» »

kateri 24" monitor kupiti

kateri 24" monitor kupiti

Temo vidijo: vsi
««
84 / 117
»»

barocco ::

Ker ,sem imel(imam) le 19"lcd(16:10) monitor 4leta star-Kakšna, pa je ,ena nižja stopnja od resolucije 1920*1080 na 24"LCD monitorju oz.1600*1200 LCD Monitorju 16:10

Pogledal na link od yayo -razlika med 19" in 24"- je velika(ali se mi le zdi)? ali ne bo prevelik ,če bom gledal oz. igral kot do sedaj na rač mizi.
Bom ob užitek če vzamem 22"??
Vem ,da so butasta vprašanje,vendar ne razpolagam z komponentami(ne morem ,nimam kje primerjati).
grafičnA bo 560TI proc. pa X4 975 mogoče I5 2500K.
evo glih vzel meter,gledam monitor z razdalje 50-70cm ,včasih tudi bližje.

chucki ::

Prej sem imel philips 19col na 1280x1024.... Recimo sem se postavil nekam v kot in gledal v tla sem imel 82 fpsjev (high)1280x1024, ko sem nastavil na 1920x1080 je padlo za celih 20fps... Gre se pa za Battlefield 3. Jaz pod 50 fps težko igram, ker začne lagirat vse skupaj...
AMD Ryzen 1700/NZXT Kraken X62/Asus ROG Crosshair VI hero/DDR4 16gb/SSD M.2
EVGA GTX 1080 Superclocked/SB Z/NZXT H440 case/ Asus ROG PG248Q
Samsung Q7FN65 + PS4 PRO + VR <3 + Nintendo Switch

yayo ::

@ barocco
se boš zelooooooooooo hitro navadil na 24' monitor, verjemi ;) Nižja resolucija od 1900x1200 mislim, da je 1680x1050. Takšno imam sam na 21' monitorju katerega že pet mesecev želim zamenjat za 24' (od kadar sem sestavil nov pc) a me nič od tega kar je na tržišču posebno ne navdušuje. Če nič drugega mi na 20 colcu vsaj vse igre laufajo na ultra z 560 TI kartico. Z večjim monitorjem pridobiš večjo delovno površino, lahko boš več oken imel odprtih naenkrat, to ni kot pri televizorjih kjer večje dimenzije pomenijo, da boš moral gledat bolj od daleč.

@chucki
se opravičujem, vem malo nič o problematiki multiplayerja in povezave s serverji. Čeprav redno igram igre kakih dvajset let nisem praktično nikoli igral multiplayerja. :8)

barocco ::

@yayo
Hvala za mneneje.Ja bom ,kar 24" vzel ,saj bo za dlje časa.:)
Sam upam ,da bo padla,še kaj cena konec leta ,bomo vidl.
lp

pegaso ::

Kaj predlagate za obdelavo fotografij?
Sedaj imam HP LP2475w - 1920x1200 H-IPS panel, pa bi zamenjal za kaj novejšega.
Z njim sem zelo zadovoljen. Gledal sem kaj v tem stilu
MONITOR 1
MONITOR 2
Cena naj bo do 550eur.
Hvala za vaša mnenja in priporočila.

PARTyZAN ::

Z menjavo ne boš naredil ničesar, razen zmetal denarja skozi okno. Razlike ne boš opazil med temi monitorji.

pegaso ::

PARTyZAN je izjavil:

Z menjavo ne boš naredil ničesar, razen zmetal denarja skozi okno. Razlike ne boš opazil med temi monitorji.


Delno je to res, drugače pa dobim nov monitor, ki ima spet najmanj 3 leta garancije, kupca za starega imam, pa še stroške za firmo.
Bom videl kaj poreče @kmetek

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: pegaso ()

PARTyZAN ::

Dell:
http://www.prad.de/en/monitore/review/2...
http://www.tftcentral.co.uk/reviews/del...
HP:
http://www.prad.de/en/monitore/review/2...
http://www.tftcentral.co.uk/reviews/hp_...

