» »

kateri 24" monitor kupiti

kateri 24" monitor kupiti

Temo vidijo: vsi
««
82 / 117
»»

IVo ::

Torej moj samsung bo počas šou po gobe tak da bi ga zamenjal s kakim iz 150-200€ cenovnega razreda. Razmišljam o LG IPS236V, Dell U2311H, Samsung 2333T in Asusu VS239H. Mal sm padel iz področja monitorjev pa rabim pomoč... THX v naprej.

LP Ivo
itVision.si

SiMN ::

Mislm da sva v podobni dilemi LG IPS236V vs. Dell U2311H :) Tole bo težka odločitev ...

thor24 ::

Sam imam omenjenega Dell-a in sem zelo zadovoljen z njim.

Je pa fajn če greš v trgovino, oba primerjaš in se odločiš.

Npr. jaz sem šel v trgovino z namenom da si pogledam/kupim LG W2486L iz trgovine pa z Dell U2311H :D (pa ne da je kaj narobe z LG W2486L, pač osebna izbira).

lp

IgorM ::

se mi zdi tale LG IPS231P-BN skoraj boljša izbira oz primerjava z dellom, saj je nastavljiv po višini.

krho ::

am dell tudi. višina, nagib, rotacija
si.Mail odprto-kodni odjemalec elektronske pošte. - http://www.simail.si
Uredite si svojo zbirko filmov, serij in iger - http://xcollect.sf.net

SiMN ::

Naroču Dell-a ! :)

TonyG1 ::

sm uporabnik tega

http://www.akcija.si/izdelek/84782/Moni...


tak da priporočam nakup Della

Pat_MaGroin ::

Odločam se med Dell U2311 in U2412M. Imam Dell Adamo 13, ki ima DisplayPort.

Ne morm se odločit, če je razlika 80 evrov vredna.

V službi imam 24", pa mi je morda malce prevelik, pri 23" pa imam občutek, da bom obžaloval, da nisem vzel večji monitor.

Rabim pa samo za office use.

Prjatu ::

Jaz bi doplačal, sem si omislil U2412M in sem super zadovoljen, dodatna višina odtehta
Something else is controlling me!

Brainstorm ::

Kakšne so kaj optimalne nastavitve za Dell U2412M?

yayo ::

Prjatu je izjavil:

Jaz bi doplačal, sem si omislil U2412M in sem super zadovoljen, dodatna višina odtehta



Kje si ga pa kupil? Poizvedba na Najdi.si pokaže, da ga imajo le v dveh online trgovinah, kar je malce čudno glede na to , da ima Dell uradno distribucijo pri nas. Je mogoče, da so tako leni?

kmetek ::

Asbis ima zalogo ;) Če bi ga kdo hotel v živo videti v CS Lesce, ga bi morda naročil....

yayo ::

Lesce so predaleč, drugače pa sam že nekaj mesecev študiram s kakšnim 24' zaslonom bi zamenjal svoj 20' NEC Multisync 20GWX2. U2412m bi rad videl v živo, ker sem se v štirih letih navadil na glossy screen, pa kjer sem vprašal, na mednarodnih forumih, povsod pravijo, da razen kakšnega Apple monitorja ni na trgu zadnjih par let ničesar kar bi se lahko primerjalo z NECom (morda Hazro, ampak ga pošiljat na popravilo v Anglijo ni ravno gospodarno). HP je napovedal izid novih modelov ta mesec, zanima me HP ZR2440w, bi pa ga seveda rad primerjal z DELLom.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: yayo ()

Jan0 ::

Sem v isti situaciji yayo. Gledam po vseh sodobnih 24tkah, berem o baje zelo agresivnih AG coating-ih na prav vseh...
Trenutno se še najbolj nagibam k 27 Cinema displayu, kateri je trenutno najbrž najboljši naslednik 20WGX2 (glossy). Morem nekje v živo videti te Delle pa HPje, da se na lastne oči prepričam, če je res kaj na teh anti refleksivnih bavbavih.

