» »

kateri 24" monitor kupiti

kateri 24" monitor kupiti

Temo vidijo: vsi
««
83 / 117
»»

nejko8 ::

Jan0 je izjavil:

Glede glossy oz. antiglare velja omeniti samsungovo serijo SA850 (S27A850D ter S24A850DW), ki uporablja samsungovo PLS matriko (naj bi bila podobna IPS).
Ta serija naj bi bila "semi-glossy", neka optimalna varianta kao. Problem je, ker ter ekranov pri nas ni nikjer moč videti, tako da naročaš bolj ali manj na slepo. Poleg tega ima serija SA850 menda druge minuse (močen backlight bleed, cena tudi ni glih ne vem kako ugodna...)
Človek dobi občutek, da je še najboljše, če o vsem tem nič ne veš, pa si kupiš en random TN ekran in si ok.


jap praktično vsi testi S27A850D, ki sem jih bral, kritizirajo backlight bleed, "predvsem robovi" panela naj bi bili osvetljeni veliko bolj kot "sredina".

gruntfürmich ::

lopov je izjavil:

A je glossy? Specifikacije so super & cena temu primerna ;((


treba ga je dobiti brez ddv-ja;)
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

avokado ::

Mogoče kdo ve, če zaradi pretiranega ag coutinga lahko bolijo oči?
Po tujih forumih sem tudi nekaj bral, da pri led zaslonih tudi oči bolj trpijo, če ni svetlost na 100%. Neki v zvezi s senčenjem. Zdi se mi malo verjetno, vseeno pa me zanima, če kaj veste o tem. Kupil bi namreč rad Dell U2412M.

gruntfürmich ::

svetlost na 100%??? meni bi oči izžgalo... trenutno imam na 25%!
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

avokado ::

Kako pa je z ag coutingom, gre samo za sliko, ali lahko to obremenjuje oči?
Povsod berem, da ima dell dokaj agresiven premaz.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: avokado ()

MrStein ::

avokado je izjavil:

Mogoče kdo ve, če zaradi pretiranega ag coutinga lahko bolijo oči?
Po tujih forumih sem tudi nekaj bral, da pri led zaslonih tudi oči bolj trpijo, če ni svetlost na 100%. Neki v zvezi s senčenjem.

Mogoče gre za utripanje (PWM).
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Jan0 ::

Meni osebno se je Dell U2412m zdel precej v redu, dokler se nisem spravil brati daljšega teksta. Najprej sem poskušal spremeniti barvo ozadja, nato sem se preprosto vrnil na moj stari 20WGX2 (glossy), Dell pa se je vrnil v škatlo in gre nazaj k trgovcu.
Verjetno pa je to precej odvisno od posameznika ter njegove občutljivosti. Mislim pa si, da so AG coatingi enaki na vseh modelih raznih znamk, ki uporabljajo LGjeve IPS matrike.

yayo ::

Nekaj mesecev nazaj sem iskal informacije o Dellovem monitorju U2410 pa sem med ostalim naletel na Youtube filmček neke ameriške firme, ki sestavlja superkonfiguracije po naročilu. So iz treh Dellov naredili multidisplay in v enem kadru se je videl tudi NEC 20WGX2. Pa sem jih, nebodilen, vprašal, če je Dell boljši v primerjavi z NECom. Tip mi je odgovoril, da on doma še vedno uporablja NECa ter, da ni še našel dostojne zamenjave. Pa še dodal, da bi kupil mojega, če ga prodajam. Me skoraj ima, da si nabavim še dva rabljena, jih vse obrnem v portrait mode in si namesto novega monitorja privoščim trojni NEC 20WGX2 multidisplay. Pa še bolj poceni bi prišel skozi kot, če bi kupil nov display... :P

Jan0 ::

Te popolnoma razumem yayo...

kmetek ::

jao jao tok opevate o tem necu no....pretiravate?

