» »

Prostovoljno delo

Prostovoljno delo

MihaFirst ::

Kje lahko v Celju mladoletniki opravljajo prostovoljno socialno delo (pomoč invalidom, upokojencem, karkoli) pa da to ni preko neke katoliške organizacije pač pa da gre za konkretno pomoč?

LP

Tero ::

Probaj prostovoljstvo.org
Give a man a fish, he'll be fed for a day.
Teach a man to fish and he'll drown himself.

gorjanc ::

Lahko poveš zakaj organizacija ne sme biti katoliška. Sam poznam vsaj 2 taki organizaciji (obe katoliški) sem pomagal v njih in moram reči da v nobeni nisem opazil kakšnih nepravilnosti. Samo dobri ljudje ki želijo pomagati manj srečnim kot smo mi.

jype ::

Verjetno noče, da mu kakšen lolek potem očita, da to dela samo zato, da bi se pred bogom odkupil za svoje grehe.

gorjanc ::

Sm 100% prepričan da je bogu vseeno ali opravlja dobra dela v katoliški ali muslimanski organizaciji, je popolnoma vseeno samo da se dela dobro. Tako da mu to lahko očitajo za vsako dobro delo.

gorjanc ::

No sej če bolje pomislim bi bilo meni tudi gotovo neprijetno delat v krščanski organizaciji če bi bil ateist, že zaradi nestrinjanja v marsikateri stvari z večino drugih prostovoljcev.

@LOL ::

pa da to ni preko neke katoliške organizacije pač pa da gre za konkretno pomoč?

Saj a če greš prek kake katoliške organizacije pomagat starejšim pa to ni več konkretna pomoč? Če hočeš pomagati, pomagaj. Nima veze prek katere organizacije greš. Lepo da si se odločil pomagati.

jype: biser si
Hippy: The Doors?
Geek: The Windows!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: @LOL ()

MihaFirst ::

nisem ateist, pač pa katolik. štos je le, da imam slabe izkušnje s temi cerkvenimi skupinami. ni mi všeč ozračje ki je daleč od intelekta in realizma... :\

ampak to so moje izkušnje. :)

Doman ::

Mogoče ni take vrste prostovoljno delo kot si si ga ti zamislil, a vseeno... Kaj pa včlanitev v gasilsko društvo?

Microsoft ::

pa včlanitev v gasilsko društvo?

Si resen? Mas potem te ase vsak vikend na gasilkih akcijah, kjer se ga tko nazrejo, da se pol se en teden ne spomnejo vec, kdo so.


by Miha
s8eqaWrumatu*h-+r5wre3$ev_pheNeyut#VUbraS@e2$u5ESwE67&uhukuCh3pr

Doman ::

To imaš pa tudi prav:D

gorjanc ::

Če bi vseenop pogledal eno krščansko organizacijo ti predlagam Vincencijevo zvezo dobrote. Gre pa za pomoč brezdomcem, povsem konkretno pomoč pri razdeljevanju hrane obleke itd. Jaz sem nekaj časa pomagal tam in je blo zelo prijetno. Brezdomci so večinoma prijazni in hvaležni, če se pa ker že kaj pritožuje krega ga pa že drugi v red spravjo, no jaz se nisem nikol ogroženega počutil. Ne vem pa če zadeva obratuje v celju malo se pozanimaj.

Mogoče kot ideja lahko bi pomagal starejšim občanom pri spoznavanju računalnikov. Druga ideja pa je inštruiranje mlajših revnejših otrok, prav ti imajo ponavadi probleme s šolo. Predlagam da kontaktiraš lokalnega župnika on pozna večino otrok/starejših v kraju in te lahko spravi v kontakt z njimi.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: gorjanc ()

@nny ::

Krovna organizacija za prostovoljstvo je Slovenska filantropija.
http://www.filantropija.org/

Tam ziher kaj vejo.

Nagi Bator ::

Zal nimam pojma za Celje. V Mariboru dela kar nekaj prostovoljcev v Pekarni, oziroma natancneje v Infopeki. Kontaktiraj jih in ziher bos dobil info, ki te zanima in ne samo za Slovenijo, pac pa tudi za tujino.
http://www.infopeka.org/Prosto.php


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

O smiselnosti gasilskih društev (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
11517910 (3096) titovili
»

Nakup defibrilatorja (AED enota)

Oddelek: Loža
107105 (6761) Šmorn
»

OPUS DEI..

Oddelek: Loža
282418 (1690) Nejc Pintar
»

Brezdomci (strani: 1 2 )

Oddelek: Problemi človeštva
868604 (6386) moonjah

Več podobnih tem