» »

kateri 24" monitor kupiti

kateri 24" monitor kupiti

Temo vidijo: vsi
««
87 / 117
»»

lopov ::

Ni zame, jaz mam starega 2408WFP in mi je jasno, da se tu ne sme šparat.

Našel sem 2, a sta zagotovo oba glossy:

23" AOC E2350SH @ Mlacom @ 145EUR
24" LG W2442PE-BF @ Enaa @ 185EUR

Za začetek bo :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: lopov ()

lopov ::

Ha, Prad.de pravi, da AOC E2350SH ni glossy. Skoraj ne morem verjeti, pa še garancije naj bi imel 3 leta. Mu takoj oprostim, da ima le 23" 8-)

mat xxl ::

Najboljši nakup bo Dell U 2412

Jinto ::

Skor noben monitor ni (več) glossy, se moraš že kar precej potrudit, da bi dobil glossy monitor.

jizzer ::

Sicer ni 24" ampak vseeno, ker mislim čez poletje z zaslužkom kupit nov ekran(trenutno mam 19" in mi je za photoshop,programiranje, igre očitno premalo-poleg tega bi še imel TV ki bi ga sem ter tja gledal pa tudi filme v odlični kvaliteti), me zanima kako se vam zdi TALE . Po netu sem sicer sam gledal da sploh ni slab ampak vseeno še rad kje vprašam za mnenje. Pa tudi če se splača met TV poleg monitorja in ker ima možnost slike v sliki, bi mi prav prišlo da lahko mam obojno vklopljeno. Če ne tega, keri 24" ekran bi mi priporočali?

edit: link fix.
edit2: typo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: jizzer ()

Okapi ::

Pa tudi če se splača met TV poleg monitorja in ker ima možnost slike v sliki, bi mi prav prišlo da lahko mam obojno vklopljeno.
Zna priti čisto prav. Sicer lahko enako dosežeš s tv-kartico v računalniku, ampak če ti sicer kot monitor odgovarja, je po mojem tale Samsung čisto OK, pa še cena je videti dobra.

O.

lopov ::

23" AOC E2350SH -- nabavili in danes zmontiral, cena nespodobno nizka - drobiž čez 140 evrov.

Za pisarniško delo (za kar je bil nabavljen) več kot dovolj, tudi moj strah, da bodo ikone premajhne ni bil upravičen in se vidi čisto OK (uporablja ga starejša oseba, katero se je naučilo uporabljati Ctrl+scroll :)

Monitor ima *mat* zaslon in vdelane zvočnike kar nisem vedel in je dobrodošel bonus.

BullDozer ::

Iščem monitor 23" ali 24", budget je ene 250 eur. Imel bi ga za igre, filme, internet,... Gledal sem pa tele:

http://www.mimovrste.com/artikel/265000...
http://www.mimovrste.com/artikel/265001...
http://www.mimovrste.com/artikel/265000...

Predvsem me zanima če se za gaming sploh splača vzeti IPS glede na to da je odzivni čas 8 ms in katerega od teh mi vi priporočate.

Hvala.

Tomi ::

BullDozer je izjavil:

Iščem monitor 23" ali 24", budget je ene 250 eur. Imel bi ga za igre, filme, internet,... Gledal sem pa tele:

http://www.mimovrste.com/artikel/265000...
http://www.mimovrste.com/artikel/265001...
http://www.mimovrste.com/artikel/265000...

Predvsem me zanima če se za gaming sploh splača vzeti IPS glede na to da je odzivni čas 8 ms in katerega od teh mi vi priporočate.

Hvala.

Kakšen gaming? Sam imam Della oz. tri in pri igrah tipa Assassin's Creed nimam težav.
metrodusa.blogspot.com

Dr_M ::

Vsekakor U2412M. Za tak denar nepremegljiv monitor.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Dr_M ()

x4en0n ::

Pozdravljeni!

Zanima me kateri priključek za monitor uporabljate oz. kateri je boljši?

Predvsem me zanimajo razlike med HDMI in DVI. (predvidevam, da sta oba boljša od VGA, ker je vedno manj v uporabi)

Hvala in lep pozdrav

PARTyZAN ::

HDMI je DVI z zvokom. Ni razlike. VGA je pa legacy zadeva, analogen signal pač.

Nande ::

HDMI je DVI z zvokom. Ni razlike. VGA je pa legacy zadeva, analogen signal pač.

Ker se odločam med Dell U2412M in HP ZR2440W ravno zaradi HDMI priključka (za priklop prenosnika), me zanima, če bom s HDMI sploh kaj pridobil (razen enostavnega priklopa). Razlika v ceni namreč ni zanemarljiva...

mat xxl ::

Pa zakaj kompliciraš kupi DVI HDMI adapter in je stvar rešena....

