» »

kateri 24" monitor kupiti

kateri 24" monitor kupiti

Temo vidijo: vsi
««
86 / 117
»»

NoBody- ::

Torej ker nisem našel primernega monitorja z zelo tankim okvirjem (da bi imel dva), sem se odločil da bom kupil enega, ampak kvalitetnega :)

Torej iščem monitor 16:10, obvezno mora bit IPS, velikost 24 ali več, budget je do 600€. Torej kaj dobit za ta denar in da bo najboljše :)

Kaj pravite na ta nec multisync p241w
lp

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: NoBody- ()

NoBody- ::

Hm nekako se ja ta dell tud dobro odrezal na testih pa še cenejši je od zgornjega:

Dell UltraSharp U2410

Mnenja? :)

gruntfürmich ::

ja, nekako so ta dell u2410 in asus pa246q top (do 450€), potem pa pridejo dell u2412m/2411 & u2312hm/2311, asus pa238q, hp zr24w, lg ips231/6 v naslednji kakovostni in cenovni razred. IPS matrike.
jst če se bom odločil za 24'', bo padel asus pa246q.
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

Olajuwon ::

Kupujem nov monitor.

Izbiram med 24" HP ZR2440W (XW477A4), ki stane 390 eur in med 24" HP ZR24w (VM633A4), ki stane 345 eur. Prvi naj bi bil LED drugi pa navaden LCD.. a je samo v tem razlika?

Kerega priporočate?
Bolj pomembno je obstajati, kakor biti opazen.

yayo ::

Če se boš na koncu odločil za ZR2440W in če NE potrebuješ hdmi vhoda in NE misliš na monitor priključiti kak Playstation 3 potem raje razmisli o nakupu Dell U2412M monitorja. Je ista pašta kot ZR2440W, le 120 evrov cenejši. TUKAJ si lahko prebereš test za ZR2440W, v enem poglavju ga primerjajo z ZR24w, v zaključku pa tudi z U2412M. TFT Central je skupaj s Prad.de referenčna stran za testiranje monitorjev, v smislu, da lahko njihovim testom človek relativno zaupa.

Dr_M ::

Olajuwon je izjavil:

Kupujem nov monitor.

Izbiram med 24" HP ZR2440W (XW477A4), ki stane 390 eur in med 24" HP ZR24w (VM633A4), ki stane 345 eur. Prvi naj bi bil LED drugi pa navaden LCD.. a je samo v tem razlika?

Kerega priporočate?



Oba sta LCD.
Eden ima CCFL osvetlitev, drugi LED.
Za splosno uporabo bi bil LED mogoce malo boljsi, manjsa poraba, cenejsi, ce pa rabis za kaksno bolj namensko rabo, predvsem pri fotografijah, potem je CCFL boljsa izbira.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

noucamp90 ::

Lep pozdrav.
Torej kupujem nov monitor, za okoli 100-150€... Sem nezahteven uporabnik, torej ne igram nekih igric, tudi filmi ki jih občasno pogledam, povečini niso v HD ločljivosti. Monitor bo predvsem namenjen brskanju po netu, kakšen office program, kakšnja epizoda top gear in se konča...
Zanima me mnenje za tega LCD 22
Ali pa prosim, če mi kdo svetuje kaj drugega...

lp
It's like a gift you know,...it's like i can't control it...

antonija ::

Statistically 3 out of 4 involved usually enjoy gang-bang experience.

PNG ::

Kar ti hoče antonija povedati je to, da ne glede na to kateri monitor vzameš v tem rangu ne pričakuj kakega presežka, saj so vsi bolj kot ne...slabi. Za nezahtevnega uporabnika je vseeno, vzemi kakega Samsunga ali LGja, recimo.

