» »

AMD XP in ECS k7s5a

AMD XP in ECS k7s5a

DanKick ::

Torej, na uradni strani piše sledeče:

revision

1.0 in 1.0A - ne podpirajo XP procesorjev

vse kasnejše jasno podpirajo.

Na tujem forumu sem prebral, da naj bi bila nalepka z oznako verzije plate nekje pri PCI slotih, vendar jo pri meni ne vidim.

Torej, kakšne so vaše izkušnje s to plato in XP procesorji in kdaj ste plato pribl. kupili?

Boky ::

Kupil pred 2 mesecema pri mlacom-u. Bela nalepka z oznako XP se nahaja ob podnozju procesorja.

DanKick ::

Ja, kaj pa verzija(revision) plate? Si morda zasledil, kje naj bi ta podatek bil naveden na sami plati?

Ali še bolje, se morda revizijo plate da pogledati tudi software-sko? (pa ne s Sandro, ker imam WIN XP-je)?

TheJack ::

Prekleto!

Evo, šele ko sem tole videl, sem se spravil pogledat (v Sandri 2001), kakšno verzijo plate imam. In je 1.0! Ki, glede na podatke na ECS-ovi strani, NE podpira AthlonovXP. Mislim, kakšne svinje! Preden sem se spravil kupovati dotično plato, sem se pozanimal, kakšne procesorje podpira. In povsod je pisalo: podpora za AthlonXP (ki tedaj pri nas še ni uradno izšel). Na FiringSquadu je bila ob testu dotičnih procesorjev K7S5A navedena kot ena od referenčnih in celo od AMD-ja priporočenih plat za AthloneXP! Sedaj pa tole.

''Full series of Athlon/Duron CPU including the future Athlon processors'' my ass!

Navadna svinjarija je tole.
Bonis nocet, qui malis parcit.

McWolf ::

Dej sprobi pol pa klej!>:D
Go tell it on the mountains!

krucymucy ::

Jest se na sandro ne bi glih zanašal... saj mi na plati piše rev. 1.1 v sandri 2002 pa mi prbija da mam 1.0 - vsaj jest bolj verjamem tistemu, kar piše na plati!

TheJack ::

Mi lahko prosim poveš, kje točno na plati je napisana verzija? Jaz je namreč nisem našel...

krucymucy ::

ne morem, ker nimam te plate ... sam nasplošno ne bi zaupal sandri

krucymucy ::

zdej sem neki gledu slike po net-u od te plate ... a ne piše verzija na uni nalepki pod čipom??? al pa kje okol socketa poglej...

Boky ::

Plato sem nabavil par dni pred novim letom. Na njej je v blizini podnozja za procesor nalepka XP.
Drugace pa tudi meni sandra javi da je verzija 1.0 ampak mislim da z XP-jem nebi smelo biti problema.
Je pa trenutno gor durnon 1200.

Dami ::

Jst sn jo v četrtek nabavu pa mam tud xp nalepko zravn socketa pa mi xp 1700+ fajn dela.
Don't worry about me. The bleeding is just the begining of a healing process.

TheJack ::

Ravno sedaj sem izvedel, da je baje verzija 1.0 tudi kompatibilna z athloniXP, le da ob zagonu recimo namesto AthlonXP 1600+ napiše Athlon 1400 MHz. Preverjeno pa to ni.
Bonis nocet, qui malis parcit.

_Mortal_ ::

Men v sandri piše da mam version 1.0. Mam pa Athlon
XP ma Sandri ne gre zaupat. Najbolj beden program je to. Živo sranje. Nič ji ne zaupajte.
Is reading in the bathroom considered as multi-tasking?

krucymucy ::

ni tako beden, samo ne morejo sledit tem poplavam novih verzij! Na kaki starejši plati bi verjetno pokazalo prav ... kak update pa bi tud prav pršu

Boky ::

Dami a ti je uspelo flashat bios(mislim da te je nekaj zajebavalo) ?

Dami ::

Flashal je v redu, sam pol so bli problemi. No kot se je izkazal niti ne tako kritični. Ko flashaš, ti mašino resetira in po preverjanju IDE naprav (torej predn lahk greš v bios) ti napiše CMOS error (al neki tazga). Ti sam idi v bios, nastavi vse tak k je blo prej (ker se ti vse resetira, ura, smart za hdd...) in to je vse. Potem vse dela tak k more. Moti pa me, kr je na njihovi strani prikazano kak flashaš bios, če maš award bios (ta plata ma ami). Torej, če še komu ni ratal naj napiše: aminf331 020112.rom
Don't worry about me. The bleeding is just the begining of a healing process.

