilo, kar pa bi kazalo na to, da nekdo kakor da potrebuje zunanje sovražnike.

Upam, da sta dotična drmr1980 in sakin menila na pripombe ala: 'držijo cel svet', 'banke OWG' in podobne.
In times of Universal Deceit, telling the truth
becomes revolutionary act. Orwell

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: donfilipo ()

jype ::

Karaya 52> V RL se nikoli nisem slisal kritike judovstva

Funny, jaz pa odkar imam židovske sodelavce vidim, da je antisemitizem praktično vgrajen v naše izrazoslovje.

Kako neki se počutijo pri nas Čehi, ko slišijo "si pa tut čeh" ali pa "ta stvar je češka".

donfilipo ::

Ni prijetno nikakor. Tudi če te celo vojsko kličejo smotani janez ne. Pa je včasih celo benevolentno.

Ampak ker je bil sam TOP (JNA) pa strogo antinaci, se pa hitro navadiš in pozabiš!
In times of Universal Deceit, telling the truth
becomes revolutionary act. Orwell

ZaphodBB ::

Kako neki se počutijo pri nas Čehi, ko slišijo "si pa tut čeh" ali pa "ta stvar je češka".

A ima ta izraz zelo konkreten temelj. Danes kontekst tega izraza ni več isti, upajmo da nikdar več ne bo. A izraz pa bo verjetno še nekaj časa ostal, ker ima svoj pomen ločen od lastnosti Čehov. Isto velja za Jude.

Tovrstna politična korektnost sliči na Viktorijansko moralo in je povsem nepotrebna.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: ZaphodBB ()

jype ::

ZaphodBB> Isto velja za Jude.

Ja ni res! Niti za Čehe ne velja.

ZaphodBB> Tovrstna politična korektnost sliči na Viktorijansko moralo in je povsem nepotrebna.

Ne gre za nobeno politično korektnost, ampak na čisto navaden antisemitizem, če si to priznamo, ali pa če si ne.

Ni problem to, da "nismo nič slabega mislili", temveč to, da _smo mislili slabo_. Zaradi tega je potreben bistveno manjši dražljaj, da se žide spozna za krive, kot da se za krive spozna Armence, na primer.

donfilipo ::

No vendarle so nianse.

Dejansko lahko kdo samo opleta čez nekatere, kao stereotipne lastnosti judov, o katerih govori arhetip, v jedru pa potem pri komunikaciji s pravimi judi blesti. V vsem.
In times of Universal Deceit, telling the truth
becomes revolutionary act. Orwell

ZaphodBB ::

Ja ni res! Niti za Čehe ne velja.

Ne spreobračaj mi besed. Za oboje velja, da izraza temeljita ne nekem stereotipu, ki je v danem obdobju živ ali pa ne. To nima nobene veze z izrazom, ker je ta dobil svoje življenje in označuje svojstven pojav. Za osebe, ki pa stereotipe razumejo kot znanstevno potrjena dejstva se je pa brezveze trudit in zaradi njih "čistit jezik", da jim ne bo kaka skušnjava padla na misel. Če pa misliš, da to tako deluje si pa retard.

Si ti malo aspergerja knede?

Edit:
Da se razložim. Tak odnos kakršnega promovira Jype potem pripelje do tega, da se ljudje v bližini črnca obnašajo kot bebčki. Bog ne daj, da je še kak musliman zraven. In izpadejo retardirani rasisti. Ampak so pa po viktorjansko vljudni. Jype, tebi ne bi škodilo, če bi bil malo manj freh.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: ZaphodBB ()

jype ::

ZaphodBB> Da se razložim. Tak odnos kakršnega promovira Jype potem pripelje do tega, da se ljudje v bližini črnca obnašajo kot bebčki. Bog ne daj, da je še kak musliman zraven. In izpadejo retardirani rasisti. Ampak so pa po viktorjansko vljudni. Jype, tebi ne bi škodilo, če bi bil malo manj freh.

Slamnati mož, pa to.

ZaphodBB ::

Obregnil si se ob tangento, katero sem navrgel ob stran temeljnega argumenta in me obtožil uporabe slamnatega moža?

jype ::

Ooh, touchy, are we?

Jaz pravim, da je antisemitizem pri nas več kot zgolj latentno prisoten - ne zato, ker bi ljudje razmišljali, česa vsega so krivi židje, temveč predvsem zato, ker večina ljudi še vedno meni, da je nekdo drug kriv za njihove tegobe. Da gre za antisemitizem se ponavadi pokaže šele takrat, ko pogovor nanese na žide ali Izrael (kjer antisemitisti, ki jih ni malo, praviloma začnejo z "samo zato so dobil državo, ker so jih nemci tok pobil").