BTW imamo v firmi sedaj vse Delle, 2412m in gre za res dober monitor po solidni ceni !

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mat xxl ()

dogo ::

Nande je izjavil:

HDMI je DVI z zvokom. Ni razlike. VGA je pa legacy zadeva, analogen signal pač.

Ker se odločam med Dell U2412M in HP ZR2440W ravno zaradi HDMI priključka (za priklop prenosnika), me zanima, če bom s HDMI sploh kaj pridobil (razen enostavnega priklopa). Razlika v ceni namreč ni zanemarljiva...


Če si se morda odličil za hp, je tule oglas za HP ,vendar če mene vprašaš je celotna hp oprema z redkimi izjemami zelo precenjena.

dell, npr tule http://www.zoom-market.si/si/racunalnis...

Nande ::


Če si se morda odličil za hp, je tule oglas za HP P: HP ZR24W (IPS: 1920 x 1200) [2 leti garancije] ,vendar če mene vprašaš je celotna hp oprema z redkimi izjemami zelo precenjena.

dell, npr tule http://www.zoom-market.si/si/racunalnis...


Hvala za link, vendar je mene mikal HP ZR2440W in ne ZR24W...
Ker je HP res precej dražji (zaradi HDMI?), sem se odločil za Dell U2412M - pri ENAA za 253 €.

Lp!

gruntfürmich ::

gledam 24' asusa pa246q oz. 27' hazrota hz27wC... kaj pravite?
in katero velikost pravzaprav uzeti? to me najbolj matra, ker ne vem če bom veliko pridobil iz 24' 16:10 na 27' 16:9...!?
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

Zgodovina sprememb…

Dr_M ::

Dobis 1382400 pik. Kar je malenkost vec, kot 1280x1024, za primerjavo. :)

whitelight ::

Tukaj je primerjava:

http://www.displaywars.com/24-inch-16x1...

Enjoy!!! :D

gruntfürmich ::

zdaj ko sem modela nekako izbral je še samo 100€ razlike. to ni nek hud denar, zato me pravzaprav bolj zanima če se hazro lahko kosa z asusom, ki je baje po testih sodeč izredno dober in kvaliteten. ter seveda da mi ne bo 27' preveliko:D
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

SLO_Matej ::

Ja, 24" Asus PA246Q ima kar nekaj zanimivih funkcionalnosti:

gruntfürmich ::

malo se mi tudi dozdeva da moja 5850 ne bo rada kakšne igre podprla na 2.560 x 1.440...
kako se vam drugače zdi, je razlika med 16-9 27' velika napram 16-10 24' kar se tiče površine? enih 5cm je dodatka na horizontali in 1cm na vertikali...
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

antonija ::

A 16:10 27' pa ne delajo?
Statistically 3 out of 4 involved usually enjoy gang-bang experience.

Dr_M ::

kuglvinkl ::

tine55 ::

SLO_Matej je izjavil:

Ja, 24" Asus PA246Q ima kar nekaj zanimivih funkcionalnosti:


Tale je čist hud, sam cena je nekam sky high !!! ;(

Nuke_H2 ::

Živjo,

kupil sem računalnik, ki se bo uporabljal predvsem za igranje iger in gledanje filmov. Okvirni budget za nakup ekrana je približno 250€ mogoče tudi kakšen evro več :) Pregledal sem že nekaj ekranov pa se ne morem odločiti. Zanima me kater ekran mi bi vi priporočali?

Hvala za odgovor :)

Dr_M ::

Monitor, clovek, monitor.
Vsekakor ze veckrat omenjeni Dell U2412M. S tem ne mores falit.

kuglvinkl ::

Kaj pa ta Dell vs. ASUS PA246Q? Sej verjetno niti ni fer primerjava.

pa Samsung v tem segmentu (16:10) nič ne ponuja...

Opkow ::

DELL LCD monitor U2412M IPS

Ponuja dobro razmerje med ceno in kvaliteto prikaza barv na zaslonu...

250-260 EUR

Dr_M ::

Najcenejsi 1920x1200 IPS pri nas. Kaj ces boljsega :)
Samsung ima nek PLS, ampak je predrag.

Nuke_H2 ::

Dr_M je izjavil:

Monitor, clovek, monitor.
Vsekakor ze veckrat omenjeni Dell U2412M. S tem ne mores falit.


Živjo,

ja monitor ;). Problem je ker ta monitor nima HDMI priključka. Na monitor sem želel priklopiti tudi PS3...

Dr_M ::

Uporabis adapter za DVI. Bi mogl delat.

Tomson ::

Potem pa se malo stegni za Dell U2410. Sam ga imam in je res top monitor ...


