» »

problem z prenosnikom hp4710s nx631ea

problem z prenosnikom hp4710s nx631ea

casual89 ::

živjo!

nekaj dni nazaj sem kupil prenosnik HP probook 4710s nx631ea. Komp naj bi imel 500GB trdega diska in 4GB rama. Problem je, da mi ne zazna celotnega rama. Pobrskal sem po vaših starih temah, kjer je pisalo, naj inštaliram 64 bitno verzijo windows xp. Tega še nism naredil, ker imam še en večji problem, namreč računalnik ne zazna 500GB trdega diska! Ko sem inštaliral windowse, mi je pisalo da je prostora 131000mb. Trenutno mi kaže, da imam 127GB trdega diska in 2,26GB rama.
Na računalniku je bil naložen le freedos. Windows xp se mi je med inštalacijo ustavil pri 34 min, čez 3 ure sem ga ugasnil, ker sem videl, da se nikamor ne premakne. Ko sem komp spet prižgal, je zahteval cd za inštalacijo, ko sem ga vstavil, se je inštalacija normalno nadaljevala (brez prekinitev).
Kaj naj naredim?

rdecaluc ::

Si formatiral cel disk pri inštalaciji wiindowsev? Torej izbrisal vse particije, in potem na novo ustvaril ? Že tu bi ti pokazalo koliko velik disk imaš.

In pa ja 64 bitni OS potrebuješ, če želiš da ti zazna cel ram. Sedaj bi bila izbira naprimer windows 7 64bit dobra.
Est modus in rebus. ,typos

casual89 ::

Zbrisal sem particijo C kjer je bilo zanemarljivo malo prostora (192 mb). Windowse sem inštaliral na neparticiran prostor. Ja že tm je pisal, da imam 131000mb prostora.

pazduha ::



... mi ne zazna celotnega rama. Pobrskal sem po vaših starih temah, kjer je pisalo, naj inštaliram 64 bitno verzijo windows xp. Tega še nism naredil, ker imam še en večji problem, namreč računalnik ne zazna 500GB trdega diska! Ko sem inštaliral windowse, mi je pisalo da je prostora 131000mb. Trenutno mi kaže, da imam 127GB trdega diska in 2,26GB rama.
Na računalniku je bil naložen le freedos. Windows xp se mi je med inštalacijo ustavil pri 34 min, čez 3 ure sem ga ugasnil, ker sem videl, da se nikamor ne premakne. Ko sem komp spet prižgal, je zahteval cd za inštalacijo, ko sem ga vstavil, se je inštalacija normalno nadaljevala (brez prekinitev).
Kaj naj naredim?


Predvidevam da imaš neko predpotopno verzijo Windows. Nekje poišči kakšen Windows xp z vsaj SP1 integriranim in težave z diskom bi morale izginiti. Ravno tako ne pozabi spremeniti nastavitev diska v bios-u. Nekaj v stilu "SATA mode", spremeni v "IDE mode". Če tega ne storiš, ti Windows xp inštalacija ne bo zaznala diska, razen če je kakšna custom made inštalacija.

Glede RAM-a niti ne bom izgubljal besed. Z 32-bitnim sistemom ne boš videl 4GB pa pika.

MIHAc27 ::

Na kupljenem prenosniku sta 2 particiji... C je SAMO 1Gb in ima freedos. Ostalo je ponavadi na drugi črki.

Ti svetujem da vse particije pobrišeš (to možnost ti da že inštalacija XP) in ponovno naložiš.

casual89 ::

Hvala za odgovore. Neki upam da bom ustvaru.:)

erik666 ::

casual89 je izjavil:

Hvala za odgovore. Neki upam da bom ustvaru.:)

jaz mislim kupit ta isti prenosnik si drugače zadovolen z nijim razen s temi težavami?

schtr4jh ::

Glede na to, da ima disk, ki se vrti z 5400 obr/min, bi priporočal, da vzameš isti model, vendar drugo serijo, ki ima disk s 7200 obr/min. Pohitri delovanje računalnika.

casual89 ::

Jst sm zadovoljen z njim Windows 7 Ultimate mam gor in dela kor urca. Tko da ga priporočam:)


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Problem z Ram-om

Oddelek: Strojna oprema
5702 (636) xsannyx
»

windows xp

Oddelek: Pomoč in nasveti
201594 (1241) ferguson
»

računalnik se sredi inštalacije ugasne

Oddelek: Pomoč in nasveti
7912 (834) samsung113
»

Linux Linpus zamenjati z Windows XP

Oddelek: Operacijski sistemi
455588 (4009) gregor3000
»

Nezazna popolne kapacitete diska

Oddelek: Pomoč in nasveti
141242 (985) ne_kdo

Več podobnih tem