Primer s Čehi in češkostjo je bil le primer, ki ga večina Slovencev veliko lažje razume (ne pa vsi, kot si tako jasno demonstriral).

ZaphodBB ::

Jaz hočem samo povedat, da napadanje simptomov pri teh zadevah en kurc nuca.

Bi te pa prosil kaj sem tako jasno demonstriral?

donfilipo ::

samo zato so dobil državo, ker so jih nemci tok pobil


Ni to antisemitizem. Naj plačajo, pa se bo vrli kranjec na pamet naučil Ben Guriona in vse sosede in žlahto in vse cioniste8-). To je poenostavljanje ni pa nujno zlobno.

Antisemitizem je recimo, da holokavsta ni bilo, ker pa so zarote, pa so kljub temu dobili Izrael!

In še par fint je kar se judov tiče. Zelo zanimivih in icy.

Recimo:

'Popis iz leta 1921 omenja 259 Judov. Ti so upravljali skoraj vso mestno ekonomijo: bili so lastniki trgovin in hotela, lastniki gospodarskih obratov, uradniki, učitelji, odvetniki, knjigovodje, steklarji in zasebniki. Ustni in pisni viri navajajo, da so ti živeli v močnem sožitju z ostalimi prebivalci, s svojim delovanjem pa so prispevali pomemben delež h gospodarskemu in kulturnemu razvoju mesta Lendava'

Pomeni 259, a vsi high society. Kako za vraga to. Je to možno pri drugi naciji postavljeni v tujo sredino
In times of Universal Deceit, telling the truth
becomes revolutionary act. Orwell

jype ::

donfilipo> Ni to antisemitizem.

Seveda ni antisemitizem _to_ - zgolj ljudje, ki tako otvorijo argument proti židom, so v ogromni večini primerov kar propisni antisemitisti.

donfilipo> Pomeni 259, a vsi high society. Kako za vraga to. Je to možno pri drugi naciji postavljeni v tujo sredino

Uh, joj, nekoga poznam, ki je te reči (sociologijo zgodovine) študiral. Pravi, da je žide, ki jih je strah povedat, da so židje, zelo težko prešteti.

ZaphodBB> Bi te pa prosil kaj sem tako jasno demonstriral?

Se ti opravičujem, norčujem se iz tvojega kritiziranja mojega kritiziranja Gorenjakovega kritiziranja problematike izbrisanih.

donfilipo ::

Izrael je relativno močna država. Uglednih in premožnih judov ni tako malo. Morda pri nas kot posledica obeh najhujših grehov 20.stoletja veliko manj, ampak po svetu pa ne tako malo (kot slovencev).

Torej da vrli Slovenci dobimo en vpogled v zgodovino judovstva na slovenskem, rabijo sponzorirati eno spletno stran. Morda bi kak evro pritegnila celo država:)

Če bo tekst, ali več njih, dober (sposobni pa so ga tako Klemen Jelinčič Boeta...kot Lev Kreft in morda celo Alkalaj, čeravno je naravoslovec, ....se bo kar nekaj megle nad židovstvom in antižidovstvom pri slovencih izgubilo.

Do takrat pa....niti ne:).

Razen pri redkih posameznikih, ki smo nekatere angleške bukle in strani pa le malo prevohali8-)
In times of Universal Deceit, telling the truth
becomes revolutionary act. Orwell

jype ::

donfilipo> Razen pri redkih posameznikih, ki smo nekatere angleške bukle in strani pa le malo prevohali8-)

Joj, da pol še USS Nimitz pride, pa nam priobči kakšne ovce da smo, ker se pustimo raznim tem židovskim priimkom.

Ker on je pa prebral, in ve!

donfilipo ::

A jebi ga sad.

USS-a nemojte da mi dirate. On je pa ja ikona slovenskega kranjskega duha.

Pa še nekaj je, kar sem že rekel. Za kakih 1000€, bi se če ne on, pa zato njegov sosed na pamet naučil Ben Guriona in zgodovino judov po celem svetu:)

In promtno razlagal kako in kje se pa antisemitizem res širi in ni navadna runkljavost8-)
In times of Universal Deceit, telling the truth
becomes revolutionary act. Orwell

donfilipo ::

Slovenci tako mimogrede večinoma smo malce različni od nacijev.

