» »

Ugasnjen PC piska

Ugasnjen PC piska

XsenO ::

Ene 3 dni nazaj sem opazil, da ko ugasnem PC iz njega prihaja konstanten tih pisk, ki pa je ponoči ko spiš v isti sobi kar nadležen. Poskusil sem menjati kable in priključek toda ni pomagalo.
Se je že kdo srečal s čim podobnim? Je morda napajalnik na zadnjih izdihljajih?
1 + 1 = 1

Han ::

Možno, bolj verjetno pa nekaj cvili na plati...

hojnikb ::

napajalc..
#brezpodpisa

grobijan ::

Yup, napajalnik bo.

solatko ::

Poizkusi - izklopi napajalnik iz omrežja in stistni Power gumb, če neha piskat, je po vsej verjetnosti res napajalnik, če ne, je napaka na MB.
Delo krepa človeka

GupeM ::

solatko je izjavil:

Poizkusi - izklopi napajalnik iz omrežja in stistni Power gumb, če neha piskat, je po vsej verjetnosti res napajalnik, če ne, je napaka na MB.

Kako pa s tega lahko sklepaš da je napajalnik? Ob izklopu iz omrežja, izgubita napajanje tako napajalnik kot MB. Logično, da takrat ne bo piskalo, pa ni važno ali piska na MB, ali v napajalniku.

[D]emon ::

To smrdi po kaki tuljavi v napajalniku--kater napajalnik imas ?
Mavrik ta forum uporablja za daljsanje e-penisa. Ker si ne upa iz hise.

Baja ::

komplet odklopi napajalnik iz računalnika, priklopi napajanje in stakni zeleno in eno črno žico na atx konektorju da štartaš napajalnik. če bo piskalo si najdo krivca, če ne, lahko da ni napajalnik ali pa piska samo pod obremenitvijo.

XsenO ::

[D]emon je izjavil:

To smrdi po kaki tuljavi v napajalniku--kater napajalnik imas ?



V praksi noname Rasubo 600W star cca 3-4 leta

Ko se vrnem domov ga bom izlkjučil iz matične da vidim če še vedno piska. Bom javil rezultate.
1 + 1 = 1

filip007 ::

Verjetno praznenje kondenzatorjev, ko se sistem ugasne, nič takega, saj traja kako sekundo.
Palačinka z Ajvarjem in stopljenim sirom v mikrovalovki.

XsenO ::

filip007 je izjavil:

Verjetno praznenje kondenzatorjev, ko se sistem ugasne, nič takega, saj traja kako sekundo.

Ne bo to ker če ga izključim s štroma preneha po 1 sekundi
1 + 1 = 1

Spajky ::

Micro napajalc za +5V stby v PSU, konkretno mikro trafić ;) ... Ta dela običajno 24/7 ...
"Bluzim na forumu, torej sem !" (še živ ) ...

XsenO ::

Je napajalnik. Sem matično in periferijo izključu iz napajanja in reč tečno piska naprej. Torej kaj lahko pričakujem, da bo kmalu šel?

V tem primeru mi lahko kaj ugodnega priporočate za i5 3. generacije 3 pomnilne enote in trenutno radeonko hd7850 z verjetno nadgradnjo na GTX 1070 oziroma kaj pride letos ven
1 + 1 = 1

GupeM ::

Ni rečeno, da bo kmalu šel. Nekatere grafične pod obremenitvijo piskajo (vsaj včasih vem da so), pa povsem normalno delujejo naprej.

smacker ::

Noname napajalc ki spušča čudne zvoke? Jaz bi ga menjal pod nujno, preden povzroči škodo na drugih komponentah. Nekaj kvalitetnega, da ne boš čez 3 leta spet po forumih jamral: http://www.mlacom.si/evga-500-bronze-50... ;)

BorutK-73 ::

GupeM je izjavil:

Ni rečeno, da bo kmalu šel. Nekatere grafične pod obremenitvijo piskajo (vsaj včasih vem da so), pa povsem normalno delujejo naprej.

Njemu piska ko je PC ugasnjen. Preberi vsaj prvi post.

grobijan ::

Ma ni nujno da bo crknil. Meni je Akasa piskal takole ene 3 leta preden je dobil noge.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Nov napajalnik piska

Oddelek: Pomoč in nasveti
342682 (1676) Leprechaun
»

Računalnik se sploh ne naloži- niti biosa ni.

Oddelek: Pomoč in nasveti
161890 (1243) Arto
»

nisko piskanje v računalniku

Oddelek: Pomoč in nasveti
251313 (1137) rollbacker
»

Samsung 2232BW

Oddelek: Strojna oprema
222344 (1722) domen-
»

LC6550GP - Piska (strani: 1 2 )

Oddelek: Strojna oprema
605473 (4567) Pyr0Beast

Več podobnih tem