Oba monitorja sta stara modela (Dell skoraj 2 leti, pa še zasoljeno ceno ima po vrhu). Če že moraš izbirat bi se odločil za HPja, drugače pa bi počakal na kakšen nov IPS z LED backlightom. Baje se Dell pripravlja na izdajo novega modela v rangu 400-500€.

nejko8 ::

Do 550€ (oziroma malenkost več) se že splača pogleat novega ZR2740w, 27" 2560x1440, IPS + W-LED, žal enako agresiven AG coating kot pri U2711.

Cena: 572€ + poštnina pri mylemon.at: http://www.mylemon.at/artikel,nr,376779...

EDIT: še link do testa: http://www.tftcentral.co.uk/reviews/hp_...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: nejko8 ()

yayo ::

PARTyZAN je izjavil:

Dell:
Baje se Dell pripravlja na izdajo novega modela v rangu 400-500€.


Veš kaj več? Naj bi šlo za naslednika U2410 (wide gamut) ali za standard gamut model?

pegaso ::

nejko8 je izjavil:

Do 550€ (oziroma malenkost več) se že splača pogleat novega ZR2740w, 27" 2560x1440, IPS + W-LED, žal enako agresiven AG coating kot pri U2711.

Hvala za predlog. Sem prebral, ampak kaj ko ni wide gamut.
Pa še 16:9 in brez OSD, čeprav bi to še preživel.

skyline ::

Hja, od wide gamut ponudbe v tem cenovnem rangu pride v poštev le U2410.
ZR24W je sRGB.

MatejMatej ::

Živjo fantje!
Da vam jaz povem o IPS in backlight bleed:
To dejansko je hiba IPS zaslonov.
Preverjeno na lastni koži.

Kako preveriti backlight bleeding:
Backlight bleed je najlažje preveriti tako, da zatemniš sobo (zapreš polkna in luč) in na monitorju prikažeš črno sliko (ne ugasnit ali standby, ampak pač daš na full-screen celo črno sliko!).
Potem boš videl nekaj takega:
 IPS backlight bleeding LG IPS236V (dejanska slika mojega prvega IPS monitorja)

IPS backlight bleeding LG IPS236V (dejanska slika mojega prvega IPS monitorja)


ali takega:
 backlight bleeding on LG IPS236V (dejanska slika mojega drugega IPS monitorja) rdečkast flek na sredini zaslona je od lučke od fotoaparata, ni kriv zaslon!

backlight bleeding on LG IPS236V (dejanska slika mojega drugega IPS monitorja) rdečkast flek na sredini zaslona je od lučke od fotoaparata, ni kriv zaslon!


Če malo boljše pogledaš vidiš, da so koti bolj svetli od sredine (še posebej spodnji desni). To je še posebej nadležno/opazno pri gledanju filmov. To sta sliki prvega in drugega IPS zaslona, ki sem dobil, kot lahko opazite prvi bleeding je bil dosti hujši (tako da možno, da se ti bleedingi dokaj na random pojavljajo pri čisto istih modelih).

Naročil sem ta zaslon LG IPS236V in ko sem ga dobil sem takoj opazil ta backlight bleeding oz. backlight glow oz. uneven brightness diffusion. Zame je to hiba in napaka, zato sem zaslon zavrnil. Dobil drugega in spet podobna hiba, le da manj izrazito.

Poleg tega backlight bleedinga sem opazil še eno hibo pri drugem zaslonu (pri prvem se res ne spomnem ali je tudi bila):
Temni odtenki na zaslonu so dobili florescentno vijolično barvo čim si pogledal zaslon z malo višjega. Nasploh se so se barve s spreminjanem vertikalnega kota gledanja (iz zgoraj ali spodaj) kr dosti spreminjale. Drugače so bile barve super žive in ostre. Drugače je bil zaslon OK.

