» »

izris koordinatnega sistem!?

izris koordinatnega sistem!?

nephillim ::

I need your help==>

Imam ze napisan program v c-ju, ki pac primerja razdalje tock med sabo, ki jih prebere iz txt fajla in najde doloceno stevilo najblizjih, jih razvrsti...to zdaj dela..

jaz bi pa rad zdaj vse te tocke izrisal v koordinatni sistem! Najprej sem hotu nastudirat openGL, samo to se mi zdi zamudno, glede na to da mam 2D izris. Pol sem pa najdu borlandovo knjiznico bgi graphics.h..s katero pa se tud ne znajdem najbolje..ampak pomojem bi bila ta cist v redu..

Saj v splosnem je simpl: izrisat okno, naredit 2 črti, ki prepolovita ekran, oznacit osi in vrednosti in izrisat tocke po koordinatah x,y !

Samo pr men je mal drugace, nimam primerov, sajt-ov je ogromno...sam vsi majo bolj komleksne primere z lazjimi(osnovami) se pa ne ukvarjajo.. .. Zanima me ce mate kaksen dober site s primeri, oziroma tutoriali, oziroma kaksne druge predloge kako naj se tega lotim...mogoce tud kaksno primerljivo kodo?

thnx vnaprej

Vesoljc ::

v cem je pa problem?

- inicializiras graficni nacin (kakor koli ze, pogledas help od knjiznjice)
- uporabljas funkcije v stilu:
- drawline(x1,y1,x2,y2)
- drawpixel(x1,y1)
- drawtext(x1,y1, "")
itd...
Abnormal behavior of abnormal brain makes me normal...

fx ::

Zanima me če si prav razlagam naslednjo trditev kako preidem iz 2D homogenega v 2D kartezijski koordinatni sistem in obratno :

P(x,y) = Ph(xh,yh, h) če je h = 1, ker :
x = xh/h
y = yh/h

in na podlagi izračunanih koordinat za kartezijski koordinatni sistem lahko narišem točko za homogeni koordinatni sistem.

Upam da sem postavil vprašane v pravo temo.
Lep pozdrav,

fx


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Matematika

Oddelek: Šola
283920 (3313) galu
»

E (matematična konstanta) (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Šola
15315143 (9607) Jst
»

Fortran naloga

Oddelek: Šola
91559 (1220) sidd
»

[delphi]seminarska - ploščina in obseg likov

Oddelek: Programiranje
173180 (2888) Gundolf
»

c++ koordinatni sistem

Oddelek: Programiranje
172160 (1982) OwcA

Več podobnih tem