» »

kateri 24" monitor kupiti

kateri 24" monitor kupiti

Temo vidijo: vsi
««
88 / 117
»»

keks ::

Dr_M je izjavil:

Dual Link DVI rabis samo za visje locljivosti, torej vecje kot 1920x1200 (2560x1440 in 2560x1600 npr..).
Signal preko DVI in HDMI je enak, samo cez DVI ni zvoka.
Zenski konektor je z luknjo (z razlogom :)))


:)

torej bi jaz rabil moški HDMI/ ženski DVI adapter(tudi singl torej)?

Dr_M ::

Tako je.
Obstaja tudi tak kabel, da nimas prevelike "bule" pri racunalniku. :)

Zgodovina sprememb…

  • zavaroval slike: kuglvinkl ()

keks ::

Dr_M je izjavil:

Tako je.
Obstaja tudi tak kabel, da nimas prevelike "bule" pri racunalniku. :)



super...a mi moboče lahka pomagaš s kakim linkom ?
hvala

http://www.mimovrste.com/artikel/172001...

a bi blo to to?

http://www.mimovrste.com/artikel/234000...
ta bi bil ok?

Zgodovina sprememb…

  • zavaroval slike: kuglvinkl ()

whitelight ::

A si kdo tukaj lasti U2412M ali kakšen podoben monitor? :)

NoBody- ::

Sam imam doma 2x U2410 in moram reč da zadeva sekaaaa :)

lp

Nande ::

whitelight je izjavil:

A si kdo tukaj lasti U2412M ali kakšen podoben monitor? :)

Pred nekaj dnevi sem kupil U2412M, ga vzel iz škatle, priklopil in prižgal. Z videnim sem zaenkrat zelo zadovoljen...
Lp.

TehDucky ::

Upam da je dobro zgorel, moral je zgledat res fantastičen kres. Sam sem svojga U2711 rajši vklopil, dlje časa lahko gledam v njega, pa še ni za enkratno uporabo.

whitelight ::

Novejse revizije naj bi ble bolse. Iz kje si ga pa kupil?

Me zanima ce ima mimovrste najnovejso robo :)

skyline ::

Zmerej jih lahko direkt vprasas, katero revizijo majo na zalogi. Sej znajo povedat take zadeve...

Maxl ::

Zanimajo me vaša mnenja o teh dveh monitorjih:
Samsung S24b370h
in
LG E2442V

Katerega naj vzamem in zakaj.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Maxl ()

freesty ::

Daj se 50€ zram pa nabavi dell 2412m.

Tilen ::

Maxl je izjavil:

Zanimajo me vaša mnenja o teh dveh monitorjih:
Samsung S24b370h
in
LG E2442V

Katerega naj vzamem in zakaj.


Oba sta zanič. Če je možno, vzami tega, kot pravi freesty. Monitorja ne kupuješ tako pogosto in res se ne splača šparat.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tilen ()

spirit ::

Če ti je pa 200 limit pa U2312, resno za ta denar ne kupuj TN matrike

Dr_M ::

Pa 16:9 tudi ne kupuj :)

Nande ::

TehDucky je izjavil:

Upam da je dobro zgorel, moral je zgledat res fantastičen kres. Sam sem svojga U2711 rajši vklopil, dlje časa lahko gledam v njega, pa še ni za enkratno uporabo.

;) Če bi tako zelo dobro prebiral vprašanja kot loviš slovnične napake bi ugotovil, da ti "svojga" U2711 ne bi bilo potrebno omenjati, ker modelu U2412M ni podoben niti po velikosti, kaj šele po ceni.
Izklop.

Maxl ::

Torej u2412m. Sem bil prepričan, da mi boste samo to svetovali, ampak sem vseeno vprašal za ta dva modela.
@Dr_M: zakaj ne 16:9?

freesty ::

Mene samo moti 8ms response time pri Dellu. Kako je stem? Ve kdo iz lastnih izkusenj? Do sedaj sem skoz kupoval 2ms ekrane.

MrStein ::

Poglej kaki test. Marketinške navedbe imajo pogost nično zvezo z realnostjo. (predvsem navedbe o vidnem vidnem kotu, kontrastu in odzivnemu času so "biseri")
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

jizzer ::

Ta DELL U2412 kaj za en K ma to ene priklučke? Niti DVI/HDMI samo DP in VGA, sicer DP mam na grafični ampak DP signal naj bi bil slabši od DVI al?

Pa zanima še me tisti ki i tujine kupujete kje bi se ga splačalo kupit ?

Hvala!

Dr_M ::

Od digitalnih ima DVI in DP.
Nevem pa po kaksni logiki naj bi bil DP slabsi?!

freesty ::

Kako nima. DVI ima. Samo hdmi nima. In DP ni nic slabsi signal kot dvi k vecjemu boljsi(se mi zdi).

