» »

ADSL in 2 compjutera

ADSL in 2 compjutera

PIII850 ::

V kratkem dobim ADSL in me zanima ali je mozno (seveda cim ceneje) narediti tako, da bi dva racunalnika bila priklopljena na ADSL modem, vendar ne da bi bil pogoj da je eden (proxy) izmed racunalnikov przgan, ampak da vse skupaj laufa neodvisno drug od drugega racunalnika.
Seveda me zanima kaj bi rabil, da bi tako zadevo ustimal. Sam vem, da je mozno, da imas nekje noc in dan prizgano eno masino in si preko nje povezan, samo to ni to, ker strom je zaenkrat se kar drag :((((


Hvala lepa za pomoč


lp

TylerDurden ::

s hubom, nikakor drugače
Let\'s make some soap ...

Dami ::

Ja hub al pa switch. Jst sn ga včeri dobu in mam tud 2 mašini gor, pa čist fajn delata.
Don't worry about me. The bleeding is just the begining of a healing process.

OldSkul ::

Kakšn pocen switch pa predlagaš ?

Chessman ::

Dami 1

Mi lahko malo razložiš kako imaš vezan ADSL modem na 2 računalnika. Kater operacijski sistem uporabljaš.

PaJo ::

Ce zelis to resitev da mas iz obeh masin nenkrat potem ADSL modema ne vezes direktno na PC ampak ga vptanes v uplink port na hubu ali swichu in potem moras le na obeh PC instalirat softwer za dostop in to je to. Kateri hub ali swich uporabat pa za aDSL pa nima bistvene vloge, ker je 10Mbit hub vec kod dovolj za aDSL. Priporocam pa seveda swich , ker ta oprema zmeraj pride splav, sploh ce zelis kaksen LAN Party kadarkoli v prihodnosti:D
Ne se preveč sekirat, rajši uživat:)

Mercier ::

dex ::

A v primeri te povezave z uplinkom lahko ADSL uporabljajo vsi računalniki v mreži na enkrat al samo edn po edn?

Chessman ::

Dva delata brproblema, vsak ima tudi svoj IP.
:P


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Mrežna povezava bre routerja, hub-a ali swich-a!

Oddelek: Omrežja in internet
141449 (1260) Lincolin
»

Pomoc pri povezavi na internet!

Oddelek: Omrežja in internet
211514 (1308) Zm3-D3n
»

ADSL router

Oddelek: Omrežja in internet
202120 (1508) PaJo
»

ADSL- dva kompa

Oddelek: Pomoč in nasveti
432440 (1864) Gandalfar
»

Domaci Router

Oddelek: Programska oprema
151783 (1509) alesrosina

Več podobnih tem