» »

2,5" diski

2,5" diski

mmmato ::

V laptopu imam 100GB disk z 4200rpm (ATA), ki ga želim zamenjat za hitrejšega.
2.5" diski z 8MB cache so redki in dragi, poleg tega imajo nekateri le 5400 RPM.

Moje vprašanje pa je, kaj bolj pripomore h hitrosti diska, večji RPM ali večji CACHE? So obrati bolj važni za dostopne čase, cache pa za večje prenose?
Torej naj kupim disk z 5400RPM/8Mb cache ali 7200/2MB?

Sedanji disk nameravam uporabljati kot externi, torej zanj rabim ohišje. Na mimovrste sem našel tega, ki za razliko od drugih zasede 2 USB porta. Je to zaradi višje hitrosti, ali nesposobnosti proizvajalca, da bi podatke in napajanje spravil na en kabel?

Hvala

Opkow ::

2 kabla sta zato, da v primeru, da za disk preko enega kabla ni dovolj mocne amperaze, priklopis se drugega za vecjo zanesljivost delovanja. To je v bistvu opcija oz za vsak slucaj.

mainman ::

Pri večji zapolnjenosti diska(nad 70gb) je 160 gb /5400 obratov disk hitrejši kot 100 gb / 7200 obratov.

mmmato ::

mainman, lahko to podpreš s kašnim linkom?

Hvala obema, prosim še za kašno mnenje

mainman ::

Nekaj časa nazaj sem bral en test samo se več ne spomnim kje. V glavnem je fora v večji gostoti zapisa, ki ga ima 160 gb disk.

Gwanaroth ::

Jaz tudi kupujem ATA disk za notebook, pa nekako ne najdem prave izbire. Imam Seagatov Momentus, 4200 obr, 60 GB, rad bi pa enega 120 giga, tega bi pa dal v zunanje ohišje.

KAj se bolj splača kupit, disk za prenosnik in ohišje posebej, ali že disk v ohišju in da bi potem zamenjal.. ? Tega v ohišje, onega ven.

Poleg tega še.. ima kdo kak link do testov diskov za notebook, ker me zanimajo predvsem dostopni časi in hitrostne razlike med 5400/7200 rpm.. ?
Lights often keep secret hypnosis..

Dami ::

Jaz sem vzel momentus 7200rpm 100gb in se pozna od starega 4200rpm 40gb (tega sem pa dal v ext ohišje). Res da ni poceni (cca 140€, samo je pa hiter.
Don't worry about me. The bleeding is just the begining of a healing process.

Gwanaroth ::

Uh, to je pa skor 2x dražje od 120 GB Western Digital, 5400 rpm, ki me pride 78 €.

Btw, katero zunanje ohišje pa imaš? Kako je s firewire povezavo?
Lights often keep secret hypnosis..

Dami ::

Ja v nemčiji je mal pod 100€ mi smo pač na balkanu še. Externi je pa tale in mi je zlo všeč. Ma tud 2 usb priklučka (v ohišje gre sam 1 in se pol razdeli na 2).
Don't worry about me. The bleeding is just the begining of a healing process.

mmmato ::

Glede firewire tudi mene zanima. Prek USBja menda leti do 30 MB/s, koliko gre čez FW? Sicer se mi pri eksternem disku ne gre toliko za hitrost, važno mi je da je hiter disk na katerem je sistem.

Na netu je testov za 2.5" diske bolj malo, tisti ki so, so pa že kar stari. Na HP forumu sem bral en starejši topic, in menda se pozna največja razlika med 4200 in 5400, s 7200 ne pridobiš veliko. Tko da bom najbrž uzel 5400rpm/8MB cache varjanto


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

5400 vs 7200 rpm?

Oddelek: Pomoč in nasveti
273519 (2641) WamPIRe-
»

V laptopu bi imel SATA....

Oddelek: Strojna oprema
171569 (1286) keitai
»

Zamenjava diska v prenosniku

Oddelek: Kaj kupiti
93012 (2752) M@73Y
»

Laptop HDD - 5400 rpm vs 4200 rpm

Oddelek: Kaj kupiti
111512 (1205) Guard
»

Trdi disk za prenosnik

Oddelek: Kaj kupiti
101121 (1018) Dr_M

Več podobnih tem