Kakor sm gledu cene je povsod okoli 250€ takda se ti najbolj splaca pr nam kupt.

PARTyZAN ::

V multi monitor setupu, ko ugasneš DP monitor OS to zazna (in ga odstrani) in ti razmeče vsa odprta okna/ikone na primarni zaslon. Epski fail.

Sicer je to najverjetneje Microsoftova krivda, ampak vseeno. Zame neuporabno.

kuglvinkl ::

PARTyZAN je izjavil:

V multi monitor setupu, ko ugasneš DP monitor OS to zazna (in ga odstrani) in ti razmeče vsa odprta okna/ikone na primarni zaslon. Epski fail.

Sicer je to najverjetneje Microsoftova krivda, ampak vseeno. Zame neuporabno.


A to velja tudi,če imaš zvezanega preto pretvornika DP-DVI?

jizzer ::

Ja na mimolinije majo napisano da je samo DP+VGA.

freesty ::

Ja in zakaj je fail? Pac imas na DP pristekan primarni zaslon, ce te to moti.

PARTyZAN ::

Nimam pojma, zaenkrat tega še nisem probal. Bi si pa šel nabavit en pasiven pretvornik, če bi vedel, da se zadeva obnaša normalno.

Še vedno mi pa ni jasno kaj so si razvijalci mislili, ko so implementirali standard v okna.

freesty: Primaren zaslon postane en izmed tistih, ki so Windowsem še vidni. Zato je fail.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: PARTyZAN ()

freesty ::

Ja saj primarnega ne ugasujes? Razen ko gres spat, takrat pa tak ni vazno kak so ikone. Al ti potem ko prizges ikone ostanejo drugac nametane? Ja potem je najboljs met za sekundarnega pa pac nimas ikon gor na tem zaslonu.

Itq pa samo FleX kartice podpirajo 2xdvi+hdmi. Drugace pa moras imeti DP.

PARTyZAN ::

Ja, potem moraš (vsakič!) po prižigu vsa odprta okna vlečt na DP monitor. Prevelik pain in the ass.

Drugače pa ja, za tri monitorje na DVI/HDMI more biti DP pretvornik aktiven. Na žalost. Sem skušal imet enega izmed monitorjev priklopljenega na DP, pa sem zaradi tega ON/OFF debilizma obupal.

Gatsu ::

jizzer je izjavil:

Ja na mimolinije majo napisano da je samo DP+VGA.



So pač narobe napisal, sam imam ta monitor in ima vga, dvi in dp vhode.

spirit ::

Monitor je za svojo ceno res dobra stvar, brat ga ima, in je super prodal sem jih kar nekaj in še nobena stranka se ni vrnila da kej ne bi blo vredu, kar se tie DP je pa tko da je signal enak kot pri hdmi, torej digitaln in ja pretvorba hdmi DP mora bit aktivna, mam pa sam U2311 in sm tut zlo zadovoln. Res pa se ne oziri na razne nepomebne podatke in merjenje kur*** proizvajalcev, kot je kontrast ki gre v miljarde proti 1.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: spirit ()

freesty ::

Ve kdo kje v okolici maribora bi se dalo videt prizgan 2412m?

Ne vem al bi si kupil 24" della in kasneje se 2 ali bi si nabavil 1440p catleapa. =\

mihco ::

freesty je izjavil:

Ve kdo kje v okolici maribora bi se dalo videt prizgan 2412m?

Ne vem al bi si kupil 24" della in kasneje se 2 ali bi si nabavil 1440p catleapa. =\



catleap! Za koliko(in kje) ga lahko dobis v slo?

Edit: della pa mislim da imajo v harvey-u razstavljenega.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mihco ()

Okapi ::

A ima mogoče kdo HP LA2405x?
http://www.enaa.com/oddelki/racunalnist...

O.

Dr_M ::

Samo firbcam...zakaj bi za tak denar hotu kupit TN monitor?

JanezH ::

jizzer je izjavil:

Ja na mimolinije majo napisano da je samo DP+VGA.


Pa res, verjetno imajo pomanjkljivo napisano?

izhodni priključki
1x DisplayPort
1x VGA
4x USB 2.0

Okapi ::

Samo firbcam...zakaj bi za tak denar hotu kupit TN monitor?
A to mene sprašuješ? Ker je 16:10 in po podatkih sodeč lahko monitor spustiš čisto do mize (piše vertikalni pomik 0-12 cm, pa bi rad ugotovil, kaj točno to pomeni). Pa še to me zanima, ali je zaslon mat ali ni.

O.

bluefish ::

DELL U2412M je tudi 16:10, mat in se lahko spusti do podstavka.

...

http://www.tftcentral.co.uk/reviews/del...

Zgodovina sprememb…

  • zavaroval slike: kuglvinkl ()

Okapi ::

Po tej sliki sodeč ne ravno do podstavka.