OZZY ::

nec je super ker ma tud glossy display.. Če bi ti novi monitorji imeli tudi glossy bi bla slika veliko lepša.. Fort ma od acerja enega z glossy diplayem pa TN matriko pa mi je tam slika lepša zaradi tega (kot dell u2412m) ... samo če pa primerjam brez glossy dipleya pa moj stari samsung 226BW z samsung panelom not a je ta vsekakor boljši.

Sem mislil nabavit hazrota samo je cena še enkrat več kot ta dell. Tko da cenovno je vsekakor razmerje P/P.. pa pri hazrotu je blo vprašanje še garancije tko da sem raj vzel della.. pa če bom rabiš še enega in bo za isto ceno dual display..
Go with the flow.

PARTyZAN ::

Evo, pol leta po izteku tro-letne garancije sem začel dobivat črne fleke na HP LP2475w. Cel žur \o/


Še URL do slike, če bo slučajno moderator uploadal zadevo na ST

Sicer se na sliki ne vidi tako dobro, ampak je flek dokaj dobro opazen na svetlih površinah s prostim očesom. Pojavil se je ob robu na desni strani monitorja navpično v ravni liniji.

Kaj je trenutno pametnega na tržišču od 16:10 24" IPS monitorjev? Dell U2412M? Kaj drugega?

Major ::

+1 z razliko, da je moj še v garanciji. Nie wieder HP! ;((
IT Developer & Photography enthusiast.

yayo ::

Upsss, tak flek se mi je pojavil na Samsung tvju po kakih osmih letih, a ima taka napaka kakšno posebno ime?

kmetek ::

partizan: in zakaj nisi vzel 5 letne garancije?

PARTyZAN ::

yayo: nimam pojma.
kmetek: dobro, da si to omenil, sem izbrskal papirje in imam 5-letno "zavarovanje" pri e-misiji. Jutri jih kličem, da vidim, kaj kako mislijo to rešit.

kmetek ::

evo, za pir daš :D drugače pa lahko direkt na birotehno povprašaš, ko so ti registrirali garancijo?

jaz sem za mojega zr24w vzel kar lepo 5 let, samo 20 let doplačal :)

PARTyZAN ::

Birotehno? Na obrazcu piše, da moram v primeru okvare ali poškodbe zadevo nest nazaj v Kamnik v e-misijo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: PARTyZAN ()

kmetek ::

Aja? Ker servis ima Birotehna :P

otiM^ ::

Kupujem 24" 1920*1200 do 300€. Bo Dell 2412M ok, ali je kakšna boljša varianta? Bo pa za gaming, filme, surfanje...

koby24 ::

ali je ta monitor(Samsung S24A300B) uredu (za igre, oblikovanje) glede na to ceno (175€). Ali imate kakšen boljše predlog?
na mimovrste:
http://www.mimovrste.com/artikel/265010...

yayo ::

otiM^ je izjavil:

Kupujem 24" 1920*1200 do 300€. Bo Dell 2412M ok, ali je kakšna boljša varianta? Bo pa za gaming, filme, surfanje...


Mislim, da v kategoriji, ki jo omenjaš (300€, 1900x1200) ni boljše izbire od Della, če sploh je kaka izbira. Tukaj imaš en poglobljen test tega monitorja.
Dve možni kritiki sta: 1. grob, zrnat protiodsevni sloj, kar lahko moti, če si bil navajen na gladek display.
2. monitor ne obvlada scalinga, kar pomeni, da bo slika, ki ni v razmerju 16:10 (npr. dvdji, blu rayi in večina novejših iger, ki podpirajo 16:9) zgledala deformirano, če scaling ne opravi računalnik. Torej, če imaš namen na monitor direktno priključiti dvd player ali igralno konzolo to ne bo delovalo kot je treba, pa še hdmi-dvi adapter bi potreboval, ker u2414m nima hdmi vhoda.
Nekatere spletne trgovine pri nas že oglašujejo HP zr2440w, ki je zelo podoben Dellu, s katerim deli isti lcd panel
(Dell ima LGjev LM240WU8-SLA2, HP pa LM240WU8-SLA1), HP bo dobavljiv naslednji mesec, bo pa skoraj 200 € dražji. Žal še ni nobenega testa.