Boky ::

Jaz nisem imel tezav z flash-anjem ( do zdaj) le zanimalo me je ce si jih ti resil.:))
Drugace pa vsem, ki imate K7s5a predlagam da flash-ate bios z predelanim zadnjim bios-om, ki ga dobite tukaj. Lahko si ga pa sami modificirate z AMIBCP 7.51.03.
Originalen bios ima v bistvu dosti vec opcij, vendar so skrite. Z AMIBCP 7.51.03 jih lahko vklopite.
Po defalt-u je v dosu isklopljeni 32-bitni dostop do diskov. Ko sem ga z neuradnim biosom vklopil se mi je precej pohitrilo nalaganje windows-ov.( v XP-jih mi pri dvigu z hibernacije traja okno "resuming windows" namesto 13, 6 sekund. Predvsem pa je to uporabno pri kloniranju diskov v dos-u. Disk se skopira priblizno 2krat hitreje).
Uporabno je tudi to, da lahkjo posameznim PCI-slotom sami dodelite IRQ( ce imate kake koflikte z IRQ-ji).

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Boky ()

Dami ::

Boky: ej, hvala za tele info. Mi bo še kako prav prišlo. Res ne vem zakaj pol delajo take biose, če so stvari zaklenjene. Barabe:D
A zdej s tem progijem 'sfriziram' ta zadn bios, ga shranim kot neki novega in pol flasham? Al ta progi popravi kar oni bios ki je že gor?
BTW, še maš oni philips monitor?
Don't worry about me. The bleeding is just the begining of a healing process.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Dami ()

Boky ::

Ta bios, ki je tam gor je ze z AMIBCP-jem popravljen, tako da ga samo dol vzames in ga flash-as(tako sem jaz naredil). Lahko pa sam modificiras bios(kateregakoli), posnames in flash-as.
AMIBCP sem vzel dol samo toliko da sem videl kako to zgleda, nisem pa uporabljal njegovih derivatov. :)
Kar se tice skritih nastavit nastavitev v bios-u, z CHFSB-jem lahko nastavis vodilo se na par dodatnih vrednosti, ki so drugace na voljo le v OC-biosu.

Monitor dela super!:)

Dami ::

Pa so vsi biosi ki so tam v tabeli zmodificirani? zadni ki ustreza meni (plata brez mrežne) je datuma 1/25/2002. je to to, al so zmodificirani kje drugje?
Don't worry about me. The bleeding is just the begining of a healing process.

Boky ::

Modificiran mislim da je samo zadnji bios. Sicer pa kolikor sem bral na ocworkbench-ovem forumu je razlika med lan in ne-lan bios-om v tem, da je v mrezni verziji dana moznost za isklop in vklop mrezne kartice, v ne-mrezni pa tega ni. Razen tega se je ze vsaj enkrat zgodilo, da je ECS zamesal biose. Pod NE-lan se je nahajal bios za lan in obratno. Ljudje so flashal in nobeden si ni pritozeval, da se mu masina nebi zbudila. Tisti, ki so zgubili lan so pac ponovno flash-al.
Sam tega nisem probal, tako da ne me krivit ce bo slo kaj narobe!!
BTW zakaj nisi nabavil lan verzije, glede na to da je cena skoraj enaka ?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Boky ()

Dami ::

Kr sn si rajš kupu 3comovo mrežno za 10jurjev:D No, itak pa mam to plato sam začasno. Takoj k pridejo ven plate z kt333a in 2700ddram moduli, menjam.
Don't worry about me. The bleeding is just the begining of a healing process.

Binji ::

Boky: link za uni BIOS ne dela. Kaj mi ga lahko plis posles?
Kdor ne navija ni Slovenc, hej, hej, hej!

Boky ::

Pravkar sem probal in link dela. TUKAJ je direkten link do bios-a.
Binji ti ga pa dobis po mail-u.

Dami ::

Ok, bom fleshal tega zadnjega (z lan). Upam da ne bo šlo kej narobe, kr si ne morm privoščit da mi gre plata kaput.
Don't worry about me. The bleeding is just the begining of a healing process.

Boky ::

Dosti srece !!!;)


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Award BIOS

Oddelek: Strojna oprema
162437 (1888) Riff
»

Izvenserijski BIOSi za Abit NF7-S v2.0!! (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Navijanje
1498672 (5015) Alexius Heristalski
»

8kta3 prbl

Oddelek: Strojna oprema
18881 (680) danielka84
»

Bad News for ABIT KT133/E/A Owners!!! (strani: 1 2 )

Oddelek: Strojna oprema
533844 (2965) ChiefThunder
»

Kdo od vas ima ECS K7S5A?

Oddelek: Kaj kupiti
201280 (901) g0Run7

Več podobnih tem