ST-777 ::

Grobo zrnati antirefleksivni sloj je najbolj moteč, ko gledaš na zaslonu manjše črke. Pri slikah pa ta zrnavost skoraj ni vidna.

zagi123 ::

Jap, trenutni IPSji imajo res mal neužiten AG. Dve leti nazaj sem zaradi blaznega hypa Della 2209wa le-tega tudi nabavil, doma pa samo wtf?
Tako da sem na koncu klel čez monitor kako leto in pol, dokler nisem na to bolj ali manj pozabil, ker ma monitor itak dost drugih problemov.
Ob njemu mam nek 15" LCD z normalnim coatingom in dosti raje gledam tisto sliko... prijetnejše za oči IMO.

@ST: Pri slikah je tudi vidna, ker ne veš ali gre za šum ali ne. Moram enkrat dokončat tist EECB, ki ga mislim poslat Dellu :)

Aja, glede novih HPjev... kot vidim nič novega, samo neko posiljevanje z LEDi?

mikic007 ::

nejko8 je izjavil:

trnvpeti je izjavil:

zmaga 2560x1440
sam zaenkrat se ni kaksne ugodne ponudbe


Bah, kaj da ne - preračunano 411 EUR (plus kolikor je pač poštnine): http://www.hazro.com/HZ27WC.php

27", LED H-IPS, 2560x1440, panel pa isti kot v 27" Apple Cinema Display. Me ma ful, da bi enega nabavil...
Sam morebitno uveljavljanje garancije je hudič, ker moraš nazaj v UK pošiljat...


Prvic vidim tale Hazro. A ima mogoce kdo kaksne izkusnje, je to primerno za fotografijo, kaksna je kvaliteta? Mislim, v kak rang bi se tole naj uvrscalo? Ze nekaj casa ne sledim vec, bi pa potreboval nekaj takega (garancija in shipping bosta v vsakem primeru problem, tako da ce je tale konkurencen, me to nic ne moti). Je pa release sele cez par dni, koliko je pametno narocat nekaj, kar se ne obstaja?

tt2 ::

Asus bo sedajle izdal 3 poceni IPS monitore. Največji 23 incni bi naj stal nekje 165€.

MrStein ::

Saj veste,da "koliko para, toliko muzike"?

Ti IPS po ceni TN, bodo/so malenkost boljši od TN. (odzivnost celo baje slabša)
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

nejko8 ::

mikic007,

o Hazrotu mal preber teli dve temi na Overclockers UK forumu:
http://forums.overclockers.co.uk/showth...
http://forums.overclockers.co.uk/showth...

mikic007 ::

Hvala nejko. Sicer je ogromno, tako da sem samo malo preletel, ampak vseeno dobil sliko, da delajo super monitorje, dokler ne gre kaj narobe. Bo treba pretehtat, ali sta cena in kvaliteta res vredna gamblanja z garancijo. Sicer verjamem, da je z vecino monitorjev tako, da postajo ljudje s tezavami, ki so v zanemarljivem procentu, ampak ljudje navajajo tezave, ki jih na cenenem Samsungu ni vec.

Bom vsekakor pocakal, da pridejo zdaj serije ven, pa da vidimo, kaj bo folk napisal.

eieieie1 ::

Tudi jaz bi rabil en 23 - 24 inčni monitor... Uporabljal bi ga predvsem za igre, filme, office, brskanje po netu...

Preživim kar veliko časa za računalnikom, tako da me zanima kaj bi se mi splačalo kupit. Ali se splača IPS, glede na to da itak skoz gledaš pravokotno v monitor oziroma če že film gledam lahko monitor komot obrnem proti meni, tak da ne vidim neke velike prednosti z velikim zornim kotom gledanja.


Sem pa pripravljen odšteti tam od 200 - 300 €, lahko tudi kaj več, če se res splača.