Doma imam še 3 leta star LG LCD zaslon in dejansko dosti bolje prikazuje sliko in pri skoraj kateremkoli kotu, vse to brez kakršnega koli backlight bleedinga!
To me je še bolj podkurilo, da se zavrnil ta IPS zaslon. Zakaj d fak nov IPS monitor z novo "kao" dosti boljšo tehnologijo IPS za katero sem odštel še dodaten denar dobim slabšo stvar kot sem dobil pred 3 leti?
To je neumnost. Zakaj ne tehnologijo dozorijo do konca?

In skoraj bi ravno danes naročil LG IPS235V (to je novejši model, četudi je številka manjša!) Po opisih na netu sodeč dosti boljša (čeprav je opisov še ni dosti, ker je to nova roba). Zamikalo me je, da bi ga naročil, ampak en Nemec na Forumu od Prad.de (profi review website za monitorje) je v forumu potarnal glede backlight bleedinga in avtor teste je rekel da odgovor bo dobil v plačljivem članku na strani 4. :-) Točno to kar je mene tudi matralo! In toliko me je matralo, da sem plačal tistih 2,5 EUR za članek (ki je BTW res odličen in profi narejen!) in si potrdil svoj sum glede IPS zaslonov. Sicer se mi zdi, da je backlight bleeding IPS235V napram mojem IPS236V občutno manjši (v živo sem videl le IPS236V, od IPS235V pa sem prebral le ta test in na desetine komentarjev kupcev).
 screenshot iz tega nemškega članka v zvezi z backlight bleeding (če vas zanima vas vabim, da kupite dostop do njega, ker je dober test)

screenshot iz tega nemškega članka v zvezi z backlight bleeding (če vas zanima vas vabim, da kupite dostop do njega, ker je dober test)


Drugače ta nov model IPS235V res zgleda odlično, amapk žal ne morem zaupat IPS-u. :-(

Jutri naročim Samsung S24A300B (navaden TN) in mirna bosna (tudi ta seveda ni idealen: nima hdmi, ima externi napajalnik, malo bolj zgleda cheap-plastic, ima pa zelo dobro sliko in diagonalo večjo za manj denarja!)

V glavnem, če vas to neenakomerno svetenje zaslona moti vam odsvetujem nakup IPS zaslona (vsaj te okoli 200 eur in manj - za dražje ne vem!).

Zelo rad bi videl kontra-komentarje proti mojim spoznanjem. Rad bi videl, da se motim ali obstajajo neke rešitve/razlage v prid IPS.

Zgodovina sprememb…

eieieie1 ::

Uff to pa res hudo zgleda....


Jaz mam pa skor nič backlight bleedinga na mojem Dell U2412m... Pa teh roza efektov tudi ne vidim...

MrStein ::

To je odvisnost od kota gledanja.
Če bi stal (ti oziroma fotoaparat) pred levim zgornjim vogalom slike, bi ta bil temen, sredina ekrana, še bolj pa spodnji desni kot pa bi spet bil svetel.

Torej, če gledaš na piksel pravokotno, je OK (to je idealen kot gledanja oziroma kot, pri kateri ima ekran najboljše lastnosti), če pa pod kotom, pa je čedalje slabše. Pri IPS je posebej kritičen diagonalen pogled, kot se lepo vidi na slikah MatejMatej-a:
- sredina, kot nič: OK
- levi rob: vertikalen kot (horizontalen kot je nič) : boljkone OK
- (bilokateri) vogal: kot tako po vertikali kot horizontali: slaba slika

Bom dal graf odvisnosti, ko najdem....

PS: Zakaj misliš da tile IPS monitorji stanejo skoraj tako malo, kot TN monitorji? ;)
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: MrStein ()

MrStein ::

http://imageshack.us/photo/my-images/22...



To je od Eizo SX2762W, sicer dražjega IPS modela, ampak značilnosti IPS so enake.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: MrStein ()

MrStein ::



Hyundai W241D

Slika je tale: http://imageshack.us/photo/my-images/40...

Matr kaj ta ST koda dela... slika je: hxxp://imageshack.us/photo/my-images/40/darkpurple.png
(taprvi link včasih hoče prikazati kot inline sliko)
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: MrStein ()

skyline ::

@MatejMatej:

Ja, to so značilnosti poceni IPS panelov s poceni izvedbo LED podosvetlitve. Nič novega.