MrStein ::

yayo je izjavil:


2. monitor ne obvlada scalinga, kar pomeni, da bo slika, ki ni v razmerju 16:10 (npr. dvdji, blu rayi in večina novejših iger, ki podpirajo 16:9) zgledala deformirano, če scaling ne opravi računalnik.

Huh?
A ni ravno potem slika nepopačena?
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

PARTyZAN ::

Ne. Če zadeva ne dobi 16:10 signala ga prikaže na celotni površini monitorja, kar pomeni da sliko "raztegne" na celotno višino monitorja.

Ta monitor je super za svojo ceno, je pa res, da je namenjen samo uporabi v kombinaciji s PCjem.

MrStein ::

Raztegne v vertikalo, torej popači?
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: MrStein ()

PARTyZAN ::

Tako je.

PS: To ni problem, če je monitor priklopljen na PC, ker le-ta vedno oddaja signal v pravi resoluciji.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: PARTyZAN ()

Dami ::

Problem pa lahko nastane če daš clone desktop med fullHD tvjem in monitorjem tako da maš na obeh 1920*1080. Meni moj dobri stari 2408 lepo pusti črna robova zgoraj in spodaj.
Don't worry about me. The bleeding is just the begining of a healing process.

PARTyZAN ::

Res je. Pač uporabljaš extented desktop na TVju.

yayo ::

Zdaj je cena Dell U2412M pri nas skočila z 280-300€ na plus 460€ :)) Samo pri nas, drugje po Evropi ga dobiš za 250€...

kmetek ::

kaj te brani, da gor naročiš?

PARTyZAN ::

Mojcomp in emisija ga imata oba za cca 250€.

kmetek ::

244,80€? da ni to cena brez ddv? ne vem, preveč ugodno mi deluje?

zile ::

Emisija ma akcijo na več izdelkov, med njimi je tudi Dell Monitor 2412m

barocco ::

http://www.mimovrste.com/artikel/265010...
http://www.funtech.si/si/vsi-oddelki/za...
Kterega od teh dveh za igre priporočate,PA ,če ne nobenega ,katerega -max 250€

PARTyZAN ::

Nobenega. Dell U2412M

barocco ::

Ampak LED-a nima a res odtehta 70€ več,grafiko bom imel pa 560 TI. Na zgornja linka monitorja gre direkt HDMI iz grafe na monitor
yayo pravi:
Dve možni kritiki sta: 1. grob, zrnat protiodsevni sloj, kar lahko moti, če si bil navajen na gladek display.
2. monitor ne obvlada scalinga, kar pomeni, da bo slika, ki ni v razmerju 16:10 (npr. dvdji, blu rayi in večina novejših iger, ki podpirajo 16:9) zgledala deformirano, če scaling ne opravi računalnik. Torej, če imaš namen na monitor direktno priključiti dvd player ali igralno konzolo to ne bo delovalo kot je treba, pa še hdmi-dvi adapter bi potreboval, ker u2414m nima hdmi vhoda.
Ali je to nepomembno??

yayo ::

1. Po mojem kvaliteta slike res odtehta tistih 70 evrov, konec koncev je dober monitor najtrajnejša investicija pri računalnikih. In U2412m ima led osvetlitev.
2. je nepomembno, če boš samo računalnik imel gor priključen, sem samo napisal za primer, če bi kdo razmišljal priključit Xbox ali Playstation.

Če ti je pomembno prišparati bi ti jaz predlagal Dell U2312HM, 23 palcev in 16:9 razmerje.
TUKAJ imaš test v nemščini (zelo zanesljiv portal,lahko uporabiš google translate), tukaj v angleščini.

PARTyZAN ::

Dell U2412M ima LED osvetlitev. Če boš monitor imel priklopljen na računalnik ti je lahko vseeno, da ni upscalerja (je že yayo napisal).