Ampak gledam sedaj, da se ga menda da pravzaprav uporabljati tudi brez stojala, kar bi bilo zame mogoče bolj uporabno.

O.

Zgodovina sprememb…

  • zavaroval slike: kuglvinkl ()

freesty ::

Vesa mount ma, ki je kar razsirjen in lahko potem namontiras na razlicne nosilce.

@mihco imas kake izkusnje s catleapom? Ne dobis. Narocil bi. catleap multi pixelperfect.:)

whitelight ::

A si kdo lasti U2412M ali pa če je kje kakšna trgovina, ki ima to zadevo razstavljeno? Res me zanima kakšen je AG coating in kvaliteta slike na teh monitorjih :)

Zgodovina sprememb…

Markokoz ::

whitelight je izjavil:

A si kdo lasti U2412M ali pa če je kje kakšna trgovina, ki ima to zadevo razstavljeno? Res me zanima kakšen je AG coating in kvaliteta slike na teh monitorjih :)


Big Bang - Vsaj v Celju sem ga par dni nazaj gledal. Imajo pa enega tudi v Mb, Bistrici itd. Samo imajo še samo razstavne eksponate.
Ko boš videl sliko proti ostalim boš presenečen :) Sam sem ga danes priklopil in je proti 19" Samsungu kot noč in dan. Pa sem prej imel 940BF, ki je bolj gamerski z 2ms itd. Sedaj pri temu pa tudi igram FPS igre in zaenkrat presenečen, me ne moti nič. Slika pa veliko bolj živa proti staremu. Pač za 250e je best buy.

whitelight ::

Hvala a odgovor saj sem imel že izkušnje s tvojim starim monitorjem :) Torej praviš da je razlika kar ogromna? Kaj pa glede hitrosti? Odziv?

Markokoz ::

Tam tam sta, jaz ne opazim niti 1% da bi bil dell kaj počasnejši. Pa sem sprobal v cod2,4/nfs/fifa/itd Tudi če ima 8ms ni nič kaj počasnejši.
Slike pa ima dell veliko bolj žive in barvite, sploh ko takole po netu brskaš. Je boljši od 940bf v vsakem pogledu. Zaenkrat res ful zadovoljen. Da o velikosti ne govorim. Skoraj se izgubim na namizju :D
Tudi dell 60hz, samsung 75hz ni neke spremembe. Mi ni žal da sem vzel 24" 16:10! Sploh sem bil malo skeptičen glede ips in gaming, ker imam ta monitor primarno za igre/net. Filmi so tako na drugi monitor (TV). Pa mislim da ne grem več nazaj na TN nikoli. Slika je res boljša 8-)

spirit ::

Marcy, mislim da nisi edini ki iz IPS ne greš več na TN, sm mel LG 2361, ki ma tut nizk odzivni čs, medtem ko imata trenutna Della U2311 lih tko 8ms pa se nikjer ne pozn, igra se super, in je Dell v vseh pogledih enak ali boljši od LG-ja tko da res kupi Della, brt ma U2412 in je zadovoln, kot sm vedu že ko sm mu ga prodal :D

Dr_M ::

Iz 24 16:10 si zavestno se na manjsi 16:9 monitor? Sem prav razumel?
Kdo pri zdravi pameti bi to naredil?

spirit ::

Dr M nisem mu prodal svojega U2412, s prodal sem mislil, določiol kaj bo kupil, šel iskat itd. on je plačal. Tako sem mislil prodal :))
Jst mam svoje dva U2311 in dokler bosta delal bom na njima ostal, kot rečeno sem šel iz LG 2361 najprej na enega U2311 in sem nato dokupil še drugega ;)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: spirit ()

Gatsu ::

Okapi je izjavil:

Po tej sliki sodeč ne ravno do podstavka.



Ampak gledam sedaj, da se ga menda da pravzaprav uporabljati tudi brez stojala, kar bi bilo zame mogoče bolj uporabno.

O.

spusti se povsem do podstavka, ravnokar probal ;)

jizzer ::

Jaz sem se odločil da grem po tega Della, upam samo da bo čim dlje zdržal. Kolko je povprečna uporabna doba monitorjev? Tega sem zdaj mel 4 leta, to je malo/dosti?

TehDucky ::

Meni ni še noben LCD crknil, vedno je prej prišla menjava zaradi velikosti/tehnologije. Iz 15'' na 19'' LCD, nato 22'', tega uporabljal vrsto let (kakih 4-5, sedaj pa mi služi kot drugi monitor), od letošnje zime pa 27'' Dellov IPS. Težko je rečt koliko ti bo držalo, čeprav 4 leta je vseeno kar solidna cifra.

Dr_M ::

Moja samsunga se kar delata. En je star 7 let, drugi pa 6.5 let. Oba se v uporabi.
««
88 / 117
»»