Ampak prosim, ne posplošuj: tvoje ugotovitve definitivno ne veljajo za vse IPS zaslone.

eieieie1 ::

A dejansko se vidi tak roza ekran ali to samo ko pogledaš sliko, ki jo je naredil fotoaparat??

Jaz vbistvu skor nič backlight bleedinga ne opazim, ko dam čist črno sliko. Šele ko sem slikal s fotoaparatom sem bol opazil :D Pri filmih pa to itak nič ne opazim in je dost manjše kot prikazano zgoraj...

MrStein ::

Monitor mi prikazuje sliko, ki je linkana spodaj.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

yayo ::

No zdaj so še ugotovili, da lcd monitorji pri katerih za osvetlitev skrbijo LED diode znajo imeti probleme s PWM flickeringom kateri pri bolj občutljivih uporabnikih lahko povzroči glavobol in slabost. Nikoli konca... ;((

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: yayo ()

MrStein ::

PWM je pri LED boljkone že ves čas.
Vprašanje je le frekvenca. Če je dovolj visoka (200 Hz na blef), ni panike.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

woman ::

Pozdravljeni.
Bolj se prebijam skozi to in podobne teme, manj vem. ;)
Prijateljica kupuje med drugim tudi nov monitor in izbiro je zaupala meni, ker se malo bolj spoznam kot ona, a očitno še vedno ne dovolj, saj je izbira za laike prevelika.
Najprej cena - do okoli 200 evrov, velikost 22 ali 24", namen: sem ter tja enostavnejše igre, v glavnem pa za ogled in obdelavo fotografij in ostalo vsakodnevno početje. Nič zelo zahtevnega.
Po možnosti naj razmerje slike ne bo 16:9, raje 16:10.
Kateri monitor predlagate? Prosim za kakšen link.
Hvala v naprej.

P.S. Sama imam že dve leti LG W2220P in sem zadovoljna.
(Dobrodošel bi bil tudi kakšen link (lahko na ZS) za nakup solidnega namiznega računalnika in netbooka, prvi v rangu do 500 in drugi do 300 evrov. Kaj menite o trgovini Second option, ki prodaja HP-je? Sama sem ga kupila tam pred dvema letoma in sem kar zadovoljna.)

antonija ::

V stacuno pogledat monitorje (al ap pri kolegih, samo tam ponavadi ne gre side-by-side) in ce je slika OK, potem nabavis (oz. poisces najugodnejso ponudbo).

Za vsakdanje delo je ubistvu precej vseeno kaksen je monitor, vecino "napak" ki jih omenjajo znalci v tejle temi se itak opazi samo ob res picajzlastem pregledu slike (po moznosti samo v dolocenih pogojih, ali pa se celo z merilnimi instrumenti), kar te ob gledanju slik iz dopusta ne bo motilo (bi pa lahko bil rpoblem ce delas grafiko za nevemkaksen tisk in barve na koncu niso take kot jih stranka hoce).
Statistically 3 out of 4 involved usually enjoy gang-bang experience.

yayo ::

Konkrete predlog za ta denar:
http://www.funtech.si/si/vsi-oddelki/za...

eieieie1 ::

woman ::

Hvala lepa za odgovore. :)
eieieie1, tvoj predlog je najbrž dober, a (pre)drag, že predlog yayo je malo čez "plafon". Kakšen Samsung bi najbrž bil povsem ok.
Res me pa ne zanima wide screen, kaj imajo zdaj že vsi razmerje 16:9?

eieieie1 ::

Rajši požreš ta 16:9 in kupiš tega, ki ga je predlagal yayo, saj ima monitor e-ips matriko, ki pa jo je zelo lepo imet, še posebej če se ukvarjaš z grafičnim oblikovanjem.

yayo ::

Pa bolj profi stojalo ima kot cenejši monitorji, lahko nastavljaš višino, kot in ekran zavrtiš pokončno, v portret format, kar spet pride prav, če obdeluješ fotografije.
http://www.tftcentral.co.uk/reviews/del...


