» »

Zamenjal sem 300W napajalnik za 235W. Gre lahko kaj narobe?

Zamenjal sem 300W napajalnik za 235W. Gre lahko kaj narobe?

djamshy ::

Zarad okvarjenega napajalnika se mi računalnik ni bootal. Sprobal sem vse živo, na koncu pa sem zamenjal še napajalnik, ampak pri roki nisem imel drugega kot 235W.
Mašina: Plata ecs k7s5a, AMD1800XP+ z Zalman hladilnikom, RAM 768, disk 80gb, prklopljen pa mam 2 trda diska in 2 dvd-ja.
Gre lahko kaj narobe?

Ted ::

Če se ti bo kdaj resetiral (predvsem v igrah) potem veš kje je vzrok:) .
Mah...

___ ::

skor zihr je prešibak:) probi kje kupit 350 watt.sj niso dragi...550watt vem da so okoli 50 eur.torej so 350 watt dost poceni. drugače pa na polno obremeni računalnik ( kakšna zahtevna igra) pa boš vidu..če se ti zresetira al pa ugasne al karkol...pol boš vedu da je napajalnik prešibak.če bo pa delal..pol je pa itak vseen an:)

R33D3M33R ::

Kot so povedali se ti bo ob preobremenitvi sistem ugašal oz. resetiral, če je napajalnik preslab. Bi ti svetoval, da si raje kupiš boljšega, recimo 350W. Če pa dobiš kakega kvalitetnega bo pa 300W več kot dovolj. Imam popolnoma iste komponente kot ti, pa imam Enermax 300W že vrsto let in se mi še ni nikoli resetiral, čeprav sem gor obesil celo tono ventilatorjev in naprav.
Aja še nekaj, jaz starim napajalnikom ne zaupam preveč, če se skuri ... se lahko kar hitro skuri tudi kaka komponenta.
Moja domača stran: http://andrej.mernik.eu
Na spletu že od junija 2002 ;)
:(){ :|:& };:

Tammih ::

Probej s 100W:D

delfinus ::

Sem mel en lep cas Bartona 2500+ na 250W napajalniku. Pa se navil sem na 2000MHz na eni cudni Gigabyte VIA plati, ki sploh ni navijalska plata. Kasneje ko sem kupil Geforce 5900 sem zamenjal se napajalnik, vendar nisem preizkusil kako bi slo tam. Prej je bla graficna ATI Radeon 8500. V glavnem nima bit kej, ce ne bos navijal bo vse mirno.

Turtle ::

sčasoma se bodo vrjetno napihnili kondenzatorji....

Azrael ::

Če je napajalnik kvaliteten, bo vse v redu. Podobno konfiguracijo le, da je Sempron 2400+ in en disk več, vendar le 512MB RAM, brez težav poganja 150W napajalnik, ki sem ga sunil iz neke Compaq kište. Če pa je napajalnik bolj tako, boš težave opazil zelo kmalu. Ali piha iz napajalnika vroč zrak?
Nekoč je bil Slo-tech.

djamshy ::

Mašina je večkrat zamrznila. Tekel po nov 420W low noise napajalnik.

Nauk: Včasih je treba kupit tudi kaj novega, domači mehaniki niso kaj prida :)

Hvala za pomoč.
C64 - legend!


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo

Napajalnik

Oddelek: Strojna oprema
465372 (4452) Mavrik
»

Računalnik zmrzne zvok se ponavlja!

Oddelek: Pomoč in nasveti
141157 (906) teddy81
»

napajalnik (strani: 1 2 )

Oddelek: Strojna oprema
535691 (5090) TribesMan
»

Koliko vatni napajalnik

Oddelek: Strojna oprema
131366 (1110) rex_
»

Antec ali Enermax?

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
422988 (1953) tha_man

Več podobnih tem