MrStein ::

Se pa najdejo kake malenkosti, ki prevagajo, kot recimo:
- možnost 1:1 prikaza ne-nativnih ločljivosti
- možnost izklopa lučk zraven ekrana
itd...
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

antonija ::

Vzemi takega ki ti zgleda najlepse (ohišje in pozicija na mizi in to; slika bo... verjetno svoh za vse picajzle, vecina "normalnih" uporabnikov pa nebi opazila nobene napake ce jim nebi en postavil dva monitorja side-by-side in pokazal nepravilnosti na sliki), pa je v tvojem budgetu. Ce hoces zdraven se kaksen USB hub (nekateri monitorji imajo vgrajenega) ali pa kaksen poseben prikljucek (recimo da hoces HDMI) potem imas pa malo ozji izbor.
Statistically 3 out of 4 involved usually enjoy gang-bang experience.

noucamp90 ::

Hvala za odgovore... Ta, ki sem ga objavil me je tudi pritegnil, ker ima zelo solidno oceno...

lp
It's like a gift you know,...it's like i can't control it...

GrimReaper ::

možnost 1:1 prikaza ne-nativnih ločljivosti

To lahko tud preko grafične nastaviš.
7600X | Noctua NH-D15 | ASUS STRIX X670E-F | G.Skill 6000 CL30
Palit GameRock 4080 | Be Quiet 802 | ASUS Strix 1000W

SG_101 ::

pozdrav,

kupujem nov monitor, ki se bo uporabljal bolj kot ne za PS3. trenutno sem si ogledoval http://www.mimovrste.com/artikel/265010...

drugače pa si lastim LCD 22" Samsung 2233BW in sem z njim zadovoljen, vendar potrebujem novega, zaradi 2 različnih lokacij.

če ima kdo kakšen boljši predlog, mi naj prosim pomaga. zanj pa ne bi odštel pretirano veliko denarja (do 200€). Pa tudi ne potrebujem neke pretirane kvalitete (če bo slika takšna kot pri trenutnemu 22" samsungu bo O.K.)

hvala

PNG ::

Ahoj, iščem monitor.

24'' ali več, non glossy, matte finish, anti glare, 1920*1200 resolucija. Ima kdo kakšno idejo? Nagledanega imam tega:

http://www.mimovrste.com/artikel/265000...

samo nimam pojma, če je anti glare in če je mat finiš. Še kakšni predlogi prosim?

EDIT: Aha, tale U2412M ima v bistvu vse. Ima kdo kak boljši predlog kot tega?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: PNG ()

kuglvinkl ::

Kolk je v resnici razlike med wide-gamut in non-WG? za delo s fotografijo? Ker razlika v ceni je znatna.

Okapi ::

Če si profesionalec in delaš z monitorjem, ki je profesionalno skalibriran s profesionalnim tiskalnikom ali osvetljevalko, potem ima verjetno smisel, sicer pa imho ne.

O.

kuglvinkl ::

Pol bi bil tale od i100k100 OK.

yayo ::

UDPixel je programček, ki je namenjen "zdravljenju" zaspanih pikslov na lcd ekranu ampak pride prav tudi za ocenjevanje backlight bleeda in enakomernosti osvetlitve displaya, ker obarva celotno površino displaya v izbrano barvo.

x4en0n ::

Zanima me ali se bolj splača IPS matrika ali 2ms odzivni čas? Namen uporabe so igre in filmi.

L,p

Spock83 ::

Raje IPS, ker je dovolj hiter za vse.

x4en0n ::

Spock83 je izjavil:

Raje IPS, ker je dovolj hiter za vse.


Hvala za odgovor.

Vseeno me pa firbec mantra :). Zanima me kakšna je sploh razlika med IPS matriko in LCD?

Dr_M ::

IPS je LCD.

PNG ::

x4en0n je izjavil:

Spock83 je izjavil:

Raje IPS, ker je dovolj hiter za vse.


Hvala za odgovor.

Vseeno me pa firbec mantra :). Zanima me kakšna je sploh razlika med IPS matriko in LCD?