V koncentracijska taborišča in v izgon ali smrt, niso šli številni Slovenci ne dosti kasneje kot judi!
In times of Universal Deceit, telling the truth
becomes revolutionary act. Orwell

jype ::

Ja, ampak mnogi židje, ki so taborišča preživeli, so še vedno lahko (in pogosto so) rasisti.

donfilipo ::

Hm ja.

Sem nekoliko spet pogledal staro zavezo, ki jo imajo za knjigo tudi Judje.

Toliko sovražnega govora in direktnih nagovorov k genocidu, zaničevanju in umoru, pa že dolgo nisem videl.
>:D

Potem pa morda niti ni čudno.

Umetnost je iz svetih in sekularnih, od koritnikov izvoljenih postavah, izbrati tiste, ki imajo nek smisel, ta smisel dojeti in se jih držati. Če nekje zmanjka logike, je treba dodati še nova smiselna pravila.

In za te reči, je tale forum načeloma kar dober. Kljub občasnemu sovražnemu govoru in nagnjenost k zarotam vseh sort.

Koliko pa dejansko naredi, je pa vsem misterij.
In times of Universal Deceit, telling the truth
becomes revolutionary act. Orwell

guest #44 ::

No mogoče pa dokončno priznavate, da razen hrane, pijače, glasbe in podobnih površinskih reči od drugih nazadnjaških kultur ni kaj dosti, če sploh kaj.

Osebno nevem kaj točno bi šel delat v Teheran. Mogoče se ob pivu pogovarjat kako pravilno pretepat ženo ali pobijat homote.
Njihovi religijsko/tradicionalni običaji mi pač ne koristijo, razen tega, da me ozaveščajo kako so bedni.

V Skandinavijo bi rad šel, da vidim kako jim gor življenje uspeva, v ZDA kjer imaš ogromno svobode od takih do drugačnih skupnosti, kozmopolitanskih mest... V kanado v lepo naravo.

Sicer se ne branim tudi kakih nazadnjaških držav, ampak zgolj če imajo kako zanimivo naravo. Recimo Mongolijo, katero bi rad prekolesaru. Za njihovo kulturo šotorov pa se ne zanimam kaj preveč.

jype ::

jverne> Osebno nevem kaj točno bi šel delat v Teheran. Mogoče se ob pivu pogovarjat kako pravilno pretepat ženo ali pobijat homote.

Evo, donfilipo, a vidiš?

jverne> V Skandinavijo bi rad šel, da vidim kako jim gor življenje uspeva, v ZDA kjer imaš ogromno svobode od takih do drugačnih skupnosti, kozmopolitanskih mest... V kanado v lepo naravo.

Skandinavci ti ne prisluškujejo brez sodnega naloga, ZDA pa ves čas. Kanada ima poleg narave tudi izjemna mesta.

jverne> Sicer se ne branim tudi kakih nazadnjaških držav, ampak zgolj če imajo kako zanimivo naravo. Recimo Mongolijo, katero bi rad prekolesaru. Za njihovo kulturo šotorov pa se ne zanimam kaj preveč.

Haha, ko boš enkrat zares tam, boš za njihovo kulturo šotorov tako hvaležen, da se ti bo temeljito kolcalo po njej, ko boš enkrat sredi poletja, ko je bila čez dan temperatura 40+, spal v svojem šotoru pri -15.

ZaphodBB ::

No mogoče pa dokončno priznavate, da razen hrane, pijače, glasbe in podobnih površinskih reči od drugih nazadnjaških kultur ni kaj dosti, če sploh kaj.

Osebno nevem kaj točno bi šel delat v Teheran. Mogoče se ob pivu pogovarjat kako pravilno pretepat ženo ali pobijat homote.
Njihovi religijsko/tradicionalni običaji mi pač ne koristijo, razen tega, da me ozaveščajo kako so bedni.

V Skandinavijo bi rad šel, da vidim kako jim gor življenje uspeva, v ZDA kjer imaš ogromno svobode od takih do drugačnih skupnosti, kozmopolitanskih mest... V kanado v lepo naravo.

Sicer se ne branim tudi kakih nazadnjaških držav, ampak zgolj če imajo kako zanimivo naravo. Recimo Mongolijo, katero bi rad prekolesaru. Za njihovo kulturo šotorov pa se ne zanimam kaj preveč.


Zanimiv domet imaš ti. Glede na težave z ženskami, bi ti priporočil, da si par iščeš kje na kakem trailer trash parkingu v osrednjem Arkansasu.

guest #44 ::

No val misinterpreted postov. Let em' rip boys.

jype ::

jverne> No val misinterpreted postov. Let em' rip boys.