Mat coating je pa čisto subjektivna stvar. Jaz osebno rajši vidim da je mat, kot glossy.

chucki ::

Danes sem kupil: Philips Brilliance LED monitor 241P3LYES P-line 24"/61 cm with SmartImage, kako se kaj obnesejo?
AMD Ryzen 1700/NZXT Kraken X62/Asus ROG Crosshair VI hero/DDR4 16gb/SSD M.2
EVGA GTX 1080 Superclocked/SB Z/NZXT H440 case/ Asus ROG PG248Q
Samsung Q7FN65 + PS4 PRO + VR <3 + Nintendo Switch

Okapi ::

Če si ga kupil, nam boš ti povedal, kako se obnese, ne?

O.

chucki ::

Je moj prvi, tako da ne vem :D Prvi rezultati so slabi, ker moram Battlefield 3 igrat na 1920x1080, kar prinese velik padec FPS :( :)
AMD Ryzen 1700/NZXT Kraken X62/Asus ROG Crosshair VI hero/DDR4 16gb/SSD M.2
EVGA GTX 1080 Superclocked/SB Z/NZXT H440 case/ Asus ROG PG248Q
Samsung Q7FN65 + PS4 PRO + VR <3 + Nintendo Switch

yayo ::

Kakšen monitor si imel pred Philipsom?

yayo ::

Evo, za si približno predstavljat razliko med dvema 24' monitorjema od katerih ima en razmerje 16:10 drugi pa 16:9. Seveda lahko zgoraj vpišete poljubne diagonale in primerjate. Le opozorilo, da so zašuštrali pri kalkulatorju iz col v centimetre. Število col je potrebno množiti z 2,54 za dobiti vrednost v centimetrih, mislim, da njihov kalkulator deli.
http://www.displaywars.com/24-inch-16x1...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: yayo ()

PARTyZAN ::

Ni pomembno, dejstvo je, da ima 16:10 24" monitor enako širino po pixlih kot 16:9 z razliko, da ima več delovne površine na vertikali.

1920x1200 - 16:10
1920x1080 - 16:9

MrStein ::

chucki je izjavil:

Je moj prvi, tako da ne vem :D Prvi rezultati so slabi, ker moram Battlefield 3 igrat na 1920x1080, kar prinese velik padec FPS :( :)

Moraš?
Jaz na mojem LCD igram v kaki ločljivosti jaz hočem.
A je to kaka omejitev poceni monitorjev?
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

PARTyZAN ::

Ne-native resolucije na LCDjih izgledajo porazno v primerjavi z CRTji. Boljše je, da znižaš detajle igre in igraš na pravi resoluciji, kot obratno.

Dami ::

chucki je izjavil:

Je moj prvi, tako da ne vem :D Prvi rezultati so slabi, ker moram Battlefield 3 igrat na 1920x1080, kar prinese velik padec FPS :( :)

Jaz igram na 1920*1200 na low settings in sem zadovoljen. Mam pa e8400 ter gtx260. Zaenkrat se mi še ni nikjer zatikalo (average 30fps). DOber monitor pač rabi spodobno mašino zadaj. Ne kritizirat monitorja, če ta ni ustrezna. Že moja je za v pokoj, tak da če maš še slabšo, priporočam vsaj kak gforce 560ti.
Don't worry about me. The bleeding is just the begining of a healing process.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Dami ()

yayo ::

V podpisu mu piše da ima navito 560 TI, po logiki bi moral igrati pri tej resoluciji solidno na HIGH, morda celo na ULTRA z izklopljenim AA. Zato sem ga vprašal kakšen monitor je imel prej :))

MrStein ::

PARTyZAN je izjavil:

Ne-native resolucije na LCDjih izgledajo porazno v primerjavi z CRTji. Boljše je, da znižaš detajle igre in igraš na pravi resoluciji, kot obratno.

Verjetno odvisno od monitorja.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Dami ::

yayo je izjavil:

V podpisu mu piše da ima navito 560 TI, po logiki bi moral igrati pri tej resoluciji solidno na HIGH, morda celo na ULTRA z izklopljenim AA. Zato sem ga vprašal kakšen monitor je imel prej :))

My bad, čist spregledal.
Don't worry about me. The bleeding is just the begining of a healing process.
««
83 / 117
»»