KRATEK TEST in nakup: TUJINA ali SLOVENIJA
Asus Prime X470 Pro, AMD Ryzen 9 3900X, Gigabyte GTX 1660 Super
Fractal Design R6, Corsair RM850X PSU, 32GB GSkillF4-3200 RAM
Noctua NHU12s, Corsair MP600 1TB SSD, 2x Dell U2410 monitor

skyline ::

U2410 je wide gamut monitor. Ne ga kupovat, če vam barvno upravljanje ni najbolj razumljiva reč.

kuglvinkl ::

skyline je izjavil:

U2410 je wide gamut monitor. Ne ga kupovat, če vam barvno upravljanje ni najbolj razumljiva reč.


Kaj pa naj bi to pomenilo?

Pa mene ta monitor zelo srbi, sam, to je 4 leta stara tehnologija... Tko da me bolj mika Asus.

Zgodovina sprememb…

skyline ::

Hočem povedat, da je treba hudirjevo merkat, s katerimi aplikacijami delaš na njem. Windows nima barvnega upravljanja na sistemskem nivoju, ampak zgolj v posameznih programih (OS X ma AFAIK to bolje zrihtano).

Še najbolj se to pozna v browserjih - color management imata samo FF in Safari, v vseh ostalih so barve močno prenasičene - in na desktopu. Tut pregledovalniki fotk znajo bit problematični. Orenk zadeve (ACDSee, Bridge, PhotoMechanic itd.) so kul, za kakšne Picase ipd. še nisem preverjal. Adobeove stvari pa itak delajo BP.

Če veš, da rabiš Adobe RGB, je super monitor.
OK, sej ponuja tut sRGB mode, ampak to ni čist to...

Tomson ::

skyline je izjavil:

Hočem povedat, da je treba hudirjevo merkat, s katerimi aplikacijami delaš na njem. Windows nima barvnega upravljanja na sistemskem nivoju, ampak zgolj v posameznih programih (OS X ma AFAIK to bolje zrihtano).

Še najbolj se to pozna v browserjih - color management imata samo FF in Safari, v vseh ostalih so barve močno prenasičene - in na desktopu. Tut pregledovalniki fotk znajo bit problematični. Orenk zadeve (ACDSee, Bridge, PhotoMechanic itd.) so kul, za kakšne Picase ipd. še nisem preverjal. Adobeove stvari pa itak delajo BP.



Ok, ok, ne pretiravat! :)


Če poenostavim.

Pravkar sem naredil fresh install z Win7, imam Dell U2410 in Samsung P193 v dual mode, in edina razlika ki jo opazim kjerkoli (od desktopa, gledanje slik, video, surfanje po netu, Photoshop, Premiere) je ta, da na Dellu vse zgleda 30% bolje, pa je Samsung P193 res odličen monitor!

Sicer pa, Windows 7 and WideGamut:

With Windows 7, however, users will be able to select an extended colour gamut sRGB mode, as well as the larger scRGB gamut. When this is done, the platform will elegantly handle unmanaged software when run on wide-gamut monitors. This will ensure that colours displayed in web browsers, for instance, will better reflect what is seen in a colour managed program such as Photoshop. Naturally, this isn't a replacement for using a proper colour-managed software package, however it is a step forward for users who need to work with software packages that don't offer this functionality.
Asus Prime X470 Pro, AMD Ryzen 9 3900X, Gigabyte GTX 1660 Super
Fractal Design R6, Corsair RM850X PSU, 32GB GSkillF4-3200 RAM
Noctua NHU12s, Corsair MP600 1TB SSD, 2x Dell U2410 monitor

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Tomson ()

skyline ::

Tomson je izjavil:

skyline je izjavil:

Hočem povedat, da je treba hudirjevo merkat, s katerimi aplikacijami delaš na njem. Windows nima barvnega upravljanja na sistemskem nivoju, ampak zgolj v posameznih programih (OS X ma AFAIK to bolje zrihtano).

Še najbolj se to pozna v browserjih - color management imata samo FF in Safari, v vseh ostalih so barve močno prenasičene - in na desktopu. Tut pregledovalniki fotk znajo bit problematični. Orenk zadeve (ACDSee, Bridge, PhotoMechanic itd.) so kul, za kakšne Picase ipd. še nisem preverjal. Adobeove stvari pa itak delajo BP.



Ok, ok, ne pretiravat! :)


Če poenostavim.

Pravkar sem naredil fresh install z Win7, imam Dell U2410 in Samsung P193 v dual mode, in edina razlika ki jo opazim kjerkoli (od desktopa, gledanje slik, video, surfanje po netu, Photoshop, Premiere) je ta, da na Dellu vse zgleda 30% bolje, pa je Samsung P193 res odličen monitor! Tako da ne vem kje naj gledam da bom opazil te težave ... ?


Sklepam, da laufaš Della v sRGB načinu?

