» »

SATA to molex?

SATA to molex?

boha ::

mam nov PSU s 4x SATA konektorji, ampak nimam SATA diskov, ostalih molexov pa je premalo za vse. idealen bi bil pretvornik SATA to molex, da bi lahko vseeno izkoristil SATA konektorje za napajanje ATA diskov in optičnih pogonov, ampak bogve če se da dobiti zadevo v SLO. pri nas obstajajo samo molex to SATA, če imaš star napajalc pa SATA diske. vem da preostane varianta z razdelilci navadnih molexov in obešanje vseh naprav na tistih par konektorjev, ampak mi nekak ne diši. :|

ma kdo idejo, če se da tak adapter dobit pri nas? recimo nekaj takega:

LINK1
LINK2

xabre ::

Od starega napajalca porežeš molexe in jih nalotaš na sata napajalne kable od tanovega.

kixs ::

Sej dobis Y razdelilce za navadne molex prikljucke. Ne vem zakaj bi hotel prav Sata power 2 molex adapter?

lp

boha ::

ja zakaj neki? nejbrž zato, ker imam na voljo samo 6 navadnih molexov na katere moram priklopiti 2 DVD enoti, dva ATA diska, grafo (agp) in kup ventilatorjev. na drugi strani imam pa 4 ne-uporabne SATA konektorje in 2 PCI-E konektorja. mal mi je mem, da hočem z boljšim napajalcem zagotoviti večjo stabilnost, na koncu pa navesim vse naprave na 2 veji in to še z razdelilci. sej kriv sem itak sam. |O

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: boha ()

xabre ::

Ti lahko brez skrbi z razdelilci vse to gor priklopiš, tistih par vatov porabe ni panike.

Jaz recimo sem imel na istem kablu navito 7800gt in 250gb disk na napajalcu z 16A na 12v.:)


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kje dobiti?

Oddelek: Strojna oprema
213408 (2974) Karen
»

Ali obstaja in kje dobiti: SATA power -> Slimline SATA (6pin) Power adapter

Oddelek: Kaj kupiti
51458 (1425) TRIROG
»

Težave s priklopom HDD

Oddelek: Strojna oprema
251613 (1104) tribalxtr
»

Zunanji trdi diski, kaj je bolje?

Oddelek: Kaj kupiti
303060 (2389) fizolcek
»

Članek: Urejenje napajalnih kablov vprašanja in komentarji

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
313323 (2757) ZaFo

Več podobnih tem