TFT LCD @ Wikipedia

če bi te res firbec mantral, bi do tega sam prišel :P

gruntfürmich ::

isp je zelo pogojno dovolj hiter.
pravi gamer ga ne bo pogledal.
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

PARTyZAN ::

Že pred leti so bili IPSi povsem OK za gaming. Zdaj, ko so se odzivni časi še več kot razpolovili sploh ni dileme, če si lahko privoščiš IPS je to no-brainer.

barocco ::

@gruntfürmich Kateri monitor 24" ali 23" bi do okoli 220€ ,ČE je res vreden cene.. nato priporočal za gaming.. filmi in ostalo ,me ne zanima. Ali je vseeno ,če pol vzamem kak samsung 23",24" LED za okoli 170-200€ ali LED odsvetujete.

V glavnem sprašujem zato,ker bom Menjal POLETI dobro 4 leta staro konfiguracijo + 4 leat star 19" BlueH LCD 16:10 monitor.

Spock83 ::

gruntfürmich je izjavil:

isp je zelo pogojno dovolj hiter.
pravi gamer ga ne bo pogledal.


Imam HP LP2475W in vse FPSje igram brez problema. Tko da ...

PNG ::

Samo ti nisi hardcore pro, kot večina ljudi na svetu...:D

Dr_M ::

Koliko pa je takih PROjev, ki sluzijo denar z igranjem iger? Bolj malo, ja? :)

Spock83 ::

PNG je izjavil:

Samo ti nisi hardcore pro, kot večina ljudi na svetu...:D


Nisem pro. Porabim pa na teden ziher 14h samo za PC/konzolne igre...

PNG ::

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: PNG ()

gruntfürmich ::

na straneh ki so bile pred kratkim omenjene za testiranje monitorjev lahko pogledaš kako in kaj je z igrami na njih, kateri so dovolj hitri itd.
in z ips se boš moral kar potruditi da boš imel dober monitor za igre, če jih postavljaš na prvo mesto. 120hz, nizka latenca in podobne finte. pa še slika da bo ok.
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

Spock83 ::

PNG je izjavil:



Bo treba menjat detektor :)

TehDucky ::

Mene zanima kako je s U2711, namreč nameravam kupiti že dolgo večji ekran, na začetku sem gledal 24'', sedaj pa sem ugotovil da bi bil 27'' pravzaprav še boljši. Vsekakor bi rad nekaj večjega od tega Samsung 2232BW, ki ga imam sedaj že vrsto let :P

Zanima me koliko se splača vzeti tak monitor, ki je 2x dražji od ostalih 27'', ki niso IPS ? Namreč rad imam kvaliteto, vendar je pa vseeno nebi rad preplačal ... Ni mi pa tudi vseeno za oči ter za moj vpogled na računalnik... Rad vidim veliko na ekranu zato tudi preferiram večjo resolucijo 2,560 x 1,440 kot pa 1920 x 1080, ki jo imajo cenejši 27'' monitorji.

Ideje ?

Auslander ::

Iščem monitor 23" - 24",za službene "pisatniške" namene.
Tehnologija, odzivni časi ipd mi nič ne pomenijo pomeni mi le najnižja cena.

prednost bi pa imel monitor, ki bi imel HDMI vhod ali DP, ter po možnosti še zvočnike, usb hub, web cam built-in.

je ze kdo zasledil tak monitor?

Pro_moted ::

Auslander je izjavil:

Iščem monitor 23" - 24",za službene "pisatniške" namene.
Tehnologija, odzivni časi ipd mi nič ne pomenijo pomeni mi le najnižja cena.

prednost bi pa imel monitor, ki bi imel HDMI vhod ali DP, ter po možnosti še zvočnike, usb hub, web cam built-in.

je ze kdo zasledil tak monitor?


http://www.mimovrste.com/artikel/265000...

Ima vse kar si zahteval , razen kamere ;)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Pro_moted ()

SiDojc ::

Ali se splača kupiti LG IPS235V (200EUR) 23" monitor? Zanima me pa predvsem zato, ker prikaže zelo realne barve...



