» »

Ne prezrite v Kiberpipi

Ne prezrite v Kiberpipi

Slo-Tech - V ponedeljek bomo ekološko pokopavali računalnik. Kaj se zgodi z vašim starim računalnikom, ko kupite novega, zmoglivejšega? Kje konča vaš stari računalnik: kot (nevaren) odpadek, se reciklira ali pristane na odlagališčih v državah tretjega sveta?

V torek sledi Ubuntu.si Ubuntu je v dveh letih svojega obstoja postal ena najpopularnejših GNU/Linux distribucij. Kljub dobrim temeljem pa razvijalci ne sedijo na lovorikah in z vsako novo različico izboljšajo uporabniško izkušnjo... Več na pot.kiberpipa.org.



V sredo pa bomo pogledali primer promocije spletne storitve iTIVI, ki je v slovenske domove prinesla DVD izposojo prek pošte in poskrbela za nekatere zanimive marketinške prijeme. Za vse spletne mojstre in razvijalce!

V četrtek pa vas čaka tradicionalni NO-LAN turnir v organizaciji Kiberpipinega muzeja. Za vse ljubitelje igričarskih klasik. Prijave so obvezne!

Veliko pa je tudi novega v video arhivu. In nato se le še vprašamo, kakšna bi bila Ljubljana brez Kiberpipe?

21 komentarjev

pegasus ::

Kaj se zgodi s starim računalnikom? Dela dalje, a v drugi vlogi. Recimo linux firewall/router/file server/p2p box ... Ko je star starejši računalnik, postane testbed za razna izživljanja in maltretiranje hardvera, oživljanje diskov itd ... Ko pa je star starejši nastarejši, pa ima že muzejsko vrednost in dobi častno mesto na kaki steni :)

MrStein ::

Ali ga ven vrzes, ce nisi geek ;)
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Dr_M ::

In nato se le še vprašamo, kakšna bi bila Ljubljana brez Kiberpipe?

a bi se sploh kej poznalo, ce nebi bilo kiberpipe? :)
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

poweroff ::

Hja, povprečnim omejencem itak vse, kar ni lokalna gostilna ne pomeni nič. Kaj bi dal, da bi bila v mojih študenstskih in dijaških letih kakšna Kiberpipa, kjer bi se lahko igral s hardwerom in softwerom...
sudo poweroff

Dragi ::

Kaj se zgodi z vašim starim računalnikom, ko kupite novega, zmoglivejšega? Kje konča vaš stari računalnik: kot (nevaren) odpadek, se reciklira ali pristane na odlagališčih v državah tretjega sveta?

Na podstrešju za upgrade serverja :)

JIM22 ::

Sam tud enkrat stara roba rata stara in more najdet svoje mesto. Fajn tole z reciklažo.
Digitalni marketing, nastop na spletu v naročnikovem imenu.

Vsi na FB pridružite se itVision :)

gruntfürmich ::

KTIRE IGRICE!!! na lan-partiju!!!!

Micromachines - sem jo igral na mslim da na kakem 386, na tem novem mi pa ne teče gladko. haaa
Lotus sem pa igral na atariju. v lotusu sem pa itaq najboljši!!!!!!!!!

se bom moral kr prijavit.
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

Dr_M ::

Matthai: ja se strinjam s tabo :) treba hodit se v ksne druge gostilne, ane? ;) drugac pa, jest je nebi pogresu, ker do zdej se nism zasledil dogajanja, ki bi meni ustrezalo, pa redno berem novice o KP... :\
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

KatjaGucek ::

drugac pa, jest je nebi pogresu, ker do zdej se nism zasledil dogajanja, ki bi meni ustrezalo, pa redno berem novice o KP...


Hm, meni se zdi bolj relevantno vprasanje, česa kiberpipa NE pokriva ;)

minmax ::

cisto resno vprasanje za DR_M in seveda vse ostale:
kaksne stvari pa bi vas zanimale v pipi (seveda iz polj kot so racunalnistvo, software, internet, elektronika, art, web, aktivizem, mediji... torej stvari za katere je kiberpipa namenjena)

vedno nas zanima kaj je tisto kar je zanimivo, obstaja publika in bi se lahko naredili. odprti smo za predloge, saj le tako lahko postanemo se boljsi.

minmax ::

in potem vse tiho je bilo?

epona ::

Zanima nas najbrž marsikaj. Men je blo danes recmo zanimivo tisto predavanje o ubuntuju sam sem zamudu - pozabu na zadevo čeprav sem mel namen prit.
;((
Verjetno nas zanima preveč stvari pa ne vemo kaj napisat. Ne znamo zožit izbora. :8)
Thomas - ovca transhumanizma.

minmax ::

dajte ideje. ce jih bomo slisali lahko kaj ukrenemo, da premaknemo v pravo smer.

še posebej pa me zanima kaj bi Dr_M rad slišal...

Dr_M ::

minmax: glede na to, da se v KP vse vrti okoli odprte kode, zame tm ni prostora. :\
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

MrStein ::

Pol pa pojdi in naredi predavanje, kaj razen odprte kode se obstaja in zakaj je dobro.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Dr_M ::

povej mi vsaj en dobr razlog, zakaj bi to naredu?
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

gzibret ::

> glede na to, da se v KP vse vrti okoli odprte kode, zame tm ni prostora.

Pol pa se ne oglašaj ;( Nekaj v stilu: Shut the fu** up, when you have nothing to tell.
Vse je za neki dobr!

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: gzibret ()

coma2black ::

@minmax

zanimiva bi bila kak ubuntu delavnica za začetnike :D
--=- [ Dex ] -=--

minmax ::

drm: ... v pipi imamo veliko vsebin, ki z odprto kodo nimajo nobene povezave. Odprta koda je eden od naših "trackov", ne pa edini..

Tu imamo še večere inovativnih in podjetnih, pa spletne urice, kjer so vse tehnologije iz spleta (tudi MS - ravno konec marca bo vista.si predstalvjena), itd itd.

.. prav tako nas zanima tudi ali so še kakšne tematike iz tega sveta, ki bi te zanimale. preprosto povej. input vedno potrebujemo, da korigiramo smer. seveda pa nič ne obljubim,a če predlagaš dobro zadevo, bomo resno razmislili. ne glede na to a je iz open sourca ali MS. samo da ni banalno.

minmax ::

ne vem ce bo ravno ubuntu za zacetnike, a linux za zacetnike se gotovo obeta kmalu

coma2black ::

no super :D
--=- [ Dex ] -=--


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

problem z prenosnikom hp4710s nx631ea

Oddelek: Pomoč in nasveti
81314 (1053) casual89
»

Se splača zamenjati grafiko?

Oddelek: Kaj kupiti
282834 (1111) DeathKiller
»

Ne prezrite v Kiberpipi

Oddelek: Novice / Kiberpipa
213547 (2780) coma2black
»

Počasen pohod HPCjev

Oddelek: Novice / --Nerazporejeno--
83397 (2966) kuglvinkl

Več podobnih tem