MrStein ::

N-tič: vpliv zornega kota je že pri malih odstopanjih o pravokotnice.
Tisti koti 160 in 170 stopinj so isto kot "Yugo doseže 200 km/h (v prostem padu)".
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

koli99 ::

Kdo ve kakšna a je kakšna opazna razlika med
LG IPS236V 23" LCD LED IPS
in
LG E2370V 23" LCD LED IPS

A razlika v ceni je zaradi daljinca in "gameing moda"?

trnvpeti ::

koli99 je izjavil:

Kdo ve kakšna a je kakšna opazna razlika med
LG IPS236V 23" LCD LED IPS
in
LG E2370V 23" LCD LED IPS

A razlika v ceni je zaradi daljinca in "gameing moda"?

poraba 23W proti 36W

koli99 ::

trnvpeti je izjavil:

koli99 je izjavil:

Kdo ve kakšna a je kakšna opazna razlika med
LG IPS236V 23" LCD LED IPS
in
LG E2370V 23" LCD LED IPS

A razlika v ceni je zaradi daljinca in "gameing moda"?

poraba 23W proti 36W


Najbrž je to max poraba (pri Gaming mode, normalna uporaba je verjetno manj).

Recimo da me to ne moti, ima E2370V kakšno prednost pre IPS236V?

JožeBože ::

Lepo bi prosil za kakšne predloge, kupil bi namreč enega od naslednjih monitorjev:

LG E2370V
LG IPS231P
Asus ML239H
Dell U2312HM

Ali pa mogoče Dell U2412M, ki je 24' in ima tudi 1920 x 1200... (razlika je 60EUR med tem in dell U2312HM)

Nameravam ga priklopit na prenosnik in ga uporabljati za Word, Excel, brskanje po spletu in gledanje filmov, ter igranje iger. Nevem se odločiti, če naj vzamem 1920 x 1200 monitor ali rajši 1920 x 1080 in če se splača za 200 € vzet eIPS monitor ali naj rajši vzamem za 200 € dober PVA monitor...

Hvala in LP

Zgodovina sprememb…

ST-777 ::

O razlikah med monitorji, ki imajo IPS in PVA matriko, so na nekem testu povedali tole: "I’m smiling at all the people on the Internet who have written that IPS panels have better viewing angles than PVA panels. Sure, the colors don’t change as you change the viewing angle; instead, all the dark areas of the screen start to glow."

Več o tej zadevi pa piše tukaj: http://blog.szynalski.com/2009/05/01/re...

(Zanimivo je tudi poglavje: Wet screen / Sparkle effect.)

d0rK ::

Saj na te monitorje z USBji se brez problema priklopi mini Logitech sprejemnik za miš in tipkovnico?

PNG ::

Žal se mi ne da brati te obsežne teme...torej, kateri 24'' in kateri 30'' IPS monitor je trenutno top-shit?

terencehill ::

HP in Dell. Za modele pa preberi zadnjih 50 postov. :))

gruntfürmich ::

yayo, jan0, dajmo naštudirat ktir 24''(ali v skrajni sili 23'') bi bil za kupit (tudi za potrebe online gaminga:))).
tudi jst bom verjetno zamenjal NEC 20WGX2 z novim; gledal sem najcenejše modele za ~140€, vendar se mi zdi, da me je 20WGX2 preveč razvadil:D, tko da bo treba globlje seči v denarnico...:'(
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

Zgodovina sprememb…

Pat_MaGroin ::

Evo, kupil U2311, za 200 evrov je zadeva super, pa še z Dell prenosnikom se odlično razumeta. :)

LP,
PIC

markosismis ::

Zdravo!

Dle v kratkem si mislim kupit nov računalnik + nov monitor. Cena tam od 150 do max 170€ more biti LED in pa 23¨ ali 24¨ :)Gledal sem naslednja dva:

http://www.mimovrste.com/artikel/265010...
in
http://www.mimovrste.com/artikel/265010...