Primerjava barve od 2:00 dalje

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: SiDojc ()

skyline ::

A to je review? Primerjava out-of-box slike s fotko na ekranu fotoaparata?
Monitor ti bo kazal take barve, kot si ga boš skalibriral.

Jaz bi dal še 10 EUR in vzel Della U2312, magari samo zaradi boljšega stojala...

simnov ::

NoBody- ::

Je ze kateri naroceval monitorje iz tujine? Narocil bi dva dellova monitorja pa me malo skrbi da se nebi med dostavo poskodovali.

Torej ima ze kdo kaksne izkusnje in s katero dostavno sluzbo?

Lp

kmetek ::

Zakaj tujina in ne SLO?

Tomi ::

Ko sem jaz gledal Della U2412, sem ugotovil, da ni razlike med Slovenijo in tujino. Ker so bili pri nas brez poštnine, se vzel potem kar tukaj.

Drugače so pa zasloni kar dobro pakirani in mora biti dostavna služba res štor, da kaj polomijo. Po drugi strani pa, dostavna služba...
metrodusa.blogspot.com

robz ::

Ok v kratkem (beri do 2 tedna) mislim nabavit nov monitor. Veliko se ukvarjam s postprodukcijo-torej obdelavo fotografij, grafičnim designom in zadnje čase tudi 3d...Zanima me kateri monitor priporočate.Budget sem si omejil do 400eur.Zanima me mnenje ljudi, ki se ukvarjajo s podobnimi zadevami, igric ne igram.Ugledana mam sicer 2 modela in sicer
Asus PA246Q, ki bojda za svojo ceno ponuja najvec-p-ips matriko, pokriva 98% Adobe RGB prostora ter se nekaj manj pomembnih bonbončkov, ter DELL U2412M, ki ima e-ips matriko (naj bi bila slabsa kot pips), pokriva 82% (CIE 1976, prostor sicer ni enak srgb...).Razlika med njima je da je dell brez hdmi, ima slabso matriko, nekoliko manjši barvni razpon in seveda cenovna razlika okoli 100eur.

Gledal sem tudi Asus PA238Q, vendar ne najdem informacij o matriki-pomoje je navadna ips in ne pro

kaj mislite??dobrodosli seveda predlogi različnih alternativ

p.s. trenutno sem na 15.6 monitorju (laptop:))

Dr_M ::

Glede na to, da se ukvarjas s fotografijami, ti mocno odsvetujem monitor z LED osvetlitvijo.

NoBody- ::

Kupujem stojalo za na zid za dva 24 monitorja. Trenutno imam nagledano Neo-Flex(R) Dual Monitor Wall Mount vendar me moti predvsem to da sta oba monitorja popolnoma ravna in da se ne da naprimer levega malo zasukat za par stopinj da bi imel boljši pogled na drugega in boljši kot. Pozna kdo torej kakšno tako stojalo za na zid kjer lahko drugi monitor malo zasukam npr. tako kot pri tem stojalu KLIK

Lp

lopov ::

Potrebujem cenovno ugoden predlog za 24" monitor, katerega je moč dobiti v Sloveniji, edini pogoj je mat (nesvetleč) zaslon.

Hvala,
b.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: lopov ()

yayo ::

lopov je izjavil:

Potrebujem cenovno ugoden predlog za 24" monitor, katerega je moč dobiti v Sloveniji, edini pogoj je mat (nesvetleč) zaslon.

Hvala,
b.


http://slo-tech.com/forum/t514002/p3538...

lopov ::

Hvala, žal U2410 s 460 evri sodi med dražje.
IMO je cenovno ugodno nekaj, kar je pod 200 evri z DDV.

Dr_M ::

Za tak dnar ne bos dobil dobrega novega monitorja.
Ni mi jasno zakaj tako sparate pri monitorjih.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Dr_M ()
««
86 / 117
»»