Sine, ko boš zmogel še kaj več kot predsodke limat, te povabim v Teheran na srečanje iranskih teoretičnih fizikov!

guest #44 ::

jype je izjavil:

jverne> No val misinterpreted postov. Let em' rip boys.

Sine, ko boš zmogel še kaj več kot predsodke limat, te povabim v Teheran na srečanje iranskih teoretičnih fizikov!


Oči, a se iranski teoretični fiziki kaj razlikujejo od skandinavskih teoretičnih fizikov? oz.
A je kvantna fizika v iranu kaj drugačna od skandinavske?



Jype, tok naiven veš da nisem ane?

ZaphodBB ::

Ubij se, tam zunaj je cel kup boljših ljudi, pa še ni za vse posla. Če si že tak nihilist.

jype ::

Double_J ::

Sine, ko boš zmogel še kaj več kot predsodke limat, te povabim v Teheran na srečanje iranskih teoretičnih fizikov!




Ne hvala...
Dve šivanki...

jype ::

Double_J> Ne hvala...

Kaj je, a te je strah, da te bo kakšna teroristična država umorila?

Karaya 52 ::

Js bi sel v Teheran, ker bi kot kolega rad izkusil beg pred policijo, ki se spravi na skupino, ki v javnosti poje in plese.

Double_J ::

Kaj je, a te je strah, da te bo kakšna teroristična država umorila?


Žena je rekla, da je bil predan uničenju Izraela... od teoretičnih fizikov, ki delajo na nuklearnem programu imam simpatije samo do tistih, ki so vohuni.
Dve šivanki...

Karaya 52 ::

Vceraj sem malo brskal po obodbju cuban missile crisis in nasel veliko podobnosti glede iranskega jedrskega programa. Iran in Izrael sta v hladni vojni, sicer ni vec konflikta komunizem proti kapitalizmu, danasnji problem temelji na pretezno civilizacijskem spopadu, ki resnici na ljubo ni nic novega. Z razliko od Kube, ki je bila takrat kot tudi danes banana republika, je Iran sposoben izpeljati samostojne akcije na mednarodnem parketu, tako da Obama na drugi strani telefona nima Hrusceva niti Ahmadinedzada, prej radikalno kliko, ki vodi Iran. Ne vem koliko so Rusi in Kitajci zmozni poseci v spor tako ali drugace. Pomorska blokada ne pride v postev edina varianta je napad v kolikor Izrael ne zeli imeti pred pragom sovrazne drzave z bombo oz. da jim kako drugace preprecijo jokerja. Da bi Izraleci zaupali trezni presoji ajatole glede uporabe bombe pa zelo dvomim. Ce druga ne bi Iran sel v spopad na drugi ravni vedoc da ima v zepu jokerja, ki bi igro uravnotezil. Mogoce so to zelje nekaterih "mirovnikov" na zahodu. Imeti enakopraven spopad, na zalost so ti spopadi najbolj krvavi. Je pa zanimivo vpljutje iranskih ladij pred obalo Izraela. S tem so pokazali da jim lahko jokerja dostavijo iz sredozemskega morja ali pa provocirajo in upajo da zivcni Izraelci prvi pritisnejo na gumb. To bi dalo iranskemu programu vecjo legitimnost.

jype ::

Karaya 52> edina varianta je napad v kolikor Izrael ne zeli imeti pred pragom sovrazne drzave z bombo

What. Praviš torej, da Iran nima druge možnosti, kot da razvije jedrsko orožje, glede na to da ima pred pragom sovražno državo z jedrsko oborožitvijo, ki je sposobna financirat mednarodni terorizem?

Karaya 52 ::

OMG sem potreboval pet minut da sem si opomogel od tega spina. Kot prvo, relativiziranje ne koristi nikomur, Iran ni enako Izrael. Za taksno izjavo bi ti obe strani prislonili klofuto. Diplomatsko mastno. Kot drugo, Irana nihce ne ogroza z raliko od Kube, ki bi se tezko obranila z bananami pred amerisko mornarico, zato Iran zelo tezko opravici razvijanje jedrskega orozja. Da potrebuje Iranska oblast zunanjega sovraznika pac ni novost. Ce bodo Izraleci tolerirali norca v sosescini, ki bi lahko ogrozil njihovo tehnolosko prednost... hja, bomo pa videli. Js pravim da tako nori niso, drugi pa Iranu dovoljujejo razvijanje bombe. Drugi... tisti par 1000km vstran, katerih edina skrb je pravocasen prihod na siht. Hocem povedati, da Izraelcem dol visi kaj si svet misli o njih, ker njihov prvi problem danes se zdalec ni popularnost. Taksna je situacija. Kdor jo zanika si dela medvedjo uslugo. Ko bo Izrael ukrepal na lastno pest... da ne bo kdo presenecen, ker bomo samo pribili "we told you so".