Kateri od teh dveh je boljši oz. če veste še za katerega boljšega bi prosil za link :))

Zgodovina sprememb…

gruntfürmich ::

gruntfürmich je izjavil:

yayo, jan0, dajmo naštudirat ktir 24''(ali v skrajni sili 23'') bi bil za kupit (tudi za potrebe online gaminga:))).
tudi jst bom verjetno zamenjal NEC 20WGX2 z novim; gledal sem najcenejše modele za ~140€, vendar se mi zdi, da me je 20WGX2 preveč razvadil:D, tko da bo treba globlje seči v denarnico...:'(


opažam da zelo hvalijo asusove PA monitorje (23 & 24'). veliko bolj kot dellove 23', kateri so novejši baje slabši kot starejši. (U2311H, U2312HM)
sicer pa bo sedaj v reviji monitor test 24' monitorjev.
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

OZZY ::

Jaz sem danes dobil DELL U2412M in sem zadovoljen. Sicer je blo treba mal nastavit barve ampak stvar lepo špila. Pa še 16:10 je..
Go with the flow.

yayo ::

Sem ravno opazil, da v Nemčiji že prodajajo HP ZR2440w, cena se giblje okoli 470-480 evrov (amazon.de), Dell U2412m je torej skoraj za 200 evrov cenejši, na amazon imajo tudi Asus PA246Q, ki stane 434 evrov. Za svojega NECa sem pred štirimi leti zagonil 450 evrov in mi ni bilo žal, ker je bil res nekaj posebnega med monitorji, ki so bili takrat na tržišču. Ampak glede na trenutno krizo in moje kredite menim, da morata HP in ASUS (EDIT: ok, ASUS je wide gamut monitor namenjen fotografom in je bolj konkurenca DELLovemu U2410) prekleto opravičiti tistih 200 evrov razlike, se pa bojim, da se razlika opazi v glavnem v dodatkih kot so vhodi ipd. in ne v sami kvaliteti slike ter odzivnosti. Me matra tale Dell...;((
PS. in me matra tudi prebrat kak pošten test novega HPja, na TFT Central so testirali manjši 22' monitor, ampak kaj, ko so med paneli vedno razlike

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: yayo ()

OZZY ::

Dell U2412m sem vzel ker nima glosy zaslona.. Pa cenovno je zelo ugiden.. Mi ni žal.. Kar mu manjka je HDMI izhod, ampak tko al tko mam speljanga iz grafike preko vmesnika na TV, tko da mi je vseeno.
Go with the flow.

MrStein ::

yayo, brez skrbi, razlika se ravno na sliki vidi.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

mihec87 ::

Tudi sam sem pred tremi tedni(po enem obisku bb kjer so vsi ekrani vlekli na lila barvo :) ) vzel tega dell-a U2412M pa mi je super(res da je bil prehod iz prenosnika inspiron1520 15,4")igre kar sem igral je tudi ok,filmi pa tut.. .Priklopi pač displayport,dvi...Za ta denar je verjetno toto...
Ni pa ta ekran nadomestilo za dosti dražji prejšnji model(je bolj oskubljena verzija le tega)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mihec87 ()

gruntfürmich ::

kaj se res toliko vidi razlika v kvaliteti slike med novimi IPS & novimi 120hz TN ekrani?

btw, prebral sem da praktično vse IPS panele izdeluje LG. je to res?
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

Jan0 ::

Mislim da LG dela vse, da. In praktično vse firme (Dell, HP, NEC) imajo sedaj v razredu 24" en "dober" in en "slabši" 24" ekran, pač en 8 ter en 6 bitni model LG-jeve matrike, vsaj mislim, da je tako.
Tako da je po moje izbira bolj mizerna na tem področju.
Sam sem bil precej v dilemi kaj vzeti (trenutno imam NEC 20WGX2, ki je glossy). Vzel sem U2412m, ker je bil cenovno ugoden, ampak ga bom poslal nazaj.
Monitor je v redu, ampak tista anti-refleksna folija je pa res huda. Najbolj pride do izraza na belih podlagah, katerih je vsaj pri moji uporabi največ. Mogoče sem samo jaz razvajen zaradi glossy ekrana.
Tako da mislim, da se bom moral stegniti do 27" cinema displaya.

gruntfürmich ::

jst pa kolikor sem gledal je zame prva izbira asus pa246q, druga pa dell u2410.
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

kmetek ::

tale asus zgleda špica.

voofoo ::

kater monitor za cca. 140-150€ se najbolj splača kupit, al je v tem cenovnem razredu bol vseeno kaj vzamem? tam od 21" naprej.
LP

lopov ::

gruntfürmich je izjavil:

jst pa kolikor sem gledal je zame prva izbira asus pa246q, druga pa dell u2410.