Razmerje 16:9 je postal novi standard, v glavnem ker so filmi posneti v tem formatu, pa vedno več iger, ker so dandanes prvenstveno delane za igralne konzole katere priključiš na tv. Ostali formati veljajo za službene ali pisarniške monitorje, ponavadi so ti tudi dražji.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: yayo ()

MrStein ::

yayo je izjavil:


Razmerje 16:9 je postal novi standard, v glavnem ker so filmi posneti v tem formatu

Niso posneti v tem formatu.
Ne bom debatiral, ker sem že zadnjič. (je pa ogromno podatkov na IMDB...)
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

woman ::

Najlepša hvala, prav imata fanta, ta Dell bo kar pravšnji. ;)

MrStein, tudi jaz mislim tako, zato me moti ta format, a drugačnega je res težko najti. :(

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: woman ()

yayo ::

MrStein je izjavil:


Niso posneti v tem formatu.
Ne bom debatiral, ker sem že zadnjič. (je pa ogromno podatkov na IMDB...)

Ok, nekaj novega sem se naučil, Wikipedia pod geslom Widescreen pove zakaj 16:9.

PARTyZAN ::

In 2011, Bennie Budler, product manager of IT products at Samsung South Africa, confirmed that monitors capable of 1920x1200 resolutions aren't being manufactured anymore. "It is all about reducing manufacturing costs. The new 16:9 aspect ratio panels are more cost effective to manufacture locally than the previous 16:10 panels"


Tole bo kar edini razlog.

Tilen ::

@MatejMatej

Tole (prikaz črne) sem recimo ravnokar posnel na svojem ZR24W :



IPS monitor. Praktično brez backlight bleedinga. ZELO zadovoljen. Nastavitve seveda niso bile takšne out of the box.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tilen ()

Tomi ::

Trenutno imam Samsunga 226BW in sem načeloma zadovoljen z njim, vendar me mika dvozaslonski setup (+ priključen je še 47" LCD TV, grafična ima zadosti izhodov). Razmišljam o menjavi za Della U2412M, zaenkrat enega, potem pa še kakšen mesec še enega. Se mi splača, ali naj raje poiščem nekje še enega 226BW?
metrodusa.blogspot.com

Kr_Edn ::

Malo OffT.
"Tilen :
....ZR24W....... IPS monitor....... Nastavitve seveda niso bile takšne out of the box."

Bi zaupal nastavitve kar tukaj, v tej temi? ( Vse: brightness, contrast, RGB, white point...)

yayo ::

Je morda kdo od tukajšnjih uporabnikov kupil ali videl bv živo katerega od dveh novih Samsungovih modelov S27A850D in S24A850DW? Testi opravljeni na pre-produkcijskih primerkih opisujejo zelo močan backlight bleed ampak pričanja (nekaterih) kupcev, ki so monitor kupili v zadnjih par tednih (amazon.de, hardforum...) govorijo o brezhibnih displayih. Pa še to: Gredo naše trgovine na roko, če po nakupu zahtevaš zamenjavo z drugim enakim monitorjem, ker si ugotovil, da npr. boleha za neenakomerno osvetljenostjo, ali te bodo poslali nekam?

MrStein ::

Kupci, strokovnjaki za video, ali pa "uf stari, kak žive barve!" tipi? ;)
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

yayo ::

Vsi po vrsti, bolj je pestro bolj je zanimivo :P
Brez šale, imam občutek, da je Slovenija tur na riti evropskega tržišča, recimo, da Samsung odloči popraviti vtis prve pošiljke monitorjev pa jih vzame nazaj iz trgovin in razpošlje kontingent novih revizij monitorja svojim distributerjem. Skoraj sem prepričan, da bi pri nas še nekaj mesecev potem dobil tistega defektnega iz prve pošiljke. Pa me zato zanima, če so monitorji katere imajo na zalogi naši trgovci že tisti brez backlight bleed problemov ali ne. Seveda pa obstaja tudi možnost, da gre spet za panel loterijo kjer na dva "pisana" displeja uspeš izbezljati enega brezhibnega.
Ok, sem globoko zabluzil, se zavedam, bom tiho od sedaj naprej :|