ZaphodBB ::


OMG sem potreboval pet minut da sem si opomogel od tega spina. Kot prvo, relativiziranje ne koristi nikomur, Iran ni enako Izrael. Za taksno izjavo bi ti obe strani prislonili klofuto. Diplomatsko mastno. Kot drugo, Irana nihce ne ogroza z raliko od Kube, ki bi se tezko obranila z bananami pred amerisko mornarico, zato Iran zelo tezko opravici razvijanje jedrskega orozja. Da potrebuje Iranska oblast zunanjega sovraznika pac ni novost. Ce bodo Izraleci tolerirali norca v sosescini, ki bi lahko ogrozil njihovo tehnolosko prednost... hja, bomo pa videli. Js pravim da tako nori niso, drugi pa Iranu dovoljujejo razvijanje bombe. Drugi... tisti par 1000km vstran, katerih edina skrb je pravocasen prihod na siht. Hocem povedati, da Izraelcem dol visi kaj si svet misli o njih, ker njihov prvi problem danes se zdalec ni popularnost. Taksna je situacija. Kdor jo zanika si dela medvedjo uslugo. Ko bo Izrael ukrepal na lastno pest... da ne bo kdo presenecen, ker bomo samo pribili "we told you so".

Bogi Izrael, ker ga je strah, da ga bo Veliki Zlobni Iran počakal pred šolo, ga prebutal in mu pobral denar za malico... Oh wait. Najboljš, da pokliče brata al pa kr celo šolo, pa skupaj prebutajo bullyja.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: ZaphodBB ()

jype ::

Karaya 52> Kot prvo, relativiziranje ne koristi nikomur, Iran ni enako Izrael.

Nope, ni. Odkar so ZDA umorile tamkajšnjega demokratično izvoljenega socialista in Iran spremenile v krvavo diktaturo nagravžne lutke, je Iran resnično manj demokratičen od Izraela.

Karaya 52> Irana nihce ne ogroza

OMG, sicer sem pričakoval takšno bedarijo izpod tvojih prstov, ampak vseeno težko verjamem, da si tako nor, da to tudi sam sebi verjameš.

Karaya 52> drugi pa Iranu dovoljujejo razvijanje bombe.

Dokler ima Izrael jedrsko orožje, ki ga je dobil od podpisnice NNPT, ima Iran vso potrebno legitimnost za razvoj takšnega orožja, pa če se ti postaviš na glavo.

_Enterprise_ ::

dej zatakni si to legitimnost nekam. in če ti je iran bolj demokratičen od izraela, pol si pa res spran

Karaya 52 ::

Medtem ko nekateri moralizirajo, izraelski piloti verjetno ze memorizirajo mape. Clovek jih potem tezko jemlje resno, polni zivljenskih lekcij v resnici pa se niti manjsega pretepa na poti iz bara niso videli v zivljenju. Tako da so te debate zal samo se too little too late. Nebi bil presenecen ce bi v tem letu nekega jutra prebral novico, da je Izrael napadel iranske jedrske objekte. Preseneceni bodi samo tisti brez stika z realnostjo.

poweroff ::

Jaz mislim, da je napad Izraela na Iran sicer realna opcija, da pa bo zadeva zelo krvava in izid negotov. Vprašanje, kaj se izplača.

Nasprotnikom iranskega režima pa vržem tole kost: ste se pripravljeni boriti proti iranskemu režimu?

Če je odgovor DA, potem pri Toru rabijo prostovoljce, ki bi poganjali obfuscated hidden bridge, preko katerih lahko Iranci pridejo do Tor omrežja in na svoboden splet.
sudo poweroff
««
13 / 83
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Desert Storm - The Air War, Day 1 - Time-Lapse

Oddelek: Loža
141459 (509) WizzardOfOZ

VIDEO: Nasilje v Iranu še traja: 'Če bo potrebno, bomo končali negotovost v Teheranu' (strani: 1 2 )

Oddelek: Problemi človeštva
7413145 (12351) Looooooka
»

Nova vlada - Zunanja politika (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Problemi človeštva
25327745 (22481) Brane22
»

Iran - naslednja tarča zahodnih imperialistov? (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Problemi človeštva
15539233 (36476) Mipe

Več podobnih tem