A je glossy? Specifikacije so super & cena temu primerna ;((

yayo ::

Razen Appla in Hazra nihče ne dela več glossy IPSjev, zaradi nevemkaterega razloga imajo praktično vsi precej agresiven antiglare, ko bi vsaj tega malce umirili.
BTW, sem na tft central bral (čeprav nekateri trdijo, da uporabljajo zgrešeno tehniko merjenja, baje edino na prad.de merijo pravilno) recenzijo HP ZR2740w in mi je zanimivo kako so naredili monitor pri katerem je edina kontrola svetilnost, vse ostalo moraš štelat preko računalnika. IV Nemčiji pa stane enako kot Dell 2411, ki pa je wide gamut monitor z vsemi možnimi dodatki.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: yayo ()

MrStein ::

yayo je izjavil:

BTW, sem na tft central bral (čeprav nekateri trdijo, da uporabljajo zgrešeno tehniko merjenja

Merjenja česa?
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

yayo ::

Input laga. TFT central tudi napoveduje, da bodo poiskali nov, natančnejši način merjenja:

Quote:
Some websites take this whole area one step further and even use an oscilloscope and photosensor to measure the input lag of a display. This is of course an even more precise measurement and can help you show the true image lag along with the typical response times of a pixel transition. This is then used to give you both the overall experienced 'lag' of the image and the lag specifically between the electronics and the pixel change instruction (the pure signal processing time). We do not have access to such a method at this time and of course it would not come cheap.

We are investigating alternative means to measure input lag in the future for our reviews in an effort to help provide even more accurate results. We did not want to completely remove this section since I know it is useful to many readers and it would be missed. While it might have varying degrees of accuracy, I will say that this method has been used for many years by many sources and although there is likely a varying degree of error introduced in this method, it can still allow you to give a reasonable comparison between displays. Classification of the lag into low, medium and high for instance is possible and the method can help give you an idea of the relative output of a TFT compared with a CRT. It's an indication though as opposed to a precise measurement.

If you are particularly bothered about input lag then I would encourage you to compare results between sources and refer to other review sites as well where methods like this are used. In many cases the figures are actually quite comparable but by all means if you need absolute measurements refer to other sources as well to help with your decision.

To help in this section we will also introduce a broader classification system for these results to help account for some of the remaining error in the method and classify each screen as one of the following levels:

Class 1) Less than 16ms / 1 frame lag - should be fine for gamers, even at high levels

Class 2) A lag of 16 - 32ms / One to two frames - moderate lag but should be fine for many gamers. Caution advised for serious gaming and FPS

Class 3) A lag of more than 32ms / more than 2 frames - Some noticeable lag in daily usage, not suitable for high end gaming


Wikipedia omenja Prad.de in jihove ugotovitve

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: yayo ()

Jan0 ::

Glede glossy oz. antiglare velja omeniti samsungovo serijo SA850 (S27A850D ter S24A850DW), ki uporablja samsungovo PLS matriko (naj bi bila podobna IPS).
Ta serija naj bi bila "semi-glossy", neka optimalna varianta kao. Problem je, ker ter ekranov pri nas ni nikjer moč videti, tako da naročaš bolj ali manj na slepo. Poleg tega ima serija SA850 menda druge minuse (močen backlight bleed, cena tudi ni glih ne vem kako ugodna...)
Človek dobi občutek, da je še najboljše, če o vsem tem nič ne veš, pa si kupiš en random TN ekran in si ok.
««
82 / 117
»»