Tomson ::

sRGB, drži ...
Asus Prime X470 Pro, AMD Ryzen 9 3900X, Gigabyte GTX 1660 Super
Fractal Design R6, Corsair RM850X PSU, 32GB GSkillF4-3200 RAM
Noctua NHU12s, Corsair MP600 1TB SSD, 2x Dell U2410 monitor

Okapi ::

A mogoče kdo pozna kakšen 24" monitor, ki ga je mogoče tako znižati, da s spodnjo stranico pride čisto do mize (ko je v navadnem, landscape položaju)?

O.

skyline ::

OK, da smo si na jasnem: moj zgornji post se nanaša na Adobe RGB barvni prostor (kar je glavni point tega monitorja).

V sRGB načinu jasno teh problemov ni, ampak pol je konc koncev vseeno, če imaš monitor za pol manj denarja...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: skyline ()

TTA1 ::

Vaše mnenje o tem monitorju: KLIK?

Tomson ::

Ampak ima HDMI ki ga U2412 nima. Saj zato sem sploh predlagal U2410 ... Je pa res da ni poceni.
Asus Prime X470 Pro, AMD Ryzen 9 3900X, Gigabyte GTX 1660 Super
Fractal Design R6, Corsair RM850X PSU, 32GB GSkillF4-3200 RAM
Noctua NHU12s, Corsair MP600 1TB SSD, 2x Dell U2410 monitor

al1976 ::

Okapi, Viewsonic ima serijo takih, ko lahko odmontiras stojalo in je v uporabi samo naslon, spodnja stranica pa tako leži na mizi:
http://www.viewsonic.com/products/vx245...

Ce imajo kako verzijo z IPS matriko pa ne vem...

SLO_Matej ::

Nuke_H2 je izjavil:

Dr_M je izjavil:

Monitor, clovek, monitor.
Vsekakor ze veckrat omenjeni Dell U2412M. S tem ne mores falit.


Živjo,

ja monitor ;). Problem je ker ta monitor nima HDMI priključka. Na monitor sem želel priklopiti tudi PS3...

Pa vzemi Asusa PA246Q.
 Asus PA246Q - priključki

Asus PA246Q - priključki



Kar se tiče Adobe RGB pa ga po uradnih proizvajalčevih podatkih podpira 98%.

Okapi ::

Viewsonic ima serijo takih, ko lahko odmontiras stojalo in je v uporabi samo naslon, spodnja stranica pa tako leži na mizi:
Ej, hvala, točno nekaj takšega iščem.



O.

Dr_M ::

SLO_Matej je izjavil:

Nuke_H2 je izjavil:

Dr_M je izjavil:

Monitor, clovek, monitor.
Vsekakor ze veckrat omenjeni Dell U2412M. S tem ne mores falit.


Živjo,

ja monitor ;). Problem je ker ta monitor nima HDMI priključka. Na monitor sem želel priklopiti tudi PS3...

Pa vzemi Asusa PA246Q.
 Asus PA246Q - priključki

Asus PA246Q - priključki



Kar se tiče Adobe RGB pa ga po uradnih proizvajalčevih podatkih podpira 98%.



Glede na to, da ima clovek budget 250€, je 400€+ kar delec.

keks ::

ker ne morem popravit besedila iz meni neznanega razloga bom še enkrat postal dopolnjen post

Ker moje vprašanje spada pod monitorje, bom kar tu vprašal...

Imam monitor DEll 2412M (dela BP).Poleg tega sem si nabavil laptop,ki ima HDMI-1,4.

Zanima me, kako ju je najboljše povezat:

Ali HDMI kabel in HDMI/DVI adapter (mal osem gledal,pa sem našel zgolj single DVI adapterje,za te pa nevem če podpirajo 1920*1200)-DVI-D kabel imam,potreboval bi samo adapter

http://www.mimovrste.com/artikel/162001...
Adapter mislim dat na laptop,potem pa iznjega kabel DVI v monitor

Ali mi lahko pomagate najti boljši adapter,ki je DVI-D

Ali HDMI-Displeyport

Nisem ravno našel oz. nisem znal najti,ker v večini primerov sem našel displeyport v HDMI,ne pa HDMI v dispelport (tle bi potreboval tako displeyport kabel in adapter)


Ali je razlika v kvaliteti prenosa slike?
V kolikor ni, se nagibam k prvi varijanti, pod pogojem da najdem ustrezen adapter...any help?
kateri priklo je ženski in kateri je moški oz. kateri je izhod iz laptopa in kateri je vhod v monitor
hvala za pomoč...

Dr_M ::

Dual Link DVI rabis samo za visje locljivosti, torej vecje kot 1920x1200 (2560x1440 in 2560x1600 npr..).
Signal preko DVI in HDMI je enak, samo cez DVI ni zvoka.
Zenski konektor je z luknjo (z razlogom :)))

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Dr_M ()
««
87 / 117
»»