» »

Ali lahko imam 333Mhz in 400mhz DDR ram skupaj na osnovni plošči?

Ali lahko imam 333Mhz in 400mhz DDR ram skupaj na osnovni plošči?

mAXTER ::

Imam malce starejši sistem z asrock-ovo osnovno ploščo ter sempronom 2.8 G, ki ima dva slota za DDR ram. Na osnovni plošči že imam eno ploščico 512Mb 333Mhz DDR rama, sedaj bi pa želel nadgraditi sistem še z eno ploščico in sicer 1Gb 400Mhz DDR rama, tako da bi potem imel 1,5Gb rama.
Zanima me če sta rama različnih hitrosti oz frekvenc 333 in 400 Mhz kompatibilna ali mogoče enega od njih ne bi zaznalo...Ima kdo kakšne izkušnje s tem?

bluefish ::

bo delovalo, vendar pa s hitrostjo šibkejšega. Tudi DualDDR hitrosti ne boš dosegel.

mAXTER ::

Torej če prav razumem, bo zaznalo 1,5 Gb pomnilnika vendar oboje pri frekvenci 333Mhz.
No če je stvar na tem pol bo to super :D

Hvala za pomoč

bluefish ::

ne ravno pri 333MHz, ampak pri 166MHz, ker RAM-a ne bosta delovala v DualDDR načinu.
Seveda pa še zmeraj obstaja možnost, da se bosta stepla med sabo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: bluefish ()

mAXTER ::

Se bo to potemtakem splačalo...ali bi bilo mogoče vseeno bolje oz hitreje da bi odstranil ploščico z nižjo frekvenco in bi vsaj tisti Gb rama deloval v hitrejši frekvenci 400Mhz...Torej 1,5Gb pri počasnejši frekvenci ali 1Gb pri hitrejši...to je sedaj vprašanje

Sem bolj neznalec tako da naj moja vprašanja ne šokirajo preveč :D

Izi ::

Na splošno je bolj pomembna količina RAMA kot pa hitrost.

Seveda je vse odvisno od programa. Kakšen program, ki rabi manj kot 1 GB RAMA, bo deloval hitreje če boš imel samo 1 GB hitrejšega RAMA, ampak program, ki bo rabil pa več kot 1 GB RAMA bo pa deloval mnogo mnogo počasneje na 1 GB hitrega RAMA kot pa na 1,5 GB počasnega rama.

Jaz mislim, da bo bolje če uporabiš kar vseh 1,5 GB RAMA. Ves RAM skupaj pa bo deloval z isto hitrostjo kot do sedaj stara ploščica.

Enkrat v prihodnosti pa poten kupiš še 1 GB ploščico RAMA. Takrat pa moraš odstraniti staro 512 MB ploščico, da ti ostaneta samo dve enaki ploščici po 1 GB, ki ti bosta lahko potem delovali v dual načinu, kjer se podvoji pretok podatkov iz 3,2 GB/s na 6,4 GB/s

dejansan ::

pri starejših sistemih npr. socket a je dual channel zanemarljiv in je hitrejši od singla samo par %
dejansan

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: dejansan ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Pohitritev računalnika

Oddelek: Strojna oprema
333448 (1869) Icematxyz
»

RAM vprašanje

Oddelek: Strojna oprema
102271 (1926) Blinder
»

nadgradnja rama

Oddelek: Kaj kupiti
101454 (1304) jest10
»

Ram

Oddelek: Kaj kupiti
181682 (1485) MEDENA
»

Plata,rami in procesor (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
583092 (2533) C_maniak

Več podobnih tem