Juwe ::

"yayo" Saj če prek spleta naročiš pa majo napisano da ti vrnejo denar v 30 dneh, ti ne morjo nikakor odrekat tvojega mišljenja!

yayo ::

Sem ravno gledal pogoje vračanja nekaterih spletnih trgovin pa med ostalim tudi pravijo, da moraš predmet vrniti neodpakiran, pa, da si pridržujejo prvico zaračunati ti stroške ponovnega pakiranja in/ali obrabo predmeta pa ne vem še kaj. Sem sicer že vračal robo ampak je ponavadi šlo za stvarno napako ali pa v fizični trgovini, kjer sem se s trgovcem lahko normalno pomenil. So pa spletne včasih veliko, veliko bolj poceni, recimo S24A850DW je na Amazon.de 390 evrov (in je veliko nemških/avstrijskih trgovin kjer je še cenejši), pri nas pa je v cenejših spletnih trgovinah 100 evrov dražji, v kakem BigBangu bo ziher 130-150, v Harvey Normanu po možnosti 200, pa še napis ugoden popust bodo nanj pripopali :))

Ok, naw aj šat ap ;)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: yayo ()

kmetek ::

Spet se gre primerjati sto milionski Amazon in nekaj deset milionski trg proti 2 milionskemu SLO, bravo ;)
460-470EUR je pri nas, realno nekje 499. Le kako, če naš dobavitelj naroči 10 kosov morda, Amazon pa nekaj tisoč? Le kako je lahko tam tok ceneje?
Se mi je zdelo, 426+ddv je priporočena cena, že nabavne so visoke, tako je. DISS je pač naročil morda 10 kosov in zato posledično dobijo višjo vstopno ceno.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kmetek ()

Tilen ::

Kr_Edn je izjavil:

Malo OffT.
"Tilen :
....ZR24W....... IPS monitor....... Nastavitve seveda niso bile takšne out of the box."

Bi zaupal nastavitve kar tukaj, v tej temi? ( Vse: brightness, contrast, RGB, white point...)


Brightness 0
R 247
G 220
B 239

Contrast 80
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tilen ()

Tsunamii ::

Zdavo,

kmalu kupujem nov comp. In zraven njega seveda LCD monitor. Kateri 24' mi pripročate oz je nekak top do 250€ ? Uporabljal se bo za igre ter autoCAd.
LP.

kmetek ::

daš še 40€ in vzameš Dell-a.

Tsunamii ::

kmetek :: danes, 09:10:32
daš še 40€ in vzameš Dell-a.


Tale Dell ?
http://www.funtech.si/si/vsi-oddelki/za...

kmetek ::

točno ta.

Tsunamii ::

Hvala kmetek za priporčilo.
Veš mogoče če ima tudi ta model problem z backlight bleeding ..kakor je napisano tukaj na forumu.. ?

Percusso ::

Halo vsem!

Eno preprosto vprašanje: je tukaj kdo ki je videl ali ima
Hofer ChiliGreen monitor (23,6") in mi lahko pove:

Kako se nastavi naklon pri tem monitorju?

Vem, ne bi smelo biti problemov, ampak ne bi rad polomil česa.
Nisem uspel prepoznati pravega gumba ali vijaka.

Bedasto, ampak vseeno vprašam!
Pa hvala!

eieieie1 ::

Tsunamii je izjavil:

Hvala kmetek za priporčilo.
Veš mogoče če ima tudi ta model problem z backlight bleeding ..kakor je napisano tukaj na forumu.. ?


Ima, tako kot vsak poceni e-ips monitor. Ampak ga ima precej manj kot drugi modeli (vsaj moj ga ima zelo malo).
««
84 / 117
»»