» »

Raid z dvema različnima 320GB diska

Raid z dvema različnima 320GB diska

levaky ::

Lep pozdrav!

Imam eno kratko vprašanje. Trenutno imam v PCju disk Seagate 320GB, 7200rpm, 16MB, SATAII. Ker pa bi rad malo povečal varnost, bi si rad postavil RAID 1 polje. Če dodam zraven še disk Seagate 320GB, 7200rpm, 16MB, NCQ, SATAII, bi stvar morala delovati?

Sprašujem za to, ker diska nista popolnoma identična:)

Pa še eno hitro: hardverski ali softwerski raid (server z linux-om). Morm priznati, da po tem še nisem nič brskal, se bom pa sedajle odpravil na delo:)

Matej

zee ::

v Linuxu je postavljanje softverskega raida realtivno enostavna zadeva.

RAID-1 ti bo delal tudi z dvema razlicnima trdima diskoma. Sam imam v svoji masini softverski RAID-6 (Linux) iz sestih trdih diskov, od katerih so 4 WD-ji, 2 pa Seagate-a in dela bp.
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

levaky ::

Fino... Sicer sama konfiguracija me ne skrbi. Toliko sem domač, da ne bo problemov.

Je morda bolje pustiti kakih 50MB unalocated prostora, če se ravno disk 1 in 2 ne ujemata točno po velikosti?

Matej

levaky ::

Če imam na disku 1 že postavljen sistem, ali moram, če želim imeti raid, sistem ponovno naložiti?

Ali je dovolj, da samo nastavim partition type na FD in skonfiguriram raid (kopiram partition table na drugi disk ter nastavim mdadm oz /etc/raidtab) in zalavfam?

Matej

c3p0 ::

Tukaj imaš natančna navodila kako ročno skreirati sw RAID na Debianu. Za druge distribucije ne bo nekih razlik. Ja, v starih časih smo tako to delali :)

http://xtronics.com/reference/SATA-RAID...


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

server HDD

Oddelek: Strojna oprema
222901 (2330) Vanadium
»

nakup file serverja... kaj kupiti?

Oddelek: Kaj kupiti
412804 (1467) madmitch
»

ali se mi splača dati 50 € več za INTEL vs. AMD ?!???

Oddelek: Kaj kupiti
242634 (1714) fosil
»

nou gaming comp (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
764703 (3257) joker16_7
»

Trdi disk SATA

Oddelek: Kaj kupiti
12950 (810) elasto_mania

Več podobnih tem